Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai cumizásról leszokásho...

Éjszakai cumizásról leszokáshoz szerintetek is drasztikus módszer kell? Vagy még korai? Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
Féléves lányom minden éjszaka legalább egyszer felkel és csak cumisüveggel tudom visszaaltatni.Mindegy mit iszik, tea/tápszer/víz, de sima cumit nem fogadja el, mert abból nem jön semmi.Mivel mostanában nagyon meleg van és nálunk éjszaka is 27-28 fok van a lakásban, nem szeretném, ha szomjazna és esetleg kiszáradna azért, mert le akarom szoktatni az éjszakai felkelésekről és cumizásról.Félek, még korai a teljes cumi megvonás és nem szeretném egész éjszaka hallgatni a sírását, de nem szeretném azt sem, ha függőség alakul ki nála és később nem tudom majd leszoktatni az állandó éjszakai felkelésről.

2012. jún. 23. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évesen nagyon korainak tartom.Nekem 13 hónapos a lányom,cumival alszik,ha magától nem teszi le akkor ovira leszoktatom,addig hagy cumizzon.Szerintem minden gyereknek kell valami "mankó" cumi,az ujja,egy rongyocska,egy maci...
2012. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, nagyon karai, hallod-e!:)

Enyém 8 hónapos, de 1x még kelek, és őneki sem kell cumi csak a cumisüveg. A nagyobbik is ilyen volt, aztán 1x csak elhagyta. Ez nem függőség, pl. én onnan tudom, h nem tö.köl (már bocs) benyomja az adagját egyből. Még ebben a nagy melegben jól is esik neki.

2012. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is cumisüveg függő volt. Volt, hogy fél éjszaka a szájában lógott az üveg. Ha megpróbáltam elvenni, rögtön felébredt. Én is azt hittem, hogy ennek soha nem lesz vége. :)De aztán pár hónap (lehet, hogy volt fél év is) alatt leszokott róla. Egyre kevesebbszer kérte, majd már csak akkor kellett amikor tényleg szomjas volt. Most is úgy van, iszik, aztán alszik tovább, de már nem lóg a szájából. Sőt! 1,5 éves korára, már éjszaka is csőröst használtunk, nem ragaszkodott a cumisüveghez. Most 20 hónapos és csak az esti és reggeli tejet issza cumisüvegből.

Szerintem légy türelmes! Az én fiamnak sem kellett a sima cumi, csak a cumisüveg volt a jó. Szépen lassan le fog róla szokni, de fél évesen még nagyon pici. Neki most ez a megnyugvás, ne vedd el tőle.

Kitartás! :)

2012. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megnyugtató válaszokat. Engem igazából nem zavar, sőt én is korainak tartom, inkább anyós pánikol miatta; 2,5 hónaposan az volt a baja, hogy bealszik cicizés közben és befogta az orrát, hogy felébredjen (!)Szerinte éjszaka a gyerek ne kelljen fel, mert olyankor aludnia kell és én milyen jogon okoskodom, holott ő már 2 gyereket felnevelt....

De jó, hogy nem csak én gondolom egyedül, hogy még korai lenne :D,még egyszer köszi mindenkinek!

2012. jún. 24. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:

jJjj...na anyósokról annyit, h tőlem is megkérdezte, hogy hogyhogy nem alussza át az egy hónapos babám az éjszakákat...? ("mert ő is két gyereket felnevelt")

Közben meg apósom mondja, h kb. 3-4 hónapos korukig fel-le kellett sétálni velük, mert felkeltek az éjszaka közepén.....Nnnna......:)

2012. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!