Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos kisbabánál mennyir...

1-2 hónapos kisbabánál mennyire természetes, hogy dühkitörései vannak?

Figyelt kérdés
Babanyelven káromkodik, esküszöm! Ha dühbe gurul, csak úgy zápoznak a Ge!-k, meg a Gergők, ezeket a szavakat ő találta ki és csakis dühében használja, pl. ha csuklik, attól éktelen dühbe gurul és már kiabálja is, hogy Ge!, stb...Vagy ha sétálni kell vele és meg merünk állni, attól is nagyon dühbe tud jönni. Az az ijesztő, hogy mostanában már nem a sírást használja, ha valamire szüksége van, hanem gyakrabban gurul dühbe. És más újszülöttről még ilyet nem hallottam, nem olvastam, de nincs túl sok tapasztalatom és nagyon megnyugtató volna, ha azt hallanám, normális, hogy egy 7 hetes gyerek belépett a dackorszakba. Nagyon féltem őt. Vagy valamit rosszul csinálunk nagyon, vagy idegrendszeri problémától tartok. Amúgy nem sírós baba, tehát nem sír órákon át, általában 5 perc sírás a leghosszabb, mert gyorsan kitaláljuk, mire van szüksége és megadjuk neki. Tehát van egy kis újszülöttem, aki alig sír, de naponta több alkalommal behergeli magát és rettentő dühös lesz és addig káromkodik, amíg meg nem oldjuk a problémáját. Olyan, mintha túl korán tudatára ébredt volna a saját tehetetlenségének. Menne, de még nem elég erős a lába, nézelődne, de arra sem képes, amíg vállra nem vesszük...És ez nagyon frusztrálja, de sose hittem volna, hogy ez ilyen hamar így megviseli majd őt. 2 hetes kora óta vannak dühkitörései, de mostanra vált zavaróvá. Most már nem tudok mindig nevetni azon, hogy az angyali kisbabám káromkodik, félek nagyon, hogy baj van!

2014. máj. 21. 00:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Most 7 hetes, de 2 hetes kora óta vannak dühkitörései.
2014. máj. 21. 00:20
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Téged se az eszedért szeretnek, az biztos....
2014. máj. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Mit szivsz? De most komolyan! Nagyon jo cucc lehet mert h eszed az mar nincs tole.

Ennyire senki nem lehet agyatlan! Tenyleg tok komolyan irtad???? Mert brutalis!

2014. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Ha ezt tényleg komolyan írod akkor a védőnővel konzultálj. Egy neurológiai vizsgálat nem ártana. Szülés probléma mentes volt? Az normális, hogy mindent meg kell szoknia, így a baba kocsizást és a fürdést is és mindent, enyém is eleinte sokat sírt ezek miatt, de aztán megszokta.
2014. máj. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Előszöris mondd neki, hogy nyudodjon le! El kell magyaráznod neki, hogy ezek a dühkitörések nem oldanak meg semmit. Azért ne hagyd, hogy visszabeszéljen, mégis csak ő a fiatalabb. Ha nem érti meg, tíltsd el a hétvégi buliktól. Vagy csak egyszerűen kezeld úgy, mint egy gügyögő kisbabát, aki még nem tudja, hogy mit csinál.
2014. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem duhkitores, siras. Amint kitalaljatok, mi a baja, abbahagyja. Ex normalis. Igen hangosan tudnak sirni, de ez nem duhkitores. Persze lehetnek mergesek, mert faj valamijuk, kenyelmetlen valami stb., de nem tornenek, zuznanak mergukben, egydzeruen ,igy jeleznek. O turelmetlenebb baba, nem halk sirassal kezd, hanem egyszerre belevag a kozepebe, teljesen normalis.
2014. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babák még nem igazán ébrednek öntudatra, alapvető szükségleteiket, diszkomfort érzésüket jelzik ösztönösen sírással, a ti esetekben kiabálással. Azaz, ha éhes, szomjas, álmos, unatkozik, gyűrött a lepedő, meleg van, fázom. Az én kislányom is két esetben sírt csak, ha fájt valamije, vagy ha nagyon elfáradt, álmos volt. Egyéb esetekben kiabált, és ez a mai napig így van, csak a sírás kiegészült még a hisztisírással, most másfél éves. Ez nem dackorszak, nem is menne ő sehova még. A kiabálás, ha úgy tetszik, a sírás helyettesítője. Én mindig irigyeltem a többi anyukát, amikor pl a védőnőnél halottam a kisbabájukat számomra halknak mondott sírással sírdogálni, miközben az én kislányom fülsértően ordított sírás helyett, neki ez volt az eszköze. Most gondolkodunk füldugók beszerzésén :)
2014. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Úgy látom, azért van aki megértette a problémámat. Én tényleg azt nem értettem, hogy miért kiabál sírás helyett és ezen nem ordítást értek, hanem kiabálást, és ehhez használt babaszavakat, ami igenis rokon a káromkodással és én se hinném, ha nem a gyerekem csinálná, hogy van ilyen, egész addig amíg nem született meg, azt hittem, hogy egy 1-2 hós újszülött eszik, alszik, bömböl és kész. De hogy kiabál, babanyelven szavai vannak a dühére 7 hetesen, hogy 1 hónapos kora óta mindenfélét halandzsázik nekem a saját nyelvén. Ja, fogadjunk azt se hiszik el a legtöbben, de 6 hetes kora óta mondja, hogy "apa", mert az apja annyit hajtogatta neki. Lehet, hogy nem érti és csak utánoz, de mondja. És mivel a múltkor az apja karjaiban elaludt és amikor felébredt, kimondta az apa szót, néha már azt hiszem, érti, de legalábbis erősen köti az apjához. Múltkor anyáról és apáról meséltem neki, hogyan ismerkedtünk meg, mire egyszercsak megszólalt, hogy apa. De nem kell elhinni, elég ha én tudom:) Nem is hinném, ha nem lenne kisbabám. Kicsit amúgy megnyugodtam, mert a kolléganőm unokája is "kiabál és káromkodik", azért megnyugtató, hogy nem csak a dackorszakra jellemzőek ezek a dühkitörések.
2014. máj. 21. 23:37
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Mária, ugye ezt te sem hiszed el?
2014. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Vedd fel videora akkor elhiszem!!!!

Amugy meg lehetetlen h egy ekkora gyerek TUDATOSAN szoljon az apjanak!

Szerintem te mar odakepzeled. Es igen mi vagyunk a hitetlenek. :-). Ha ekkora gyerek tenyleg tudna beszelni akkor mar a tv-ben lenne. De sebaj csoda gyereked van ami csak te lattal senki mas.

Gondolom a vacsorajat is maga kesziti el ami termeszetesen minden este inyencseg, jar pecazni es a multkor egy 15 kg-os pontyot fogott, EGYEDUL. sebaj h az 5x olyan nehez nala de kozbe kiabalta h apa es igy sikerult neki, a duhkitoresek meg azert jonnek karomkodassal egyutt mert a meccset nezve vesztett a fogadason es sok penzt bukott el.

Amiket most leirtam na kb ilyenekrol irsz te is! Igaz milyen nevetseges, pontosan ilyen vagy te is!

2014. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!