Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon én csinálok valamit...

Vajon én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hetes.Sajnos az első héttől nagyon sirós baba.Hat hetes koráig az ébrenlét 80%-át sirással töltötte kézben is.Sosincs magára hagyva,4 felnőtt van itthon valaki mindig figyel rá.Persze nem zajongva zaklatva.Sokat foglalkozunk vele ha ébren van mosolyog dudog magyaráz.Viszont ez az idő nagyon kevés a siráshoz képest.Hogy érthetőbb legyen a probléma:

05:30-05:50 szopizás,büfi

05:50-07:50 alvás

07:50-08:30 jókedv játék

08:30-08:45 szopizás

08:45-09:10 sirás

09:10-09:45 alvás

09:45-10:00 sirás

10:00-10:10 szopizás

10:10-10:40 jókedv

10:40-11:00 altatás

11:00-11:30 alvás

11:30-11:45 jókedv

11:45-12:15 sirás

12:15-12:30 szopizás

12:30-13:30 alvás

Utána félóra pityergés majd most megint alszik...Estefelé van egy hosszabb alvás és várhatóan lesz még jókedv is valamennyi.

De nagyon sokat sir.Hasfájósan is arra kap espumisant.Anyatejes baba és egy hete kezdte hogy nappal 1-1,5-2,5-3 óránként eszik rapszodikusan.Hetente hízik 50-60 dekát tehát a tejem tápláló.Egyszerűen nincs ötletem már mi lehet a sok sirás oka.Néha csak panaszosan nyekereg de valami "nyikorgás" mindig van kézben is...Ötletek tapasztalatok?


2015. dec. 14. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért sír, mert még csak sírni tud. Nem tud még "gügyögni" vagy nagyon másmilyen hangot kiadni, csak sírni tud.
2015. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, amit az első ír. A sírásnak oka van,nem azért sír egy baba mert az szórakoztatja. Érdekes a fiam is csak akkor sírt, ha gondja volt. Nálatok nagy eséllyel a hasfájás az ok. Próbálj más szereket is,nem mindenkinek válik be az Espumisan.
2015. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Hasonló korú volt a lányom, amikor még én is rutintalan voltam, hogy melyik sírás mit jelent. Egyszer letettem aludni, anyósom pont nálunk volt. Elkezdett sírni, ugrottam volna fel, mire anyósom megállított: "Nem sír, altatja magát, ne verd ki az álmot a szeméből most."

Egy próbát megér alapon visszaültem. Ahogy hallgattam, tényleg egy monotonabb sírás volt, mint amikor panaszkodott valamiért. És tényleg, 5 perc alatt elaludt.


Utána már jobban figyeltem és tényleg ki lehetett hallani, hogy mikor, melyik sírás mit jelent. Máshogy sírt, ha éhes volt, máshogy, ha altatta magát. Az alvása is hirtelen javult utána, amikor nem kapkodtam fel. Szépen elaltatta magát. Előtte valahogy a monotonitást nem hallottam ki belőle. Idővel a sírásból motyorgás lett, ahogy a hangkészlete tágult.


Már másfél éves, még mindig "dúdolással" altatja magát. De már van némi íve, ritmikája, tényleg kezd éneklésre hasonlítani.

2015. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen este fürdés szopi után a kiságyban igy alszik el.Halkan sirdogálva mindig csendesebben.Ezt már megszoktam.A nappali sirásból már kihallom a hasfájást akkor jön pl a meleg só de az is ideig-óráig hat.

Köszi a válaszokat:)

2015. dec. 14. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Még picike nagyon. :) Lehet hasfájós, éhes, ezer oka lehet, h sír. De ha amúgy jókedvű, ahogy írod is, akkor nincs nagy baj, mert ha baja lenne (vmilyen "normális" fájdalom, tehát nem csak a szokásos hasfájás), akkor állandóan sírna.

Lányom is nagyon sírós volt, kb 5 hónapos koráig nagyon sokat sírt... Esti evés után is kb 2 órát, mire sikerült elaludnia, neki a hasa fájt.

2015. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a hirtelen összevissza evést sem.Nem vártam hogy mostantól óramű pontossággal egyen de ez fura.Olvasgattam a növekedési ugrásról de az csak pár nap zavart irt.Nála már egy hete tart a dolog.Szépen hizik épp ma mértük megint a védőnőnél.Egy hét alatt megint 45 deka.És mégis evés után 10-20 perccel "pattog" a fejecskéje meg tátogva keresi a cicit.
2015. dec. 14. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!