Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos baba és még midnig...

Öt hónapos baba és még midnig nincs napirendje? Segítséég

Figyelt kérdés

5 hónapos, már 3-4 hónapos korában egész jól kviehető napunk volt. Most sem annyira különbözik amúgy abban, hogy alszik félelőtt másfél órát, meg még 1x-2x később. De pl azok már vátozó hosszúságúak.

Sokat eszik, eleget. Mégis van hogy 3 óránál gyakrabban etetem, pedig én szeretnék rendet tartani ebben. 3 hónapos korában simán 4 óránként evett, most meg ez.

Éjszaka szinte halál pontosan két és fél óránként kel és én hülye meg is szoptatom, pedig nem kéne. Nem az éhség miatt kel. Szerintem mozgásfejlődés és/vagy fogzás. De volt már hogy kapott panadolt éjszakára és semmit nem változtatott a dolgon.

Mit lehet "elvárni" egy 5 hónapostól mind az éjszakát, mind a nappalt tekintve?

És köszönöm annak, aki írná hogy ő óránként szoptatja, igény szerint, de épp ez az, amit én nem szeretnék.

Köszi.


2015. dec. 15. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem az éhség miatt kel?

Tipikus az is, hogy akkor sűrítik a nappali étkezéseket, ha megnövekedett az igényük, anyukának pedig nincs "egyben" annyi, ami ellakatná őket hosszabb időre.

2015. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tuti nem az éhség miatt. Két és fél óránként meg aztán pláne nem.

Eddig is evett éjjel, de nem kelt ilyen sűrűn. És azzal nem lenne bajom ha 2x kelne. De 4x-5x az már durva.

És tényleg nem azért kel, nemrég voltunk próbaszoptatáson a védőnőnél és rendesn mennyiséget eszik egy szoptatás alatt. És teljesen simán mennek a szoptatások.

2015. dec. 15. 10:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy hát nem tudom, 155 grammot evett úgy, hogy 3 órával azelőtt szoptattam. Az jó, nem? És remekül hízik.
2015. dec. 15. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy van ami érdekesebb neki az evéstől? Elvileg ebben a korban előfordul. És akkor nem eszik egyszerre annyit, éjszaka is van mit bepótolni.
2015. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igen. Sokszor elvonják dolgok a figyelmét, de igyekszem "teletömni". Meghát azért is etetem gyakran nappal, hogy hátha attól inkább alszik majd éjjel. Dehát ezaz, hogy nem ettől függ.

Este már néha tejpépet is adok neki kiegészítésnek, de ugyanúgy kel két és fél óra múlva. Nem létezik hogy éhes legyen.

És nem is nagyon eszik persze ilyenkor. Csak néha.

2015. dec. 15. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, de mintha én írtam volna. 5,5 hónapos, 100% anyatejes baba. Pedig volt már 2 hónap, amikor átaludta az éjszakát, 4 hónapos kora óta kel, és egyre gyakrabban. Én is azt mondom, hogy nem lehet éhes, tejem sok van, bőven marad is még a mellemben, miután lefekvés előtt evett. Én mától megpróbálok cumit adni neki éjjel.
2015. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!