Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora baj lehet abból, hogy...

Mekkora baj lehet abból, hogy a kisfiam 4 hónapig nem kapott d-vitamin cseppet?

Figyelt kérdés
Most, hogy új védőnőnk van ő kérdezte hogy adom-e. Mondom, hogy nem mert nem mondta nekem senki, se a régi védőnőnk se az orvosunk. Annyiba megnyugtatott, hogy a tápszerbe valamennyi van így azért került a szervezetébe. De most nagyon aggódóm

2015. dec. 10. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

:) Van bármiféle egészségügyi problémája a fiadnak?


Úgy vagyok vele, hogy mindent adjunk meg a gyermekünknek, ami lehetséges, hogy a lehető leginkább egészséges legyen, és jól teszed, ha ezután adod neki, de felnőtt már néhány millió gyerek D-vitamin csepp nélkül is.:)

2015. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs neki semmi baja, szépen fejlődik.

Igen azóta mióta megtudtam adom neki.

2015. dec. 10. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Akkor ne izgulj, minden rendben.:) Jó babázást!
2015. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"de felnőtt már néhány millió gyerek D-vitamin csepp nélkül is.:)"


Igen, és lett belőle a falu sántája, görbe lábúja, görbe hátúja.

A Vigantol előtt a csukamájolaj biztosította a d-vitamin szükségletet. Azt pedig már pár száz éve ismerik. Aki nem kapta, rachitis-es lett.


A tápszerben elég kevés van, jó hogy most már adod, remélhetőleg nem lesz baja.

2015. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

#4: Jézus, igen, a falu sántája lett a gyerekből, aki 6 éves korától robotolt a földön, és nem kapott megfelelő ellátást, stb. Ne hasonlítsuk már össze a szegénységben felnövő gyerekeket nagyanyáink korából, és a mostani, tiszta, egészséges körülmények között felnövő gyerekeket!


Engem mellesleg nem tömtek csukamájolajjal, sem az öcsémet, sem az unokatesóimat. Erős, egészséges felnőttek vagyunk, és vannak még így ezzel páran. Ne hozd rá a kérdezőre a frászt feleslegesen, csak mert csillogtatni szeretnéd a netről összeszedett tudásod.

2015. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy és azt se pontosan, hogy mióta létezik a csepp, de ha 50-nél fiatalabb vagy, akkor már fix hogy Vigantolt kaptál te és az összes unokatestvéred, nem a csukamájolajat.


Az meg, hogy XY is felnőtt enélkül és anélkül, pont olyan meggyőző érv, mint a dohányzás mellett az, hogy "Pista bácsi is megélte a 90-et, pedig végig bagózta az életét.".

Mindig vannak kivételek, de nem azért fejlődik a tudomány, hogy kivételekre építve éljük az életünket, hanem hogy éljünk azzal, amivel szebbé, biztonságosabbá, élhetőbbé, egészségesebbé tehetjük.


Nem azt írtam a kérdezőnek, hogy "jaj, most ezzel fix, hogy megnyomorítottad", hanem hogy jó hogy most már adja, mert nem viccből kell, az egészséges csontfejlődéshez nélkülözhetetlen, nem szabad elbagatellizálni, mint ahogy te tetted.

2015. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kivételeket hoztam, mivel ebben az esetben pont az a kivétel, akiben a csepp kihagyása kárt tett.


A Pista bácsis történet pedig tökéletesen illik ide, mivel ugyanolyan hülyeség őt emlegetni dohányzás esetén (ebben egyetértünk), mint a D-vitamin esetén a falu sántáit.


Az meg, hogy elbagatellizáltam, nem áll, mivel, ha visszaolvasod, írtam is, hogy adjunk meg mindent a gyermekünknek, és megkérdeztem, hogy van-e baja a kisfiúnak.


Viszont szerintem butaság jelentős veszélyként emlegetni a sántaságot, hátgörbületet.

2015. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz,egy rakás országban egyáltalán nem adják most sem.
2015. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én kisbabámnak elég nagy a kutacsa és erre mindig kérdezi a védőnő hogy adjuk-e rendesen neki a vigantolt. már az adagot is megemeltette. szóval én ekkor jöttem rá hogy azért elég fontos lehet. azóta egy nap se felejtem el neki beadni.
2015. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, még mindig én, a 9-es, hogy amúgy azóta az orvos mondta hogy semmi baja és normálisan csontosodik és azt kell nézni hogy kemény-e a pereménél, nem azt hogy mekkora. de akkoris elég elrettentő volt. (azóta újra egy csepp)
2015. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!