Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tologatja egyedül a...

Más is tologatja egyedül a babakocsit, míg más anyukák "bandáznak"?

Figyelt kérdés
Imádom a kislányom, (3 hónapos) nagyon jókat sétálunk kettesben, játszom vele itthon, tornázgatunk, várjuk Apát. De séta közben néha picit irigykedem, hogy vannak akik ketten, vagy akár többen tologatják együtt a babakocsikat, beszélgetnek, együtt mennek postára, boltba, játszótérre. Nekem is vannak barátnőim, barátaim, de másik városban, meg hát ugye ők dolgoznak. E-mailezünk, telefonálunk, iwiw-ezünk, így tartjuk a kapcsolatot. Elég fiatal vagyok és a baráti körből én szültem először. Nincs babás ismerősöm. Csak a sógornőm, aki 150 km-re lakik tőlünk. (pedig az ő kisfia csak 2 hónappal idősebb a kislányomnál) Igazából senkit nem ismerek itt, még a lépcsőházban sem. Nincs semmilyen baba-mama klub, vagy torna, amire járhatnék. Ti hogy ismerkedtek így? Szólítsak le valakit az utcán, hogy "helló, sétálunk együtt????" De most ténynleg.... Meg nem nagy város, de mi most költöztünk ide, olyan, mintha itt mindenki ismerne mindenkit, csak én nem ismerek senkit :(
2010. márc. 22. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én próbáltam ismerkedni, mert nekem sem volt babás barátnőm, aztán végülis részben bevált, hogy leszólítottam babás anyukákat.Persze nem úgy, hogy szia itt vagyunk mi, gyertek velünk sétálni, de én azt tapasztaltam, hogy akik babásak, nagyon jól viszonyulnak más babásokhoz, hisz "sorstársak"Persze akad kivétel, itt is vannak (mint mindenhol) sznobok, de azokkal nem is akarnék ismerkedni, ha valakinek nem vagyok / vagyunk elég jók, gazdagok, sznobok stb....

A lényeg, hogy nyugodtan kezd beszélgetést babásokkal!!!!Szerintem sokan nagyon fognak örülni neki!!!!Tapasztalatból mondom.Mi is egy kisebb városkában lakunk, nem is rég óta város, szerintem még mindig olyan, mint egy falu, de tény, hogy mindenhol vannak jó, kedves, rendes emberek, babások is, csak próbálkozz!!!

Sok sikert!

Egyébként én is ismerkednék, akár olyanokkal is, akik nem itt laknak, csak esetleg jókat lehet levelezni.Fejér megyéből:-)

2010. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is egyedül tologatok. Pár hónapja költöztünk erre a környékre, senkit nem ismerek itt. De engem nem zavar, mert látom, hallom, hogy milyenek... Fő téma a pelenka, kaki, büfi, milyen szemét a férjem, Győzike és Mónika show szintű műsorok, milyen jó pasi a szomszéd de jó lenne vele egyet, ha már a férjem nem... stb. Na ebből én nem kérek. Akkor inkább egyedül.
2010. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Baranya megyei kisváros. Nem Sásd véletlenül?? :)

Megértelek. Én falun lakom és mikor megyünk babkocsival szabályosan lesem a többi anyukát, hogy nem jön-e valaki szembe. Jóóó, persze nem mindig vágyok nagy "utcánleállós" beszélgetésekre, de sokszor jó lenne. Én például szeretem a havi tanácsadásos orvosi vizsgálatokat is, mert ott rendesen összegyűlünk, hisz elég nagy település a miénk és a vonzáskörzetéből is ide járnak a kisbabások.

Amúgy szerintem ha találkozol babakocsit tologató anyukával a lakhelyeden, nyugodtan próbálkozhatsz beszélgetést kezdeményezni, biztos nyitott lesz rá. Én tuti az lennék! :)

2010. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ugyanez. a szomszed lanya 3 hoval idosebb az enyemnel, orultem, hogy nem leszek egyedul, de ott van egy nagyobb gyerek is, meg ott besegitenek a nagyszulok, sot, a baba is alszik napkozben (az enyemmel ellentetben), szoval sose jon ossze a dolog..

en is sajnalom

raadasul nekem baratnom sincs, en mindig fius lany voltam, csak fiubarataim vannak/voltak, es veluk nem igazan tudok a gyerekrol beszelgetni..meg ugy se tudok programot szervezni, hogy elmenjek.. :(

2010. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem Sásd :)


Hááát, csajok....akkor további jó "tologatást" nektek!!!!! Mert hát ugye mégsem teljesen egyedül megyünk, ott a Pici :)


Mi most akartunk indulni bevásárolni az ebédhez, de elaludt :)


Köszi, hogy írtatok!

2010. márc. 23. 08:57
 16/16 anonim ***** válasza:

Én írtam a kakit meg a büfit (15.44)!

Nem akartam megbántani senkit, én azért írtam ezt, mert a bizonyos szomszéd csaj tényleg állandóan vagy dicsekszik, vagy panaszkodik a lányával kapcsolatban, épp elég ezt hallgatni ha összefutunk, a sétákat inkább nem rontanám el ezzel :) Hozzáteszem hogy mielőtt anya lett még köszönni is alig akart...

És még van egypár ismerős anyuka akivel ugyanez a helyzet, a barátnőm, ismerőseim meg nem rendelkeznek gyermekkel :(

2010. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!