Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora 6 hósotok súlya és mi...

Mekkora 6 hósotok súlya és mi a napi étrendje? Anyatejesek érdekelnének vagy vegyes étrendűek

Figyelt kérdés

6 hós a kislányom,és sztem nagyon alacsony a súlya. Már 3 hónapja mondom a gyerekorvosnak.Most már ő is azt mondta,h szerinte is alacsony.Abban maradtunk,h most írom,h mit adok neki,és januárban,ha még mindig le van maradva kivizsgálják

2 hónapja napi 2x adok neki a szopi mellett tápszert is,de ez sem segített. holnap lesz egy hónapja,hogy elkezdtem a hozzátáplálást,de nem egy jó evő,ha egy kicsi üveggel megeszik -értsd 125 gr,akkor már boldog vok. Nincs különbség az üveges vagy a saját készítésű között. Azt mondta az orvos 3-4 napig írjam,h mit adok neki,a szoptatást nem tudom mérni,mert cicin alszik el,egyet-egyet lemérek,de nagyon keveseket eszik egyszerrre max 60-at. Kiszámolgattam,de elég keveset eszik. 6,2 kg a súlya,66 cm,elvileg ezzel 900 kcal at kellene egy nap ennie.ennek kb sztem a felét eheti meg,pedig szinte egész nap eszik,mit tegyek?

tegnapi napunk

8:00- 20 ml anyatej-at

9:00-50 ml Beba

9:48 30 at

11:45:20 at

12:30 10 at

125 g répa

14:00 10 at

15:30 45 gr pép

3 gr olaj

25 gr alma-barack


18:00 50 at

19.:00 60 gr Beba

21:00 10 ml at

21:30 x at

éjjel minimum 4x szopizott,de nem tudom mennyit

kaki 4 adag


ma:

8:00 60 ml at

9:30 at

11:00 alma-barack zabpehellyel 74 gr,és egy kis banán-19 gr

12:30 at

15:00 krupmli-répa 60 gr, olaj 3 gr

16:30 at

17:30 pép+ 2 gr olaj+ at

19:00 beba 70 gr

kaki 2x



2015. dec. 14. 20:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
de holnap megnézem a 3 óránkéntit
2015. dec. 14. 22:30
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyébként miért adsz tápot, ha szerinted ez így rendben van?

Ha adsz, akkor viszont adj normálisan! Szoptatás után rögtön amennyit kér, vagy pedig egy "étkezést" kiváltva normális adagot.

Semmi baj nincs a gyomra "méretével", ha a 125 grammos bébiétel lecsúszik egyben. Tudna ő tejből, tápból is annyit, ha kaphatna (találna egyszerre annyit).


A fő kérdésre egyébként elfelejtettem válaszolni: kislányom 3,5 hónaposan volt 6200 körül ~62 centihez. Ő 3300 és 49 centivel született. 2-3 óránként evett 120-150-et (anyatej) és kapott esténként tápot is (150-180), mert akkor csak 10-30 tejet tudott kinyerni és éhes maradt.

2015. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is borzasztoan ossze vissza eteted.

2-3 orankent kellene min 100 ml - ket ennie. Nem ilyen 20-30 milit orankent.


Szoptasd aztan egybol adj tspszert, hogy lakjon jol. Utana 3 orat varj.


Nekem is 6 hosom van pont, 7 kg, 3500-al szuletett. 1 hete kezdtuk a hozzataplalast. Viszont soha nem mertem mennyit szopik.


O igy eszik :

8 korul szopi

10 kor szopi

12 kor szopi

3 kor szopi utana gyumolcs amennyit ker

5 kor szopi

7 kor szopi

22 kor szopi es tapszer 100 ml korul

Ejjel egyszer kel, 3 korul akkor szopi.


O is sokat szopizik tudom, nemreg ota eszik ilyen surun, most akarok tejpepet is adni valoszinu a 10 orasi szopi utan.

2015. dec. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti hogy egész nap a ciciden lóg...az olaj meg egy nagy marhaság. Sinlacot nem írtak fel?
2015. dec. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
amúgy nem csesztetni akarlak gondolom össze vagy zavarodva, a dokid képtelen normális tanácsot adni, te meg a legjobbat szeretnéd a babádnak :) szóval nem akarom még én is a stresszt kelteni benned, nyugodj meg, és próbálj valami féle rendszert vinni az étkezésekbe, ha sír a cici miatt akkor próbálj meg neki vizet adni pohárból, vagy cumit, ennyi idősen már az igény szerinti szopit sem szabad túlzásba vinni, mert még 3 évesen is a ciciden fog lógni, ráadásul így neki nincs rendszer az étkezéseiben, nem tudja mikor kell jól laknia.
2015. dec. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden nyekkenésre cicit dugok a gyerek szájába! Itt rontod el. Ha 20 ml-t szopik csak, akkor tényleg nem éhes. Én is igény szerint szoptatok, ami szerintem az, hogy ha jelez, akkor megnézem, mi lehet a gond, és akkor teszem cicire, ha biztosan éhes, egyebeket kizártam. Nem az, hogy akárhányszor megnyikkan, jöhet a cici. A leírásod alapján te ezt csinálod, ezért nem eszik normálisan, kb. sosincs ideje megéhezni.
2015. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Még az jutott eszembe, hogy tejed van elég egyáltalán? Lehet nem is tudna többet szopni mert nincs.

Amúgy az 5,5 hónapos lányom se nagyobb, 62 centi és 6290 gramm, de ő 2200 grammal és 44 centivel született, úgyhogy nála ez rendben van. És ahogy írták, 2-3 óránként eszik 120 gramm körül. Nem kell órára etetni, én se úgy csinálom, csak mielőtt cicit adsz neki, nézd már meg, hogy az-e a baja egyáltalán.

2015. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Tejem van elég,inkább sztem nem laktat,vagy nem tudom.a súlya miatt kezdtem adni a tápszert,hogy a tej nem elég zsíros.De így se nő.azok a kevés ml-k akkor vannak,mert akkor alszik be cicin.én szoptatnám,de mivel van egy másik lurkó is itthon egy idő után nem eszik,hanem őt nézi,az elején megszivja jó erősen aztan nézelődik.elhihetitek,h nem jó szántamból csinálom így,-es neki is jót akarok.most ott tartunk,h délelőtt gyümi,ebedre főzelék,delutan pep,mindengyikböl jó adagot eszik,es utana szopizik.egyebként azt kihagytam,de fontos lehet,h most durvan nathas lehet azert se hizik,ez 2 hete tarr,de amúgy se egy hízékony
2015. dec. 20. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!