Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pamutvattával vagy nedves...

Pamutvattával vagy nedves törlőkendővel jövök ki jobban?

Figyelt kérdés
Anyagi és kényelmi szempontból is érdekel. Mert ugye a vattát is fel tudom tépkedni darabokra és vízben áztatva tárolni - anyám szerint.
2015. dec. 9. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akarsz vele csinálni.

A vízben tárolt vattán (vagy bármi máson) rövid idön belül elkezdenek baktériumok szaporodni, ami minden csak nem egészséges.


Ha frissen, használat elött nedvesíted meg, akkor nem árt, de sokkal kényelmetlenebb használni.

2015. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Popsitörlésre, természetesen. Szerintem is macerásabb minden használat előtt áztatni meg tépkedni. Köszi a választ.
2015. dec. 9. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

jesszusom. ha ezen kell gondolkodni, inkább passzoljátok a gyerekvállalást...

szerintem rém undorító lehet ahogy a vatta úszkál a vízben, ráadásul összetöttyed, olyan picire, hogy egy kakiláshoz minimum elmegy egy egész csomag...szóval törlőkendő...nekem egy hónap 4 csomag, 1200 Ft...

2015. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy hétig muszájból vattát használtam, maga volt a kínszenvedés. Nálunk mondjuk 6-7 csomag elfogy egy hónapban, az mondjuk 3000 forint. Nem halok bele.
2015. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ú szerintem a vatta nagyon macerás lehet. Meg ugye ha csupa kaki, most gondold el... tépsz egy vattát, bevizezed, megtörlöd, a kis vattaszálak ott lesznek a kakiba ragadva... Fúúúú...

Mi Tescoban szoktunk venni 4*64 db-os popótörlő csomagot, 1300-1400 Ft , sokszor van akcióban. Sokkal könnyebb és higiénikusabb is kendőt használni.

És elég sokáig elég is.

2015. dec. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kösz a többi választ is.

Azt mondjuk nem vágom, miért kéne passzolnom a gyerekvállalást, ha felteszek egy ilyen kérdést. Szerintem evidens, hogy megkérdezek másokat, mi a véleménye és a tapasztalata erről.

2015. dec. 9. 12:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Kényelmi szempontból mindenképpen a popsitörlő.

Anyagilag nem tudom, nekem eszembe nem jutott vattával pepecselni.

Pampers törlőkendőt veszem akcióban 6x64 db-ot kb 1600 Ft-ért, így 4 Ft-ra jön ki darabja. Ez elég nedves, a legdurvább kakihoz is max 3 db kell. Szóval 8-12 Ft/ pelenkázáson én nem gondolkodom el más alternatíván.


Akkor inkább az eldobható vs mosható pelenkán gondolkozz inkább.

2015. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a törlőkendőre szavazok a kényelmi szempont miatt. Már 250-300 ft/db áron tudsz venni.

Azért mondjuk gondoljunk bele, hogy régen nem volt Magyarországon ilyen nedves törlő és bizony vizes ronggyal v. vattával törölték az anyák a baba popsiját, tehát azért undorítónak nem nevezném.

Most eszembe jutott, hogy mikor a 80 éves nagymamámnál voltam látogatóba a pár hónapos fiammal és bekakilt, rögtön az volt az első kérdése, hogy melegítsen-e vizet? Szóval aranyos volt. Az én fenekém még eldobható pelenkát se látott babakoromban.

Szóval én is nedves törlőre szavazok. Gondolom anyukádnak is fura ez, ő is a régi dolgokhoz van szokva, mikor naponta kellett a kakis textilpelust is mosni. Szóval, volt munka bőven régen. Ma már könnyebb és egyszerűbb szerencsére a nedves törlő és az eldobható pelus (sokan mosható pelust használnak egyébként). Gyerekeinknek már lehet pelenkázó automatája lesz, nekünk meg az lesz fura :)

2015. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyuk. nem akartalak megbántani, inkább úgy gondoltam a válaszom, kedves anyukádnak címezve, hogy ha ilyenen kellene spórolnotok, nyilván gyermeket sem kellene vállalni hiszen kb. 500 Ft különbségről beszélünk...bízom benne hogy nem vállal úgy senki gyereket hogy 500 Ft kiadás is nehézséget jelent...


nem személyeskedni akartam bocs. Egyébként anyám is ezzel jött, hogy miért nem használok eldobható pelenka helyett textilt mert hogy az sokkal olcsóbb (ő nem áll túl jól anyagilag, plusz fogalma sincs milyen olcsón meglehet kapni akciósan a pelenkákat). Meg is mondtam neki hogy nem azért dolgozik a férjem napi 10-12 órát hogy utána sz...os pelenkákat hajkurásszon a fürdőbe mielőtt le szeretne tusolni.


Bocs, ma egy kicsit flegma vagyok, nem tudom magam kifejezni, sz..r napom van. De remélem érted mire gondolok...olyan kevés pénz spórolást jelentene hogy felesleges emiatt a vattával szórakozni..arról nem beszélve hogy lényegesen higiénikusabb és kényelmesebb a kendő.

2015. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Eddig is a törlőkendő felé hajlottam, bár fogalmam sem volt, vajon mennyi használódik belőle. Így már mindenképp az lesz. Igen, anyukám a spórolást hajtja, de szerencsére valóban nem okoz gondot, hogy törlőkendőre költsek. Mosható pelenkát viszont biztosan nem fogok menni, attól elriogattak már rendesen, még anyám is, pedig mint mondtam, az olcsóbb dolgok híve.
2015. dec. 9. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!