Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékra van szüksége...

Mennyi folyadékra van szüksége egy 7 hónapos babának? A felnőtteknek ugye minimum 1,5-2 liter/nap. Egy ennyi idős babánál mennyi?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia az én kisfiam is hasonló korú (8hós) és a kajákon kívül pluszba egy nap alatt kiissza a 150ml-es "varázsitatót" csőrös pohár magyarul.. :) Ha kér még adok neki, de ez a 150ml. az átlag/nap. Üdv
2010. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 150 ml-n kívül mennyi tápszert/tejet eszik még? Az én kislányom kétszer eszik 200 ml tápszert, kb. 150 ml teát, gyümölcslét, meg ami a kajában van. (gyümölcs-, zöldségpépek, tápszerrel főzött tejbegríz) Akkor ennyi elég?
2010. márc. 24. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia szerencsére nem volt szükségünk tápszerre. Most is szopizik még hajnalban-este, de kb a két alkalom tesz ki egy étkezést, már inkább csak megnyugvásnak cicizik. Napi 5 alkalommal eszünk Reggel cici(kb.1dl.) tízórai 1babajoghurt ebéd:húsos üveges kaja, uzsonna: Gyümölcsös üveges kaja, vacsi:Tejpép (kb250ml.lehet)+ a 150ml. folyadék erre azt mondta a védőnőnk, hogy teljesen jó, mert változatos, és a folyadék is elegendő. Szépen is fejlődik. (ezt meg olvastam valahol, hogy ha a baba egy nap 5pisis pelit produkál akkor elegendő a bevitt folyadékmennyiség) Remélem segítettem!? Üdv:Eszter
2010. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, persze, hogy segítettél! A mi védőnénink nagyon kedves, de ilyen dolgokban eléggé magamra hagy...

Az én kislányom is ötször eszik, nagyon hasonlóan, mint a Te kisfiad, csak ő tápszert kap reggel-este (sajnos nem volt tejem), éjjel nem ébred enni, inni, ezért kérdeztem, hogy napközben mennyit kellene neki adni, de megnyugtattál, hogy így iszik eleget, még egyszer köszi!

Minden jót Nektek! :)

2010. márc. 24. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:

A felnőtteknek vízből van ennyire szükségük, a babáknak pedig folyadékból. Egyébként valahol megtalálod a pontos adatot, hogy azt hiszem kg-ként 120 ml folyadék vagy valahogy így (nem tudom pontosan), de ebben minden folyadék benne van. (leves, főzelék, tápszer stb)Úgy olvastam valahol, de ezt is csak 3 év körüli gyerekre, hogy 6 dl vízre van szüksége a többi folyadék mellett.

De meglehetősen nehéz erre pontos vagy akár irányadó adatot találni.

2010. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos babám átlagosan 1,5dl folyadékot eszik étkezések között kivéve éjszaka. Ez azt jelenti, hogy 4*1,5dl, azaz 6dl-t iszik egy nap. 8,5kg, 75cm.
2010. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocs, nem eszik, iszik :)
2010. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hónapos. Reggel, este tápszert iszik, 2*160 ml-t. Napközben teát iszik, 250-300 ml-t. Összesen:570-620 ml-t
2010. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Baba magazinban pont van egy cikk erről a témáról, 1 dl-t írnak, de mint más is, babafüggő gondolom, mi még kizárólagosan anyatejesek vagyunk, tapasztalatom nincs :)
2010. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!