Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes a kicsi lányom, de...

14 hetes a kicsi lányom, de már rajta lennénk a következő baba proejcten. Mennyire érdemes így?

Figyelt kérdés

A tej mennyisége mennyiben változik, ha változik? Lehet-e közben szoptatni?

Mennyire nehéz két kicsi gyermekkel?


2015. dec. 17. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

De alig több, mint 3 hónapos! Hová ez a nagy sietség?

A tejed mennyisége bizony a terhesség 2. trimeszterében csökkenhet, változhat az íze, jó esetben ilyenkor még peteérésed sincs. Még csak most jön a feketeleves: fogzás, mozgásfejlődés, később a bimbózó akarat, dackorszak. Mindezt úgy írom, hogy kevesebb, mint 2 év van a gyerkőceim között. Ez is elég durva tud lenni, ennél kisebb korkülönbség szerintem öngyilkosság.

2015. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt szeretnénk, hogy kis korkülönbség legyen köztük.

A férjem itthonról is tud dolgozni és a nagyszülők is sokat szoktak segíteni.

Így ezektől a dolgoktól nem tartok.

2015. dec. 17. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tartasz tôle akkor vágjatok bele!

Lehet szoptatni, de nem mindenkinek sikerül (leírták miért plusz görcsöket okozhat). Hogy peteérésed van e, az is majd kiderül. Én pl. 7. hónapban menstruáltam elôször, mégis csak szoptatás befejeztével lettem terhes (18 hónapos volt a gyerek), de az a baba elment 9 hetesen. Aztan 1 évig én nem akartam. A dolgok kialakulnak maguktól.

2015. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
1 èv min kell de az orvosok 1,5èvet javasolnak a regeneràlòdàsra. Mèg nem tudod milyen 1 gyerekkel mert 3 hònapos,a helyedben vàrnèk mèg,egèszsègügyileg is cèlszerűbb lenne.
2015. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk vele, nagyon nyugis a kisfiunk, bátran belevágtunk. A menstruációm hamar visszatért, pedig szoptattam, de így is kellett 9 hónap, hogy újra várandós legyek. Másfél év lesz a két kicsi között. Még mindig szoptatok, de már csak reggelente - ez amolyan megszokás, sok tejem már nincs. A nehézségekről majd csak február végétől fogok tudni nyilatkozni, a terhességet jól viselem, de az elsővel sem volt problémám. Mondjuk nekem nem lesz annyi segítségem, mint neked. ;)
2015. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

A napokban egy másik kérdésnél leírtam:

Mi van, ha a terhességet valami gond miatt részben vagy egészben végig kell feküdni? A nagyot ki fogja ellátni?

Nagy hassal hogyan futkározol egy éppen járni tanuló gyerek után? Hogyan emelgeted?

Két gyereket felváltva pelenkázol?

Egyiket megszoptatod, majd a másikat utána eteted? Mikor főzöl?

Meg tudod oldani, hogy a nagyobb gyerkőcöt rábízd valakire, ha pl. tanácsadásra viszed a picit? Az menne, ha 2 nem önjáró gyerekkel kellene jönni-menni?

Bírjátok majd, ha esetleg a pici a hasfájás miatt, míg a nagy fogzás miatt tart titeket ébren hetekig minden éjjel?

A saját tapasztalataim alapján (fogzás okozta éjszakázások, kruppos roham miatti kórház, saját egészségügyi gondom stb.), nem vállalnék ilyen kis korkülönbséggel újabb gyerkőcöt. Nem beszélve arról, hogy nem túlélni akarom zombiként a nehéz hónapokat (se a gyerekeknek, se a párkapcsolatnak nem tesz jót), hanem élvezni az újabb babával töltött időszakot, kellő figyelmet szentelve a nagynak.

2015. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Két nagyobbik gyerekem között pont 2 év van, 15 hónapos volt a legnagyobb, mikor terhes lettem. A középső 8 hónapos korában estem teherbe a harmadikkal, köztük 17 hónap különbség van. Én a 17 hónapos különbségnél a terhességet és a szülés utáni első időszakot is jobban viseltem, mint a 2 év különbségnél. De ez előre teljesen kiszámíthatatlan, nagyban a két gyerek személyiségétől függ.

Egyébként a szoptatás méhösszehúzódásokat okozhat, így veszélyeztetett terhességnél vagy indokolt esetben el kell választani a nagyobbat. És a tej is megváltozhat, így sokszor a gyerek maga választja el magát, én 3 hónapig tudtam terhesen szoptatni. A tested regenerálódásáról pedig érdemes lenne nőgyógyász véleményét megkérdezni, mielőtt belevágtok.

2015. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 6 hónapot minimum várni kell a következő terhességgel,de az orvosok inkább 1 évet szoktak javasolni. Ráadásul szoptatás mellett sokkal kevesebb is az esélyed arra, hogy terhes legyél. Hormonálisan a szervezet ilyenkor a peteérést leállítja. Persze attól még történhet olyan, hogy mégis van PÉ és terhes leszel, csak az esély kisebb erre. A terhesség alatti gondok kockázatát is növeled, ha nem vársz minimum egy évet. Esélyt sem adsz ugyanis a méhednek a regenerálódásra, illetve arra, hogy a következő terhesség befogadásához megfelelő vastagságú legyen a méhnyálkahártyád. Hidd el, ha egy éves kora után álltok neki az új babaprojektnek, akkor is elég kicsi lesz a korkülönbség még köztük.
2015. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én inkább várnék a kicsi 2-3 éves koráig.

Még oviba megy.

És asdig kapja meg megfelelő figyelmet élvezte ki hogy most csak róla szól minden mert később ez csak irigységhez vezet.

Nem értem azokat akik egyből újra terhesek akarnak lenni.

1 év különbséggel..

2018. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!