Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposomnak egyáltalán...

3 hónaposomnak egyáltalán nincs napirendje. Ez baj?

Figyelt kérdés
Én nem fix időpontokra értem. A lefekvés és felkelés azért hasonló. De másfél-két óránként eszik, pl reggel az első két evés között egyáltalán nem alszik. A második evés után elalszik, amikor felkel még nem éhes. Szóval így össze-vissza mindig. Illetve pár naponta alvós napja van és van amikor csak 45 perceket alszik egész nap, de pl most 2 órája alszik. Nem az, értem én, hogy van mikor többet alszik és van mikor kevesebbet de így normális, hogy semmilyen sorrend nincs napközben? Ráadásul szinte mindennap máshogy van.
2015. dec. 19. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális így.
2015. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Majd amikor már lesz reggeli/uzsi/ebéd/tízórai/vacsora és fürdetés, meg valamikor belepréseled a levegőzést is a napozokba (igényelni fogja később, észre fogod venni), akkor lesz igazi a napirend.

Ennyi idősen kb. a fürdési idő lehet fix és azt gyorsan meg is jegyzik, mi jön utána. A többi a hozzátáplálással alakul ki szerintem.


Az enyémnek azért van napirendje 4 hónaposan, mert a bátyja diktálja a tempót és össze kellett őket hangolni, hogy az evések és a fürdetés is jól jöjjön ki, de így is van, hogy 1 óra múlva eszik, mert akkor indulunk el itthonról és előtte ha kér, ha nem, muszáj vagyok megpróbálni megetetni stb.

2015. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak annyira írják, hogy fontos a sorrend. Az esti fürdés, evés és alvás az legalább megvan.
2015. dec. 19. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, fontos nagyon, hogy tudja majd mihez tartani a napját, de a reggel és az éjszaka megkülönböztetése és a fürdetés az nagyon jó neki már. Nagy segítség lesz később, ha minden napi dolgaitokat közel azonos időben csináljátok. Én legalábbis úgy vettem észre, hogy nekem a nagyobb tudja, mikor mi jön és csak a bizonytalan "üres" időkben kezd el rombolni, téblábolni, kereskedni, láb alatt lenni stb.

Neki az is fix lett, hogy délelőtt dolgom van, ebéd előtt sétálunk, ebéd és alvás. Délután szabad program, hol ilyen, hol olyan, na akkor szokta lebontani a házat a fürdésig :)

2015. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!