Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy kék szemű apa...

Igaz az, hogy kék szemű apa és barna szemű anyának nem lehet zöld szemű gyereke?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol,hogy 0% az esély... de már 2,5 éves a fiunk,nem hiszem,hogy változna. 1év 2 hónapos koráig kék volt. Azóta zöld.
2015. dec. 17. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet. Recesszíven hordozhatják a szülők.
2015. dec. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet zold a szeme. Sok ilyen van
2015. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha az egyik szülőnek barna szeme van, a születendő gyereknek bármilyen színű szeme lehet: barna, zöld, kék.
2015. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a szemszínt több gén együttes hatása alakítja ki, nem lehet megjósolni a szülők szeme alapján a gyerek szemszínét. Nem olyan egyszerű, mint a sárga borsó - zöld borsó esete. Még 2 világos szemű embernek is lehet barna szemű gyereke, pedig a világos a recesszív jelleg.
2015. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor hülyeség amit olvastam.. köszönöm szépen. Egyébként csak lehet ha zöld a fiam szeme :) csak azthittem ezek alapján még megváltozik a szem színe. De akkor marad zöld gondolom.
2015. dec. 17. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:
A természetben bármi előfordulhat...Pl. tesómnak szürkéskék a szeme(rajta kívül mindenkinek baran-zöldesbarna a szűk családban), a férjének világoskék szeme van, a fiuknak meg barna lett...pedig tuti a férje az apja, le sem tagadhatná. Vagy pl. nekem fekete hajam, barna szemem van, férjem a tipik vörös hajú, fehér bőrű típus. Namármost elvileg a gyerekeinek is barnának kellene lenniük nagy valószínűséggel, erre mind a kettő (amúgy teljesen egyformán) kék szemű, világosbarna-sötétszőke hajú. Ja, és s férjem haja csigásan göndör, elvileg az is dominánsan öröklődik, hát a kislányunk haja már hosszú, és csak a végében van egy minimál hullám...Szóval lehet százalékokra megjósolni, de a gének bármit felülírhatnak.
2015. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden lehetseges!

Barna szemu nagybatyamnak es zold szemu felesegenek ket kek szemu fiuk van! A feleseg apja szemszine!


Az apamnak szinten barna szeme van mint az elobb emlitett occsenek, es a kek szemu anyammal 5 gyerekbol egyet sem tudtak kek szemure osszehozni :-)))

2015. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!