Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer nélkül is jol táplálha...

Tápszer nélkül is jol táplálhatom 9 honapos babaámat? anyatej egyre fogytán van és nem fogad el tápszert. Már kiprobáltam mindenfélét

Figyelt kérdés
utolso változatban most beba 2 plussz negyed banán turmixolva...na ez kanalazzuk...egyébként mindent elfogad...gyümölcsöket fözeléket...nincs baj az egyéb táplálásával.
2011. júl. 11. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki tejpépet, tejtermékeket - túró, sajt, joghurt, kefir - ezekkel is pótolod a napi fél liter szükséges tejalapú táplálékot.
2011. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írass neki humana baby fit 1-t vagy vegyél a gyógyszertárban. Ez alapból banános. Egyébként nem baj, ha nem akarja elfogadni, ne erőltesd. Szoptasd, mellé adj neki feles forralt tejet (nyugodtan adhatod, ha nincs allergiás a családban, vagy az eddig kapott tejtermékre nem allergiás) ami fele tej fele víz. Ha akarod akkor hígítani sem kell vízzel.
2011. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bar nekem tapszeres volt, de 8 honapos koratol lemondott rola, marcsak hajnalban eszi meg. SZerintem nem kell eroltetni amig van tejed, s aztan tejpep, meg mindenfele tejtermek :) A tehentejet sem fogadta el cumisuvegbol az enyem, majd esetleg ha nagyobb lesz visszaallunk:)
2011. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 5,5 hós kora óta nem fogadja el a tápszert és 9 hónapos kora óta a tejpépet sem. Kipróbáltam 6 féle tápszert (mi alapból Humana baby fit 1-2-őt ettünk) és 10 fajta tejpépet egyiket sem eszi már.

Most lesz 11 hónapos és csak üveges bébi kaját és amit főzök azt eszi meg. Jó étvágyú és szépen fejlődik. 10 hónaposan 77 centi és 9,5 kg volt.

Régen nincs már az, hogy napi fél liter tejalapú ételt megeszik. A napi étkezése a következő képpen alakul:

reggeli: gyümölcs vagy felvágott túróval (sajttal)

tízórai: gyümölcs vagy bébijoghurt-puding,

ebéd: főzelék, tészta husival, leves

uzsonna: bébijoghurt, üveges tejbegríz-rizs (Hippes)

vacsora: főzelék, leves (van amikor husival)

Eleinte kevertem a kajájába mindig tápszert 1-2 kanállal, de nem ette olyan jó ízüen az ételt, ezért azt is elhagytam fél évesen.

Adj neki azt amit szeret és szivesen megeszik. Ha tudod még adni neki kanalazva a tápszert adjad ameddig csak eszi.

2011. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!