Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tologatja egyedül a...

Más is tologatja egyedül a babakocsit, míg más anyukák "bandáznak"?

Figyelt kérdés
Imádom a kislányom, (3 hónapos) nagyon jókat sétálunk kettesben, játszom vele itthon, tornázgatunk, várjuk Apát. De séta közben néha picit irigykedem, hogy vannak akik ketten, vagy akár többen tologatják együtt a babakocsikat, beszélgetnek, együtt mennek postára, boltba, játszótérre. Nekem is vannak barátnőim, barátaim, de másik városban, meg hát ugye ők dolgoznak. E-mailezünk, telefonálunk, iwiw-ezünk, így tartjuk a kapcsolatot. Elég fiatal vagyok és a baráti körből én szültem először. Nincs babás ismerősöm. Csak a sógornőm, aki 150 km-re lakik tőlünk. (pedig az ő kisfia csak 2 hónappal idősebb a kislányomnál) Igazából senkit nem ismerek itt, még a lépcsőházban sem. Nincs semmilyen baba-mama klub, vagy torna, amire járhatnék. Ti hogy ismerkedtek így? Szólítsak le valakit az utcán, hogy "helló, sétálunk együtt????" De most ténynleg.... Meg nem nagy város, de mi most költöztünk ide, olyan, mintha itt mindenki ismerne mindenkit, csak én nem ismerek senkit :(
2010. márc. 22. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Majdnem ugyanebbe a cipőbe járok. Mondjuk én elköltöztem a régi "barátok" meg eltüntek. De énis mindig csak irigykedve nézem azokat akiknek van kivel menni ide-oda. Próbáltam én már beszélgetni meg barátkozni, pl tanácsadáson. De következő alkalommal általában meg se ismernek.. Lehet velem van a baj, Pesten éltem egész életemben, nem ehhez a közeghez vagyok szokva és lehet másképp állok az emberekhez. Vagy nem tudom. Te merre laksz?
2010. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elmenni baba-mama klubba, vagy babamasszázs tanfolyamra, vagy babás jógára, tornára. Ott lehet ismerkedni. Az én babám is 3 hós, és nekem sincs végülis állandó séta és játszópartner, pedig tök jó lenne. Te merre laksz?
2010. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is egyedül sétálok a babámmal lassan másfél éve, de saját elhatározásomból. A házban lakó anyuka pl. kezdeményezte volna hogy összefonódva tologassuk a babakocsit, de engem kiráz a hideg attól hogy 2 órán keresztül kakiról meg büfiről legyen szó, miközben 2 utcányit sem haladunk. Ő azóta is csak úgy megy játszótérre is hogy összeszed még minimum egy anyukát. Megértelek téged is, de én inkább a bejárom fél várost, mint a környéken andalogjak.
2010. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én bandázós anyuka vagyok:)

Amikor még akkora volt a fiam,mint a te babád most, vettem bátorságot és leszólítottam anyukákat:)

Nem is bántam meg:)

Már van 6 hasonló korú kisgyerekes család akikkel rendszeresen találkozunk,és ez nem csak nekem jó,hogy végre csacsoghatok,hanem a kisfiamnak is,aki szereti a gyerekeket,már együtt is tudnak játszani.

Nem mellékesen gondoltam a későbbiekre is,hogy a bölcsibe is majd egyszerre mennek,és remélem nem lesz majd olyan vészes a beszoktatás!

Szerintem nyugodtan menj oda,elég megkérdezni,hogy mennyi idős a másik babája,és már társalogtok is:)

Ha nem vevő anyuci az ilyenre,az úgyis kiderül pár pillanat alatt!

2010. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sorstárs :)

Én úgy érzem nem velem van a baj....egyébként Baranyában egy kisebb városban. Szóval, én is próbáltam ismerkedni, és úgy jártam, mint Te. Pont emiatt, hogy a többiek ismerik egymást, és velem beszélgettek addig, míg meg nem jött a barátnő. Soha nem volt bajom az ismerkedéssel, jó a beszélőkém és bármiről tudok beszélgetni (nem csak a kakis pelusról). Többször voltunk már kettesben Pécsett vásárolgatni és ott viszont bárhol, de leginkább az Árkád pelenkázójában olyan jókat beszélgettem más anyukákkal. Szóval én teljesen úgy érzem ez a városka "nem akar engem befogadni" (ne nevessetek, tényleg így érzem.....)

2010. márc. 22. 15:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

15:45-ös vagyok

mivel mi nagyjából egykorúak is vagyunk,nem csak a böfiről beszélgetünk:)

hanem filmekről,könyvekről,főzésről,sütésről és minden másról,ami a gyerek előtt is érdekelt minket:)


azért,mert gyerekem van nem állt meg a világ és nem lettem zombi:)

2010. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Huhhh...sok válasz egyszerre :)


Én sem csak kakiról, böfiről meg ilyenekről akarok beszélgetni. Pont az, hogy úgy mindenről. Én idegenforgalomban dolgoztam míg nem jött a Babám, igazából az a kedvenc beszédtémám :) meg az utazás, szállodák, a hülye főnökök......meg ilyenek.


Köszönöm, hogy válaszoltok.

2010. márc. 22. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát én nem nevetek, teljesen tisztába vagyok abba, hogy mit érzel. Sajnos nem laksz közel. :( Énis úgy érzem amúgy, hogy nem akarnak befogadni, de még rosszabb, mert ez itt egy kis falu. Itt a legtöbben már gyerekkoruk óta ismerik egymást.
2010. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, falu...ott éltem 21 évig, tudom, milyenek :) Mondjuk az "én falumban" befogadó emberek vannak, de sajnos nem mindenhol ilyenek. Főleg, ha más nem szült akkor rajtad kívül, nehéz "partnert" találni.


Jaaaajjj, igen, a főzés nekem is egyik kedvencem, a jó kaják, éttermek, főzős műsorok.....

2010. márc. 22. 15:55
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan így vagyok.2 éve lakunk ebbe a városban,7 hónapos a babám és nem tudok ismerkedni.Itt tényleg mindenki ismer mindenkit.A kismamák vagy együtt nőttek fel vagy rokonok de legalábbis együtt szültek.Volt,hogy én is leszólítottam már anyukákat az utcán,de szintén csak addig beszélgettek ameddig meg nem jött a másik kismami.Itt sincs se baba torna,se klub.Úszni járunk ,de ott is mindenki ismer mindenkit.Teljesen idegen vagyok itt és úgy érzem az is maradok!:(

2010. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!