Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyerekes Anyukák! Könnyen...

Kétgyerekes Anyukák! Könnyen eldöntöttétek, hogy legyen második is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az első baba születése után vágytatok a következőre? Babánk még nincs fél éves. Férjem szeretne másodikat is (persze nem most), de én egyáltalán nem. Ennek ellenére mégis foglalkoztat a dolog. A szülésem (bár közepesen nehéz volt "csak") mindig felrémlik előttem, meg az, hogy két gyerekkel sokkal nehezebb, és hogy bírnám nem tudom. Ti hogy voltatok ezzel?
2010. márc. 24. 14:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Engem is mindenki riogatott hogy úristen mit fogok csinálni itthon egyedül 2 picivel ( a fiam 15 hós volt mikor babás lettem újra)és NEM nehezebb mint egyel volt. Így is úgy is ők az elsők, én vagyok leghátul a soban de ezt már egy gyerek mellett is megszoktam:)

Amúgy szülés után sőt még mikor a fiam olyan 10 hós volt, hallani se akartam még egy babáról, aztán valahogy "elfelejtettünk" védekezni, és terhes lettem újra, ezt a terhességet imádtam , semmi panaszom nem volt, ráadásul már az elején éreztem hogy lányom lesz és én mindenképp KISLÁNYT szerettem volna.

Már a fiamat is lánynak vártuk:)

Ha lány lenne az első, lehet h nem lenne még egy gyerekünk, de így most nagyon jó.

Persze lehet hogy csak szerencsém van velük, mert mindkét gyerekem nyugis és rendesen alvós.

Tehát a pár hónaposom éjjel egyszer ébred de egyébként hagy aludni, és nappal is alig hallani sírni.

2010. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Eredetileg két év korkülönbséget szerettünk volna, ehhez képest ketteske védekezés mellett úgy döntött, hogy ő jön :) 18 hónap van a csajok között.

Engem is mindenki riogatott, de szerintem egy kis logisztikai nehézség van, semmi más. Az meg akkor is lenne, ha több lenne közöttük.

Attól, hogy bírni fogod-e, ne félj! Nagyon sokat bírunk mi, nők :)

Egy korábbi kérdésben egy anya tök jól megfogalmazta, hogy mi is a helyzet:

Egy gyerekkel volt, hogy délutánig nem öltözött fel (én dettó, és szerintem még vagyunk ezzel egy páran), két gyerekkel reggel 7-kor már puccba parádéba van mindenki. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen jól be tudom osztani a reggeli készülődésre az időt, hiszen egy gyerekkel is voltak nehézségeim, milyen lesz majd kettővel? Sokkal rutinosabb leszel, menni fog ez is :)

2010. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt a nagy amikor eldöntöttük legyen kistesó. Azonnal terhes lettem. Most 10 hetes a pici. Nem vészes velük. Aranyosak, kisfiúk. Sokkal nehezebbre számítottam.
2010. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Juj, én csak kiváncsíságból elolvastam a válaszokat, de nekem is megjött a kedvem mégegy babóhoz.. :):) 8 hós kisfiú anyukája
2010. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A fiam 7 éves igazi szerelem gyerek. 1 hónapos ismeretség után,gyógyszer szedése mellett "parkolt le" nálunk:))

Mindig úgy gondoltam hogy egy gyerekre vagyok programozva így nem is merült fel a testvérkérdés.

Aztán úgy másfél évvel ezelőtt vigyáztunk a férjemmel a barátaink tündéri, cserfes kislányára és ahogy elnéztük a fiam óvó gondoskodását,eldöntöttük hogy nekünk is kell egy ilyen:)

8 hónapja meg is született a mi kis hercegnőnk és bátran állítom hogy most lett teljes az életem:))

2010. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a kislányom még nem is járt egyedül amikor babás lettem újra(borzasztóan vágytam egy kisfiúra,a férjem kívánsága már teljesült amikor megszületett a lányom).Ma már 1 éves a kicsi de ha újrakezdhetném akkor ugyanígy tennék .Ja és egy gyönyörű kisfiú :))
2010. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam.Én egyke vagyok, férjemnek 3 féltesója van(nem együtt nőttek fel). A férjem hármat szeretne,nekem elég lenne max kettő.A párom már 2 hónap után akarta a tesót. Kismama már most szívesen lennék,de úgy gondolom nem nagyon bírnék két gyerekkel. Éjszaka még 3-5-ször felkel(nagy cicifüggő) és a férjem semmit se segít,vállalkozásunk van,oda is kell figyelnem . Nagyon fáradt vagyok. Viszont a gyerek szempontjából kellene tesó és minél kevesebb korkülönbséggel. És a távoli jövőben,ha már nem leszünk ott lennének egymásnak.
2010. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!