Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2Hós a babám, és 2,3 óránként...

Edus83 kérdése:

2Hós a babám, és 2,3 óránként szopizik ami nem baj de megdöbbenve olvasom van ilyenkor aki végig alussza az éjszakát. Tudok valamit tenni, hogy éjszaka mi is aludjunk picit többet?

Figyelt kérdés
Én pindurim csak rajtam szeret igazán aludni ,nagy ritkán csakis ,hason tudom le rakni,meg baba kocsiba sétálva.Első babás vagyok és nagyon érdekelne tapasztaltabb anyukák véleménye.
2010. márc. 23. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én ilyen pici korában még teljesen ráhagytam a babámra, mennyit akar szopizni, meg aludni.

A fiam 4 -5 hós koráig 2-3 óránként szopizott és éjjel is tartotta a 3 órát. 6 hósan ahogy hozzátápit elkezdtük, onnan átaudta az éjjelt (eltelitette a "rendes" étel gondolom).

Most a lányomat ugyanigy nem szabályozom ilyen téren, mégis már újszülött kora óta csak 4 óránként eszik és éjjel egyszer ébred hajnali 1-2 felé majd alszik is vissza.

Én úgy gondolom,hogy gyerekfüggő is a dolog.

2010. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt babafüggő,másrészt szoktatás kérdése is.Az enyémek is végig aludták az éjszakát.Az első időkben min dig mértem,hogy mennyit szoptak.Így tudtam,hogy ha pl.két óra múlva sírt,és előtte kevesett szopott,akkor éhes,vagy ha sokat evett előzőleg,akkor valami más baja van.Pl.meleg van,fázik,szorítja valami stb.

Picikánt este 11 körül "vacsiztak" éa 3-4 óráig nem adtam nekik szopit,akkor sem ha sírdogáltak.Ha nagyon nem akartak megnyugodni,akkor teát adtam nekik.Később az időpontok lassacskán eltolódtak.

Ha abbahagyta a szopizást,akkor betettem az ágyába.Soha nem hagytam,hogy rajtam aludjanak el.Megszokták,hogy aludni az ágyacskájukban kell.

Nálunk ez bevált.Másnak valószínűleg más módszer válik be.

2010. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen gyerekfüggő a dolog. Amíg csak anyatejes, nem tehetsz semmit, ő érzi, ha ennie kell, és addig bizony fel fog kelni éjszaka is. Nagyon sok baba még egy évesen is felkel, más babák (mint az én kisfiam is), már 6 hetesen átalusszák az éjszakákat.

Kitartás! :)

(B)

2010. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:))
2010. márc. 23. 10:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más, de a szoptatott babák nagy része sokáig felébred éjszaka szopizni. Tényleg vannak babák, akik egész pici koruktól végigalusszák az éjszakát, de közel nem annyian, mint amennyi anyuka ezt állítja. Nekem két gyerekem van és ha beszélgettek anyukákkal, kisül,"h.végigalussza a gyerek az éjszakát csak 1-2× felkel szopizni". Ezt szerintem nem végigalvás, hanem arra jó, hogy a másikat elbizonytalanítsa.

Arról viszont lebeszélnélek, hogy magadon, ill.kocsiban sétáltatva altasd el a babát, mert később még nehezebb lesz és ez neki sem jó. Meg kellene tanulnia egyedül elaludni. Ő még nagyon pici, most még könnyen rá lehet szoktatni, akkor valószínű, hogy éjjel is hosszabbakat aludna. Nekem nagyon tetszett pl. A suttogó titkai 1. Abban nagyon jó tippek vannak mindenre, nem csak az alvásra.

2010. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, babafüggő a dolog, de azért szoktatással lehet könnyíteni a helyzeten. Én sem voltam olyan szerencsés, hogy aludjon a fiam. Viszont a magadon való altatással vigyázz, mert hozzászokhat, és akkor nagyon kimerítő lesz neked és ő sem tanulja meg, hogy az ágyikójában kell aludnia. Ez nálunk szoktatással oldódott meg, egyszerűen letettük az ágyába aludni, és nem altattuk el magunkon, akkor sem ha sírt, csak az ágyikójában simogattuk, vigasztaltuk. pár hét múlva nem volt gond.

Az éjjeli evéseket talán csökkentheted ha este jól megeteted, akár kétóránként, én még mielőtt lefeküdtünk 10-11 körül, még megetettem a kisfiamat, akkor is ha aludt, (csak kivettem az ágyból, fel sem ébredt igazán) így picit tovább bírta.

2010. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. A fiam egy éves koráig éjjel 3* kelt fel. Tehettünk bármit. Most a picim 10 hetes és este 8 után csak reggel 5-kor kelt fel enni. Alig akartam elhinni. Mindent ugyanúgy csinálok. Szerintem totál gyerekfüggő.
2010. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja és..egy dologra oda figyelek. Napközben mellre teszem amikor csak kívánja. 2 óránként is akár. Ha megeszi az adagját (nem mérem) akkor este jobban alszik. 6 kg volt 2 hónaposan és 3620 grammal született

utolsó válaszadó

2010. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
TUDOM IGAZATOK VAN,HOGY NEM MAGAMON KÉNE ALTATNI,DE BELE HALOK HA SÍR,ÉS AGYAMMAL TUDOM NAGY HIBA ÉS KÉSŐBB SZÍVNI FOGOK,BÁR MOST SE EGYSZERŰ,DE NEM ALSZIK CSAK ÚGY EL MGÁTOL HA LE RAKOM:((.
2010. márc. 23. 10:32
 10/12 anonim ***** válasza:
énis igy vagyok vele h elkényeztettem mert nem birom hallgatni ha sir és rögtön fel kapom és sétálgatok vele egyszoval mindent elér ha sír!!! ezen sokat veszekedtünk a párommal és utána akárhogy is megszakadt a szivem hagytam kicsit hisztizni utána fel vettem és igy már sokkal jobb én is tudom tenni a dolgom mert a jó dolgot a baba könnyen meg szokja de leszokni nehezen tudod majd!!! nekem is elsö baba!!! és most lesz 4hós
2010. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!