Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon későn találtátok...

Ha nagyon későn találtátok meg a baba nevét?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok és most jutottunk el oda, ogy tutira lefixáltuk a kisfiúnk nevét, viszont valahogy nem áll a számra, hogy így hívjam...


Ez biztosan változni fog a szülés után, de nagyon bánt :(

Az is, hogy eddig húztuk-vontuk, meg hogy még most is csak öcsinek hívjuk, ahogy eddig.


veletek előfordult hasonló, ha ti is későn találtatok ár az igazi névre?

Mikor és hogyan fog változni?


2015. dec. 27. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi ... Ha szülés másnapján találod meg a nevét az sem baj ... Addig max a te neved lesz a karszallagon ...
2015. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most már megvan a név, a 38. héten, de nem jön a "számra" ha róla beszélek... :(

nem tudom még nevén nevezni, hívni és nem tudom, hogy miért?


Azért mert nagyon későn találtuk meg a nevet vagy azért mert ez lehet egy jelzés arra, hogy ez nem is az igazi név???


Volt valaki hasonló helyzetben?

2015. dec. 27. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi sokáig azt sem tudtuk, hogy fiú, vagy lány lesz. 26. hét után tudtuk meg, hogy lány, és rá nem sokára kitaláltuk a nevét. Hiába volt meg, éreztük, és tudtuk biztosra, hogy az lesz a neve, én sem és apukája sem hívta úgy, amíg meg nem született. Volt babó, baba, kismanó, duracelnyuszi... :)

Szerintem, nem gond, ha csak később áll rá a szád a választott névre, ez nem azt jelenti, hogy nem az igazi a választott név. Ha szívből úgy érzed, hogy az az igazi, akkor az lesz! :)

2015. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezzel pontosan ugyan igy voltunk, én végig ficánkáztam, ő volt a mi kicsi ficánkánk. Még a rokonok is igy hivták, mikor terhes voltam. Nevettünk is, hogy tuti 18 éves korában is igy fogom szólítani :-)

Eredetileg a Dániel nevet szántuk neki, de sehogy nem jött a szánkra, valahogy nem volt az igazi.

Az utolsó vizsgálaton a dokival beszélgettünk a nevekről és szóba jött az Áron, kezdett az is megtetszeni. Férjem sem volt ellene, de dönteni nem tudtunk, majd császármetszéskor a műtős csapattal együtt hoztuk meg a döntést, hogy Áron legyen a neve, ott mindenki erre szavazott. :-)

Talán még aznap és másnap mondtam azt hogy ficánka, de már nem olyan szívből jövőjen mint amikor a pocakomban volt. Teljesen más lett ahogy kibújt. Most 2 hónapos, már csak akkor hivom igy, amikor tudatosan akarom igy megszólitani. Azóta az Áron név teljesen természetessé vált, persze azért becézem még kicsimnek vagy mazsolának vagy épp ami a számra jön.

2015. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy persze a férjem is bent volt a műtét alatt, nem lett kirekesztve a választásból.

Viszont azon most is nevetek, hogy kaptuk sorra a gratulációkat a Dániel névre, aztán nem győztünk magyarázkodni, hogy az utolsó percben meggondoltuk magunkat :-D

2015. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hm...Nem tudom. Mi amint megtudtuk a nemét a 20. héten, azonnal elkezdtük Olivérnek hívni. Nekem valahogy így volt természetes és a születése után már nem is volt furcsa, megszoktuk. Amikor elsőnek megláttam, rögtön tudtam, nagyon eltaláltuk a nevét. Szerintem, ha lefixáltátok végre, hívjátok őt a nevén.
2015. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!