Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszaly az ujjszulott babaknak...

Muszaly az ujjszulott babaknak gyogyszertari furdokenocsel fürdeni? Mivel annyira szeretnem ha baba illat lenne? Melyik a legjobb babafurdeto? És hintoporozni lehet a hajlatokat? Vagy inkább babaolaj?

Figyelt kérdés

2015. dec. 8. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem!

a gyógyszertárinak semmi illata nincs. a babaillatot akkor érzed majd leginkább, ha azt használod. A babád természetes illatát :) ha megveszed a bolti baba tusfürdőket, akkor mesterséges illatanyagokat fogsz érezni, nem a babád illatát, ráadásul ezek gyakran allergizálnak is, nekik még hiperérzékeny a bőrük szóval ha veszel is ilyesmit óvatosan :) de ha a klasszikus baba illatra gondolsz, az pont a gyógyszertári fürdető utáni illat :)

2015. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj, nem muszály.
2015. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De baba púdert lehet használni?
2015. dec. 8. 14:29
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem muszáJ, és ÚJszülött. Nem csak egy ujjat szültél.

Hintőporozni lehet, de az se legyen illatosított.

2015. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen illatos, parfümös bolti dolgot nem ajánlatos az újszülöttre kenni.


A babának van saját illata, már a kórházban érezni fogod, mikor megszületik, nagyon intenzív és finom, nem érdemes elnyomni mesterséges illatokkal.


Próbáld ki: hiába mosod ki a babaruhákat babamosószerrel, ilyen-olyan szenzitív öblítővel, nem lesz babaillatuk. A babától lesz majd babaillatuk.

2015. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Igen, nem szabad még újszülöttnek babafürdetőt használni, mert sok a mesterséges anyag benne, az én kisbabám már nagyobb volt, de teljesen kiszárította a bőrét.

Már másfél éves, de még mindig a fürdetőkrémet használjuk.

Nagyon érzékeny még a kis vékony bőrük, nem szabad semmiféle illatos kencével kenegetni őket. Fürdetés előtt gyógyszertári napraforgó olajjal masszírozd át (babamasszázs), csak utána figyelni kell, mert csúszik a baba, nehogy leejtsd. Utána mehet a vízbe, lekened a fürdetővel, lemosod és kész. Sokáig sem szabad fürdetni, a kis víz is hamar kihűl. Ha száraz így is a bőre, akkor írass fel gyógyszertári testápolót, főként most a hidegben a kis kezét, arcát be lehet kenni óvatosan. Az én kicsimnek az arca nagyon kipirosodott, arra sokszor Sudocrem-et használtam, amiből nagyon kevés kell.

Arra is figyelj, hogy eleinte külön mosd a kis ruháit a tieidtől és ne használj öblítőt, mosószerből pedig Sensitiv-et, nekik fokozatosan kell mindenhez hozzászokni és érzékenyebb is az orruk, ami neked kellemes illat, az neki már lehet, hogy túl tömény és zavaró.

2015. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Fiamnál első naptól Johnsons-t használok (2,5 éves).

Kb 1,5 éves koráig hintőporoztam is. Minden fürdés után, illetve nyáron a durva melegpöttyökre is.


Egy babánál semmi sem muszáj. Majd kitapasztalod.

A gyógyszertári popsikrém viszont jó. Meg az Infantum (azt is doki írta fel nekünk).

2015. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Úgy látom mindenki a gyógyszertárira szavaz. :) Mindenkinek a kisbabája más majd kitapasztalom. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 8. 14:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is használd először a gyógyszertárit. Vannak babafürdetők, de az illatosak allergizálhatják és kiüthetik a bőrét.

Alapból babaillata lesz, emiatt ne aggódj. :)

Kenegetni és hintőporozni se nagyon kell. Kenegetni olajjal akkor, ha ki van száradva a bőre. Porozni mi csak a köldökét poroztuk. Hajlatokat semmiképp nem szabad hintőporozni.

2015. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Én se azt használtam, ugyanis olyan száraz lett tőle a bőre, hogy szinte ki volt cserepesedve. Dm-es babylove ultrasensitive fürdető 1 nap alatt helyrerakta azóta is azt használjuk (1 éves)
2015. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!