Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Edami es Pannonia sajtokban...

Az Edami es Pannonia sajtokban valóban nincs tejszármazék?

Figyelt kérdés
13 hós kisfiam éppen diétán van, nem eszünk semmiféle tejterméket. Ma egy anyukától azt hallottam, hogy az Edami és Pannonia sajtot eheti mert nem tartalmaz tejszármazékot. Ez igaz?
2010. márc. 24. 15:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg az lesz a ludas.... de szerintem megpróbálhattok majd laktózmentes tejet, vagy tejterméket, és ha azzal nincs gond, akkor csak maga a laktóz-intolerancia lesz a gond. (B)
2010. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ja, és ha "csak" a laktózra érzékeny, azt még ki is nőheti. (B)
2010. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy ezt kinövik úgy 2-3 éves korukra. Ez biztos? Vagy lehet, hogy egész életére érzékeny lesz?
2010. márc. 24. 16:08
 14/20 A kérdező kommentje:
A tejfehérje érzékenységet nem lehet kinőni ezek szerint?
2010. márc. 24. 16:09
 15/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem biztos, hogy kinövi, de sok gyereknél így történt.

Nem akarlak rémisztgetni, de az én tesómról 2 és fél éves korában derült ki, hogy lisztérzékeny. Azt mondták az orvosok, hogy kinőheti. Most 30 éves, és sajnos nem nőtte ki. :( (B)

2010. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De, 3-4 éves kora körül kinőheti, ha arra érzékeny. (B)
2010. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezt írták egy fórumon róla: "Szerencsés esetben a tünetek fokozatosan megszűnnek és maga a tehéntej allergia kb. 4 éves kor körül megszűnik, ha a szülő az előírt diétát betartja. Dr. Gömöri Ágnes"

(B)

2010. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát köszi. Akkor először is remélem, hogy nem az....

Olyan bosszantó, hisz mindent a maga idejében adtam neki. Nem kezdtem korán a hozzátáplálást, nem adtam még neki tejet..stb. Vagy talán ennek semmi köze nincs hozzá? A családban senki nem érzékeny semmire....

2010. márc. 24. 16:24
 19/20 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi köze hozzá, egyszerűen így jöttek ki a gének... látod, tesóm is lisztérzékeny, és soha senkinek nem volt ilyen gondja a családban. De emiatt mi is veszélyeztetettek vagyunk, nekem a gabonás dolgokkal kell vigyáznom. :(

Kitartás, és remélem, hogy elmúlik! (B)

2010. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Szép délutánt!
2010. márc. 24. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!