Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiam nagyon...

17 hónapos kisfiam nagyon hisztis? V mi lett vele? Aki tud segítsen, és minden tapasztalat, megoldás érdekelne.

Figyelt kérdés
Mostanában ha nem az van amit ő akar nem ismerek rá a gyerekemre..ordít, leül v fekszik a földre..ha meg próbálom felvenni v meg nyugtatni üt, csíp, tépi a hajam..Már teljesen kivagyok és már néha vele együtt sírok mert egyszerűen tehetlen vagyok..de hát amit nem szabad azt nem szabad..és ezt nem akarja megérteni-néha!mert azért tud ő nagyon aranyos is lenni..Szerintetek ez hiszti, v micsoda??H kezeljem?nem sérül lekileg..v nem lessz vmi gond..ha csak ugy hagyom ordítani..???Köszi előre is!
2010. márc. 22. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Büntit probáltad már?

Vidd be a szobájába és mond el neki hogyha lenyugodott akkor kijöhet.Neked elég nehéz lehet mert halgatod amikor sir.Azt még hozzá tenném hogy ha bemész akkor tudni fogja hogy ugyanugy megteheti mert a bünti nem lesz bünti.Hagyd hogy magátol jöjjön ki.

Nem lesz baja ha sirni hagyod mi is itt járunk most.

Nekünk itt ajálották.

2010. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben a korban kezdődik, hogy meddig tart, azt még én sem tudom, az enyém 2,5 éves. :o)

Változóan próbálom kezelni (testi fenyítés, ilyesmi nálunk kizárva!)

Ami bejön sokszor: figyelemelterelés.

Illetve kompromisszumok: most így ezt és ezt nem lehet, de majd ekkor meg akkor...

Valami más felajánlása: csináljuk inkább ezt meg azt...

Néha beküldöm a szobájába, és megmondom, ha abba hagyta a hisztit, kijöhet. (Persze nem csukom rá az ajtót) ilyenkor általában lehiggad kicsit, akkor magamhoz hívom, megölelem, és nyugodt helyzetben "megbeszéljük" a dolgokat.

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a felsorolt dolgok csak a hiszti kirobbanása előtt jönnek számításba, amikor már üvölt, akkor az "eszére" beszélni nem lehet...

Sok türelem kell... Ha sikerül nem felhúzni magamat, hanem nyugodt hangon mondani, hogy "felesleges ezen dühöngeni", akkor az is segít néha...

2010. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!