Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különös hozzátáplálás. Érdekel...

Különös hozzátáplálás. Érdekelnének a vélemények, mert ilyent még sosem hallottam eddig. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kórháznál voltunk a babámmal vizsgálaton és a váróteremben egy anyuka fennhangon mesélte nekem, a páromnak és egy másik családnak hogy miként táplálta hozzá anno a gyerekeit. Mi pedig döbbenten hallgattuk. Kíváncsi vagyok hogy ez csak számunkra volt-e furcsa vagy másnak is.

Nagyon büszkén mesélte a hölgy, hogy mindegyik gyerekét 3 hetesen kezdte hozzátáplálni. Először azt hittem rosszul hallok, de nem, többször is elmondta a 3 hetet. Aztán elkezdte mesélni hogy mikkel... Sorolt fel pörköltet, spagettit, leveseket és kb mindent amit egy hétköznapi család szokott enni. Aztán hozzátette hogy ezt mind természetesen mindig teljesen lépürésítette. Úgy tűnt neki ez a természetes, nem is csodálkozott a mi megdöbbenésünkön. Ráadásul a beszélgetés közben kiderült hogy még a fűszerezésen sem "enyhített" a babának, ugyanazt pürésítette amit ők felnőttek is ettek.

Szerintetek ez lehetséges (mármint anélkül hogy baja lenne a babának) vagy hazudott? Nekem speciel eszembe sem jutna a hozzátápláláskor ilyenekkel kezdeni, bár még érdemben nem volt részem benne, hisz első babás vagyok és még csak 10 hetes. De azért tudom hogy jóval később és jóval egyszerűbbekkel szokták kezdeni, Pl.:almapüré. Személy szerint majd 5-6 hónaposan szeretnék hozzátáplálni, nekem ez tűnik a szokványosnak, természetesnek. S akkor is csak lassan, fokozatosan bevezetve a dolgokat az anyatej mellé.

Bocsánat ha hosszú lett de ezen tényleg ledöbbentem...



2015. márc. 17. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én is ismertem családot, ahol az ikerbabák, ugyan azt kapták egy hónaposan, mint a felnőttek. Húsleves, borsóleves ,paprikáskrumpli pürésítve.Felnőttek, és azon kívül, hogy kicsit túlsúlyosak, semmi bajuk.

Én is úgy csináltam, ahogy Te mondod, 6 hónaposan, almával kezdve, apránként.

2015. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez nem egyedi eset. Mindenesetre én ledöbbentem, mert most hallottam ilyent először. Mindig azt hittem nem bírná még a kis gyomruk feldolgozni az ilyesmit.
2015. márc. 17. 20:10
 3/20 anonim ***** válasza:
Nézd, regen jóval korábban és "durvabban " kezdtek a hozzataplalast
2015. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem hogy sokkal régebben így volt. De a gyerekei ott rohangáltak a váróban. Kb 5 és 7 évesek lehettek. Szóval nem olyan rég volt a hozzátáplálásuk.
2015. márc. 17. 20:53
 5/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennek a hozadéka inkább felnőttkorban derül csak ki. Hogy akkor lesz-e emésztési probléma, a vese beadja-e a kulcsot 45-50 évesen, stb.


Ez olyan, mint a dohányzás. Van, aki napi két dobozzal vígan elél 90 éves koráig, mást meg elvisz a tüdőrák 35 évesen.

2015. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Mindig azt hittem nem bírná még a kis gyomruk feldolgozni az ilyesmit."


Nem is tudja. Átmegy rajtuk, emésztetlenül eleinte.

2015. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 sandrachnologic ***** válasza:
56%

Engem is 23 eve a tehentejjel itattak 1 hetesen, felnott koromra jott ki az eredménye, higy tejallergias vagyok, aminek a következménye, hogy a gyerekem örökölte a hajlamot es o is allergiás. 😞 szoval koszonom szepen, mi mindent betartunk es igy is szívunk.


Mindenki ugy csinalja, ahogy akarja, szerintem 8 eve se voltak olyan lazak a hozzataplalasi szabályok, hogy 1 hetes korra a bolognait javasoltak... Majd kiderul kesobb, hogy lesz-e valamilyen bajuk. Mindenesetre én nem kísérleteznek a gyerekeim egeszsegen.

2015. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hány éves volt az illető. 20-30 éve nem csináltak akkora ügyet a hozzátáplálásból, sőt pl. az akkori ajánlásokban már párhetes gyerek a narancslével ismerkedett, most meg a védőnők haja az égnek áll tőle, mert hogy allergizál.
2015. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
JA azóta látom, hogy kicsik a gyerekek. Nyilván úgy gondolta, hogy ha ő is felnőtt ezeken, az ő gyerekei is fel fognak. Ha rohangásztak, akkor sokat nem tévedett ;)
2015. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki úgy csinálja ahogy akarja. HA majd a 20. pelenkát fos....sa tele a gyerek biztos nem fog olyat adni neki már csak maga miatt se, hogy ne kelljen napi 5x átöltöztetni. Egyébként pörköltet 3 hetesen biztos nem ad, vagy ha ezt mondja hazudik szerintem. Ez a "tej allergia" is fel van fújva manapság szerintem. Van aki gyerek korában nem iszik tejet mégis érzékeny, allergiás lesz később és van a fordítottja is. Én pl. már pici korom óta kaptam a tejet és semmi bajom. Most a legújabb kutatások meg megint mást mondanak, szerintük minél hamarabb 4 hós kor után kóstoltatni kell(ene) a tejet. Egyébként személyes meggyőződésem, hogy ez a nagy tej ellenes kampány mind a tápszergyártó cégekhez tuti visszavezethető. Csak ha azt kiszámoljuk 1 gyerekre egy hónapban milyen összegű tápszer, tejpép stb megy el... és ugye az is tej alapú...magyarán turbózott tejpor... de amúgy tényleg mindenki úgy csinálja ahogy neki jó. Nálunk a védőnő pl ki volt akadva, hogy 7 hónaposan adom a sajtot, natur joghurtot, 6 hónaposan narancs levet, most 8 hónapos és elég sok közös ételt eszünk, annyi hogy fűszeres, zsíros ételeket nem adok neki.
2015. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!