Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposom sokat szeretne...

11 hónaposom sokat szeretne enni, de ha nem adok "hiszti" van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ekkora baba, még nem hisztizik, ezért teszem idézőjelbe.


Reggel és este van még egy kis cici, ezen kívül négyszer eszik. Azzal nincs is igazán baj, hogy ezekre az étkezésekre szép adagokat eszik meg (zöldség, gyümölcs, kenyér, sokszor kiegészítve: hús, sajt, vaj, joghurt, túró, buláta, kölesgolyó).

A gondom azzal van, hogy kb egy órával az étkezés után is képes mutogatni az etetőszékre, hogy enni szeretne. Ha nem rakom be, iszonyúan elkezd sírni. Ha berakom, de csak néhány falatot kap, megint megy a sírás. A figyelmét el lehet terelni, viszont ha mi is leülünk enni, akkor addig "hisztizik" míg nem kap valamit, de azt is folyamatosan kell adni neki. Az étkezéseket nem mindig tudom összehozni a miénkkel, így nem tudom ezekre hogy reagáljak.

Azt olvastam, hogy a babák tudják mennyit kell enniük, de szerintem sok egy kicsit amennyit ő tudna enni, ha annyiszor adnék, ahányszor kér. Viszont ha mégis így van, akkor nem akarom "éheztetni" sem.

Egyébként 9,5 kg, és mindig is jó evő volt, anyatejből is nagyon sokat képes volt megenni.

Hogy kezeljem ezeket a "hisztiket"?


2015. dec. 18. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy tényleg nem éhes.Esetleg leírhatnád egy napi menüjét.Hány kiló és hány centi?
2015. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne éhes? Mit, mennyit eszik egy nap? Mennyit iszik?
2015. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki enni. Nem olyan sok ám az a napi 4 étkezés neki. A fiam annyi idősen A hajnali tápival, és a 9 órási esti tápival együtt evett 6-7-szer, volt hogy az esti tápit nem itta meg, így lett 6. Ha nem csak rá van kapva, hogy eszik 2 falatot, és már menne is tovább, akkor éhes lehet, szerintem adj neki.
2015. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem a hiszti szót, a gyereked éhes, ezért sír, ez nem hiszti, meg kell etetni.

egyébként is kevesebbet adsz neki mint kéne, hisz ennyi idősen napi 5 szilárd étkezés az ajánlott (reggeli, 10órai, ebéd, uzsonna, vacsora) és amellé 3x anyatej/tápszer, tehát így is 2 étkezést megvonsz tőle, nem hiszem, hogy ez így rendben van, ráadásul a súlya se, nem értem miért teszed ezt.

na meg arról nem is beszélve, hogy nem mindegy mit adsz, mert mondjuk a gyümölcsöt 1-1,5 óra alatt megemészti a szervezete, tehát gyümölcs után egyébként is jön 1,5 órával az ebéd épp ezért. de sok étel van ami gyorsan felszívódó szénhidrát és átszalad rajta. ezeknek olvass utána, hátha megnyugtat

2015. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha éhes, adj neki enni, szerintem ennyire egyszerű. Az én gyerekeim (2.5 és 1 évesek) is nagyon jó evők, néha csak lesek hogy mennyit képesek megenni. Tény, nem vékonyak, de nem is ducik, elég magasak is a súlyukhoz. Ha nem kapnak annyit enni amennyit kívánnak akkor nagyon egyszerű, hisztisek-sírósak vagy pl nem alszanak el. Hát én sem tudok elaludni ha éhes vagyok.

Ha tényleg jól látod és tényleg sokat enne a babád akkor meg próbáld meg innivalóval kihúzni két étkezés között, előfordulhat hogy szomjas de ő azt gondolja hogy erre enni kell.

2015. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!