Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár kérdés ha ráérsz? :-)...

Egy pár kérdés ha ráérsz? :-) 1 éves babáitokról?

Figyelt kérdés

Miket eszik? Hányszor egy nap?

Tudjátok tartani a napirendet minden egyes nap? Vagy van,h valami miatt megcsúsztok? Nem zavarja össze?

Hány kg és hány cm?

Lány,fiú?

Hány fogacskája van?

Milyen a természete,temperamentuma?

Mik a kedvenc játékai?

Anyás vagy inkább apás?

Jó alvó?


Köszi ha válaszolgatsz nekem!!

Szép estét nektek anyucik!!.



2015. dec. 4. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

1éves ikreink vannak, kislányok. Ők, ugye, kisebb súllyal születtek, így még csak most fogjuk elérni a 9kilót. Édesek, mosolygósak, kiegyensúlyozottak. Bármit megesznek, szerintem a pókot is a sarokból, ha megtalálják :)

Percre ponzosan tartjuk a napirendet, különben minden borulna -rajtuk kívül van 2nagyobbacska lányunk is. 5ször esznek egy nap, 6foguk van, és apa a favorit. Bár csak játszani hajlandóak vele, enni csak velem..

2015. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi,h írtál és le a kalappal elötted :-) én sokszor az egy szem lánykámmal alíg birok :-) mi a titkod? :-)
2015. dec. 4. 21:13
 3/10 A kérdező kommentje:

Még esetleg annyi,h a szeparációs szorongással,h álltok? Miben nyílvánul meg nállatok?


És, mit tesztek a nyugodt alvás érdekében gondolok: alvás elötti alapos szellőztetés,illóolaj,éneklés stb.

2015. dec. 4. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:

* Kb már mindent, persze nem erős fűszerrel, és pépesítenem kell még nagyjából. De persze a kekszet elrágja. Reggel kap tejitalt, aztán tízóraira gyümölcsöt, ebédre általában azt, amit mi, uzsira pépet vagy egy tejszeletet, krémtúrót, vacsira ebédről ha marad, vagy kenyeret, kiflit vajjal, szalámival, lekvárral, vmilyen krémmel, stb, aztán lefekvés előtt is tejitalt kap.


* Igen, szerencsére tudjuk tartani. Napi 1-szer alszik, déltől kb 3-ig, ez szokott néha kicsit csúszni, de nem zavarja meg.


* 9700 g és 74 cm


* Lány


* 12 foga van


* Csendes (nem visítozik, kiabál , mert fiam ennyi idősen ezt csinálta), nagyon bújós, de van, hogy hisztizik, ilyenkor toporzékol is :)


* Formabedobóval próbálkozik, de nem iagzán megy neki a henger kivételével , mert mindent a henger helyére akar beerőltetni :D, bátyja kisautóit is szereti tologatni, apróságokat pakolgat vödörbe, ilyesmik :)


* Anyás inkább


* Igen, szerencsére jó alvó. Nappal kb 3 órát alszik, este meg 1/2 9- től reggel kb 8-ig alszik. Van, h néha 1-1-szer felébred, ilyenkor az a baj, h elveszett a cumi. De amint a szájában van, már alszik is vissza :)


Neked is szép estét. :)))

2015. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor a plusz válaszok :D


* Szeparációs szorongással hál' Istennek egészen jól. :) Elég jól elvan egyedül / tesóval, néha jön utánam csak sírva, ha hirtelen tűnök el - vagyis nem veszi észre, h kimentem a szobából - , ilyenkor belém kapaszkodik és "őriz".


*Elalvás előtt mindig az ölebe veszem kicsit, odabújik, símogatom a hátát, aztán berakom a kiságyba, betekarom, megsimogatom a haját, mondom neki, h szeretem. :) Ennyi, szerencsére simán elalszik. :)

((((Ebben annyira szerencsénk van vele, mert a bátyja húúú...vele le kellett feküdni 2,5 éves koráig minden este, csak így volt hajlandó elaludni. ))))

2015. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es a válaszod!!

12 fog? Huh nem semmi. Gondolom megviselt titeket?! Vagy nem? Nálunk 6 fogacska van kint és jövöget a 7.is :-) és hát igencsak megvisel minket :-(

2015. dec. 4. 21:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Jajj de szerencsés vagy!!! Leteszed és durmol is. :-)
2015. dec. 4. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

18-án lesz 1 éves, úgyhogy még nem voltunk státuszon, így nem tudom a méreteit pontosan, de magasabb a nála idősebb babáknál is, viszont nem túl jó evő, így bár nem sovány, de vékony baba. Lány.

Reggel tápszert vagy tejpépet kap, tízóraira vajas-sajtos-felvágottas kifli/zsömle vagy túrórudi, ebédre főzelék husival, ill. alvás előtt kicsi tápszer, délután gyümölcs vagy krémtúró, vacsira tápszer. Éjszaka még 1-2x felébred, akkor is kap kicsi tápszert. (Próbáltam, de sajnos a vízzel nem éri be ilyenkor).

Most nő a 7-8. foga, fölül a kettesek, és úgy néz ki, mint egy kis vámpír, mert nagyon hegyesek :). Hála az égnek a fogzást, a legelsőt leszámítva, meg sem éreztük eddig.

Nagyon temperamentumos, akaratos, hangos, olykor már-már erőszakos baba. Ugyanakkor nagyon vicces is, és egy bújós puszigyár. Folyamatosan szövegel (halandzsázik), megállás nélkül jön-megy, egy energiabomba.

Pakolni szeret, szekrényeket nyitogatni és indítógombokat benyomni, illetve a játszótéren gyalogolni és csúszdázni. Ja, és itthon mindenre megpróbál fölmászni, egy életveszély!

Egyértelműen anyás, az anyukám az egyetlen, akivel csereszavatos vagyok, ha ő vigyáz rá, még moziba is el tudok menni, de ha ő nincs ott, akkor még vécére is nehezen.

Az éjszakai ébredéstől eltekintve az alvása rendben van, este nyolctól reggel nyolcig tart, napközben egyszer alszik 1,5-3 órát, ez elég változó.

A napirendet hétfőtől péntekig tudjuk tartani, hétvégén jövünk-megyünk, így az mindig borul, ezt azért általában megérezzük.

2015. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elalvás: tápszer+zene, utána kicsi ölelkezés, dajkálás, és le kell tennem. Elaludni az ágyában szokott néhány perc alatt, de ez korántsem volt mindig így, kb. 2 hónapja állt be ez a rutin ilyen "pörgősre".
2015. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :-)
2015. dec. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!