Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megtehetnétek, kihagynátok...

Ha megtehetnétek, kihagynátok a gyerek beoltatását 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
Ha lenne lehetőség választani a kötelező oltásoknál is, hogy csak 3 éves kora után kapja meg a kisgyerek, akkor választanátok ezt az opciót? Ha igen/nem, miért?

2015. dec. 1. 15:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan oltások, amiket nem lehet olyan későn beadni. Fel sem merült bennem, nem hiszem, hogy bármivel is jobb lehet.
2015. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Termeszetesen NEM! Nem veletlenul kotelezo. A betegseg nem fog varni, hogy 3 eves koraig ne tamadja meg, akkor mi miert varjunk a vedekezessel?
2015. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
van olyan oltás, amiot nem adatnék be neki,van amit mindenképp.
2015. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
3 éves kor felett maga az oltás szerintem nagyobb traumát is okozna
2015. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
őrült nagy traumát, legalább egy csoki kell hozzá hogy elfelejtse
2015. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Nem vagyok oltásellenes, oltáshalogató sem. Szerintem azért jutottunk el az orvostudomány egy adott fokára, hogy annak előnyeit élvezzük. Az például egy előny, hogy nem hal meg a kétéves gyerek torokgyíkban.
2015. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

5-ös azért 3 éves jobban felfogja mint egy pár hónapos...

nem szívesen vinném kínozni ilyenkorban, össze se merem számolni mennyit kapott eddig beleértve a nem kötelezőeket is a születéskori infúzióit is..

2015. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nem szeretném eltemetni a gyerekemet. (jó, most mondhatod, hogy az élet egy halálos betegség, de azért az a normális, ha egy szülő mindent megtesz azért, hogy a gyereke élete minél tovább tartson, és minél tovább egészségesen tartson)
2015. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként azért is hibás a felvetés, mert számolni kell az orvosi indokkal valóban nem oltható kisgyerekekkel. Általában valamilyen immungyenge állapot miatt nem kaphatnak még kötelező oltásokat sem (autoimmun, rák, stb.)

Ha az átoltottság megszűnne, ezek az amúgy is gyenge immunrendszerű gyerekek extrém veszélynek lennének kitéve, hiszen megszűnne a nyájimmunitás, ami most többnyire megvédi őket.

Szociálisan is lehangoló eredménye lenne: a betegség miatti szenvedés mellett izolálni kellene őket a többi gyerektől, nehogy elkapjanak valamit tőlük. Tehát szerencsétlenek élhetnének a négy fal között az amúgy is súlyos betegséggel.

2015. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Azért merült fel bennem a kérdés, mert ott, ahol élünk, nem kötelező beoltatni a gyereket, és azt is meg lehet választani, hogy mikor szeretnénk beoltatni. Ebben az esetben melyik oltásokat adatnátok be, és mikor?


Nehéz kérdés ez, én is a legjobbat akarom a gyerekemnek, és amit fontos lenne beadatni, azt kész vagyok beadatni, nem vagyok annyira oltásellenes. Csak eldönteni azt, hogy mikor.. Mert oké, beadatom 3 éves kora előtt, de annak lehet egy csomó szövődménye, az immunrendszere 3éves korára fejlődik ki teljesen, ha előtte adatok be valamit, akkor kockáztatom a lehetséges mellékhatásokat (figyelemzavar, mozgásfejlődési zavar, stb.), de nyilván ha meg elkapja, akkor az sokkal rosszabb.


Viszont, mivel a legtöbb gyereknek beadatják, így a veszély, hogy elkapja elég kicsi. Ugyanakkor, ha mindenki így gondolkozna, és nem adatná be, akkor meg megint nem lenne túl rózsás a helyzet...


Szóval ezekből áll a dilemmám. Minden eddigi, és ezután következő választ a kérdésre köszönök! :)

2015. dec. 1. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!