Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek nehezen jött...

Anyukák, akiknek nehezen jött a baba! Türelmesebb anyák vagytok?

Figyelt kérdés

Tele a net - néha egészen jópofa stílusban tálalt - panaszáradatokkal anyukáktól, akik az olvasottak szerint sosem érik utol magukat a házimunkában, stresszesek, türelmetlenek a kicsi gyerekeikkel. (Ahány gyerek, annyi szorzó)

Sokan meg magukba fordulnak, szabályosan felőrli őket ez az új helyzet, ami közel sem az a cukormázas történet, amilyennek talán naiv pillanataikban elképzelték a gyereknevelést, még terhesen, vagy a családtervezés előtt.


Az érdekelne, azok a nők, akik tényleg megszenvedtek a teherbeeséssel és a megtartással, hosszú évek alatt, vetélés, gyógyszeres kezelések, műtétek, inszem, lombik, stb. után sikerült végre a kisbabájukat a kezükben tartani, ők is ilyen drámaként élik meg a kezdeti nehézségeket, és a későbbieket, vagy bennük van az: évekig irigyelték ezeket panaszkodó a nőket, így nekik igenis ajándék, hogy a különösen rossz alvó, hasfájós baba miatt gyakorlatilag hónapokig nem bírtak aludni, vagy amikor szétkeni a falat gyümölcspürével, vagy épp akkora hisztit rendez, hogy már egy normális lelkületű ember is idegösszeomlást kapna tőle?


2015. dec. 15. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

vannak nehézségek, amiken igen, átvisz az, hogy de mennyire várták és mennyit küzdöttek érte, jelentős erőt ad rengeteg mindenben.


az idegkiborító "gyerekcsínytevések" esetén szerintem nem hat semmit.

a kiborulás szerintem hajlam függvénye. kinek milyenek az idegei, ki hogy reagál adott helyzetekre, nagyban függ attól, őt hogyan nevelték, ami beleégett.

2015. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

6 evet vartam ra! Ebbol 2 missed, egy biokemiat terhesseg, egy sikertelen lombik utan fogant meg spontan a kislanyom! 36 eves vagyok, most 3 honapos a babám aki csaszarral szuletett.:)

A terhesseg is problema mentes volt.

A lanyom nagyon jo baba, igaz elejetol hasfajos, mai napig tart, de mar elvileg lassan kinovi! Abszolut nem siros, ugyhogy szerencses vagyok vele!:)

Neha azert vannak rossz napjai, ilyenkor nyűgösebb, de soha nem tudnek miatta kiakadni!! Na nem mondom, hogy az eleje nem volt nehez, de mindig az lebeg a szemem elott, hogy nekem Ő mekkora kincs!!!

2015. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem akinek nehezebben jön össze, az inkább a túlaggódásra, túlféltésre hajlamos.

A többi szempontból szerintem nincs nagy különbség, és a gyerek adottságai is nagyon befolyásolják a dolgot, mert ahány baba, annyi habitus.

2015. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha a fő kérdésben szereplő megszólításból nem volt egyértelmű, leírom újra: olyan anyukák válaszát várom, akiket érint ez, nem azokét, akik kívülállóként elképzelik.

Úgy érzem, a háromból csak a második válaszadó érintett. Aki nem érintett, azt megkérem, ne válaszoljon, mert ha feltételezésekre vagyok kívácsni, nem így írtam volna ki a kérdést. Köszönöm!

2015. dec. 15. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Soknak épp nem nevezném, amennyit várnunk kellett, az első próbálkozástól a kislányunk születéséig másfél év telt el, de az "kalandos" volt. Kezdődött úgy, hogy elsőre terhes lettem, ikrekkel, aztán majdnem 10 hetesen elvesztettem mindkettőt, műtét lett a vége. Utána nem indult be a peteérésem, az erre kapott gyógyszer túlstimulált, 4 db ciszta nőtt a petefészkeimben, a legkisebb 4, a legnagyobb 6,5 cm. A két nagy kifakadt, kórházban feküdtem egy hétig, és vártam, hogy kell-e műteni. Szerencsére nem kellett, a másik kettő elkezdett magától sorvadni. 1 hónap múlva ezen túl voltam, aztán jött a félelem, hogy vajon regenerálódnak-e rendesen a petefészkeim, mert eléggé roncsolták őket a ciszták, kétszer akkorák voltak, mint normál esetben. Aggódtam, hogy lehet-e gyrrekem még egyáltalán. Legnagyobb meglepetésemre a következő kontrollon már olyanok voltak, mintha mi sem történt volna, mondta az orvosom, hogy spontán peteérés is volt. Örültem, hogy akkor következő hónapban akár össze is jöhet. Hát, már nem volt következő ciklus, abból a spontán peteérésből lett a kislányunk :) persze a terhesség elején minden ultrahang előtt rettegtem, hogy minden oké lesz-e. Sokat hánytam a 16. hétig, utána nagyon jól éreztem magam. A végén ugrált a vérnyomásom, és farfekvés miatt császárral született, időre, de elég kis súllyal, de egészségesen, hála az égnek.

Hát, végtelenül türelmes vagyok vele, ő a mindenem. Nem különösebben problémás baba, bár vannak nehéz éjszakák. Most 5 hónapos, nem tudom elképzelni, hogy kiakasztana, én imádom ezt az időszakot :)

Egy barátnőm 3 évet várt, 2 vetélés, majd egy nagyon koraszülött baba, elég problémás terhesség után... Hát, ő folyton panaszkodik, nem a türelem szobra, kivan az éjjeli keléstől, vagy ha sokat nyafog a gyerek valamiért aznap.

Nem hiszem, hogy ezen múlik, nem vagyunk egyformák. Akinek gyengébbek az idegei, az rosszabbul bírja, bármennyit várt is. Igen, én türelmes vagyok, de eleve nem vagyok egy idegbeteg fajta.

2015. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltételeztem, közeli barátnőmék vártak 6 meg 8 évet babára, nem értem minek ez az agresszív stílus, bocs hogy válaszoltam...
2015. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, te mit olvastál, ami mögött agresszív stílust látsz. Csak kértem, hogy érintett válaszoljon. Ha azért agresszív vagyok, mert a kérdésben megszólított anyukák válaszát várom, nem kívülállókét, ám legyen!

A többieknek köszönöm.

2015. dec. 16. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az első 2 év után jött, nem mondanám, hogy türelmes vagyok vele, de még én is tanulom - és néha kapom a sokkot - hogy mikre képes és hol tud tartani egy gyerek a fejlődésben és a rosszaságban. Nem vagyok tapasztalt, nem volt rendszerem, lusta is voltam, stb.

Ő az, aki tanít engem, de az öccsével már egészen más minden. Ott már A vagy B van, nincs ABCDE és fejetlenség, sokkal türelmesebb vagyok, mert a határozottság és a rendszer sokkal jobban megoldja a helyzeteket, mint az elsővel, hogy azt sem tudom, mit lépjek a dolgaira hirtelen.

2015. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!