Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyerekes Anyukák! Könnyen...

Kétgyerekes Anyukák! Könnyen eldöntöttétek, hogy legyen második is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az első baba születése után vágytatok a következőre? Babánk még nincs fél éves. Férjem szeretne másodikat is (persze nem most), de én egyáltalán nem. Ennek ellenére mégis foglalkoztat a dolog. A szülésem (bár közepesen nehéz volt "csak") mindig felrémlik előttem, meg az, hogy két gyerekkel sokkal nehezebb, és hogy bírnám nem tudom. Ti hogy voltatok ezzel?
2010. márc. 24. 14:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a fiam, amikor be mertük vállalni a másodikat, persze elsőre sikerült. Amikor már erősen gömbölyödtem, akkor jöttem rá, hogy mit is vállaltam. Nem nehéz volt, hanem rettentő nehéz. Hirtelen kétfelé kellett mindig szakadnom, segítségem a férjemen kívül nem volt, így egyedül kellett mindent megoldanom.

Utólag már mindegy, de rájöttem, várnom kellett volna még egy kicsit, mert még a nagy is kicsike volt, mikor a baba megérkezett.

Most már a kicsi is 15 hónapos, már könnyebb, de sokszor együtt sírtam a két gyerekkel...

2010. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából nekem egy gyerek is elég lenne, csak mindig mondogatják: egy gyerek nem gyerek, mi van, ha ne adj Isten történik vele valami...
2010. márc. 24. 14:48
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom a harmadik gyerkőcömet.A legnagyobb már 16 éves a kicsi pedig 22 hós.A poaklakó pedig 3 hónap múlva fog megszületni!Mi a párommal szerettünk volna még egy közös gyerkőcöt(az elsőt én hoztam magammal)így terhes lettem.De megvártam azt az időt amikor én is úgy éreztem,hogy jöhet a harmadik.Amikor a kicsi 6 hós volt akkor eszembe se jutott,hogy szüljek még egyet.De ahogy növekedett úgy erősödött bennem,hogy igen jöhet a következő!Most már kezd egy kicsit nehezebb lenni,és előfordul,hogy elgondolkodom rajta,hogy tényleg akarom-e?De aztán rájövök,hogy igen ennek így kellett lennie!Szerintem nyugodtan várjál még vele egy kicsit,hiszen van még időd.Előbb-utóbb majd szeretnél még egy gyerkőcöt,akkor vágjatok bele!
2010. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

hát... izé.. igazából nem döntöttük el, jött magától a második. 15 hónap csak a korkülönbség :)

én csak az első két hétben éreztem úgy, hogy kettészakadok, azóta minden megy magától, egész jól összeszoktunk.

én nem terveztem több gyereket, de amikor kiderült, terhes vagyok, örültem, hogy így lesz tesója a fiamnak. :)

2010. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Még csak 9 hónapos a fiam, de ha anyagilag megengedhetnénk talán már bele is vágnék a kistesó dologba... :) Alig várom már hogy megint állapotos legyek, hogy megint átéljem a szülés csodáját és az első hónapokat. Pedig nagyon nehéz időszak volt az első néhány hónap, ráadásul nagyon nagy a fiam, tehát fizikailag is iszonyú megterhelő volna, pocakosan majd két kicsivel. Ez is visszatart... úgyhogy várunk még pár évet :)
2010. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
9 év a korkülönbség, úgyogy nem
2010. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Még nem vagyok kétgyerekes...Lányom még csak 6 hónapos.Az utóbbi két hónapban sokat gondolkoztam azzal, hogy legyen-e második baba.A férjem nagyon szeretné.Úgy döntöttem, hogy vállalom, mert később meg fogom bánni.Nagyon sok ismerősöm így járt.Utólag bánkódnak.Kikértem az orvosom tanácsát (mivel császáros voltam), és most a következő babán dolgozgatunk.

Az első pár hónap nagyon nehéz lesz, de később kárpótolni fognak érte a babák.

2010. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos nincs testvérem, így hát mindig természetes volt, hogy az én gyerekemnek legyen. 20 hónap van a két gyerekem között. Én is azt mondom, hogy piszkosul nehéz, főleg az elején,de minden fáradtságot megér! Én szerencsés vagyok, mert anyukám nagyon sokat segít még most is, pedig már a kicsi is 11 hónapos. Amikor rájuk nézek, nagyon boldog vagyok. Jó látni, ahogy szeretik egymást és ahogy együtt játszanak.
2010. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Szia! 13 hós fiamnak majd szeretnénk tesót, de csak 5-6 év múlva.Nincsenek meg a feltételek 2 gyerkőcnek. Albérletbe lakunk, ha visszamegyek dolgozni, szeretnénk lakást venni. De ha lenne lakás, akkor sem vállalnánk hamarabb. Párom egyke, mi 3-an vagyunk tesók. Én vagyok a "kicsi". 2 bátyám van, 7 év után születtem a fiúk után. Tervezett baba voltam. Nagyon jó volt, a bátyáim óvtak, húztak-vontak. Egyszóval nagyon szép emlékeim maradtak.
2010. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a baba döntött úgy, hogy jönni akar. Én se nagyon szerettem volna második babát, a férjem később igen. 14 hónapos volt a kisfiam amikor védekezés mellett teherbe estem. A második baba most 1 hónapos, gyönyörű, egészséges és mind a két gyerkőcöt imádom. Ez van, "Ember tervez Isten végez"
2010. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!