Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen velem? Mit tennéte...

Miért ilyen velem? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy hat hónapos kislányunk. Eleinte anyóséknál laktunk (a baba 4 hónapos koráig), aztán hála az égnek eljöttünk tőlük vidékre, a szüleimhez (anyóssal se nekem, se páromnak nem jó a kapcsolata). A szüleim háza üresen áll, csak hétvégente vannak itthon, szóval azért is jöttünk le, mert itt végre hármasban lehetünk.

Azonban egy héttel a költözés után kiderült, hogy apukámat műteni kell, ez meg is történt, azóta itthon lábadozik.

Viszont a költözéssel párhuzamosan a kapcsolatunk is megromlott... A férjem nem foglalkozik se velem, se a kicsivel, amikor éppen szabadnapos, akkor a számítógép előtt ül és játszik, ha kérek vagy mondok valamit, azt egyből b@szogatásnak veszi. A szexuális életünk a béka s*gge alatt van, két-három hetente TALÁN, de az is csak akkor, ha én kezdeményezek, és akkor se mindig... Látom rajta, hogy hazajönni sem szeret, minden egyes mondatomban és szavamban támadást lát.

A kicsivel sem foglalkozik, de mindenbe beleköt, amit én teszek. A legnagyobb érve az, hogy szórom a pénzt... csak azért, mert venni szeretnék a lányunknak egy vékonyabb sapit mivel itt a jó idő, valamint azért mert venni akarok anyagot, hogy varrjak a picúrnak egy babaágyneműt, ami a készen vett 10.000 forintosnak a negyedéből kijön... (Anyaggal, felvarró mintával együtt lenne az egész 2700 Ft.)

Az viszont persze nem baj, hogy éppen a héten vett a kicsinek egy mászó micimackót 8000-ért.

Baja van azzal, hogy nincs itthon rend - nem érti meg, hogy annyi cuccunk van, hogy egyelőre nem tudom a java részét bezsúfolni a szekrényekbe, főleg a kicsinek van sok ruhája. Már megbeszéltük anyuékkal, hogy szekrénysort cserélünk, mert az övéké nagyobb, de kevesebb a cuccuk, így elférünk majd, de apu egyelőre nem tolhat-emelhet, anyu és én pedig enyhén szólva is képtelenek vagyunk ketten összesen 8 bazi szekrényt áttolni három helyiségen, küszöbön, főleg, hogy anyunak jobb dolga is van hétvégén (vásárol, mos, főz a következő hétre, vasal), mint szobákat átrendezni.

A férjemnek egyedül az számít, hogy legyen itthon cigi, kóla, kávé és kaja, na meg a számítógép, amin játszhat.

Ha sír a kicsi, beüvölt neki a nappaliból, hogy CSSSSSSSS, vagy "Dorka, ne balhézz már!"

Teljesen elhidegültünk egymástól, és nem értem, miért. Mostanában már én se tudok mást, csak veszekedni vele, mert úgy érzem, nem vagyok neki elég jó, elegem van abból, hogy mindenben tánadást érez, bármit mondok is.

Nem tudom, mi történt, próbáltam vele megbeszélni, de annak is veszekedés lett a vége.

A volt párom a héten felajánlotta, hogy melegedjünk újra össze, mint szeretők (van egy párja és egy 4 hónapos fia), és ha nem ítélném el annyira a megcsalást, bizisten belemennék. De már félek attól is, hogy egyszer annyira betelik a pohár a férjem viselkedésével, hogy belemegyek a dologba, mert amikor összevitázunk, egyre többször fordul meg a fejemben a "mi lenne ha mégis..."-kérdéskör.

Bocsánat a panaszáradatért, de nagyon kivagyok, főleg a lányom miatt - nem ilyen apát szántam neki! Mi lesz így vele, velünk? Nem akarom, hogy ilyen környezetben nőjön fel, főleg, mert így én sem az a nyugodt, kiegyensúlyozott anya vagyok, aki lenni akarok!



2012. ápr. 27. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Rettenetesen sjnálom amin átmentek.én elváltam mert nálunk az volt a fontos hogy vadászni menjen,sor,és a számítogépes játékok.Hát most azt mondom nagyon jol tettem hogy elváltam és van egy szuper férjem akivel 3 honapja házasodtunk elotte már egyutt éltunk 3 évet.szereti a fiam és a gyerek is ot.Most babát várunk és nagyon jo így.Valamikor el sem hittem volna hogy lehet ilyen szépen boldogan élni.Sokat dolgozik a párom és nemvagyunk gazdagok de szépen beosztjuk.Remélem sot biztos vagyok benne hogy jol fogsz donteni és mindig konnyebb ha a gyerek még kicsi amig nemnagyon érti.
2012. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. :)

Bennem is felmerült már a válás gondolata, nem is egyszer, de először mindenképpen a megoldásra törekednék. Méghozzá azért, mert nem értem, mi változott, miért történik mindez, holott előtte nem ilyen volt... Folyamatosan azon rágom magam, hogy visszaemlékezzek, mikor történt ez a pálfordulás, de nem tudok rájönni.

Felmerült már bennem az is, hogy van valakije, de egyelőre erre semmilyen bizonyítékot nem találtam.

2012. ápr. 27. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg még leülni vele, megbeszélni a dolgokat. Ha a férjed továbbra sem változik jó irányba, akkor "félreléphetsz", szorosabbra fűzheted az exeddel a kapcsolatot és, ha úgy érzed biztos támaszod lenne ő, akkor lépj a saját é gyereked érdekében.

Ez az én véleményem, te úgy döntessz, ahogy akarsz. Kívánom, hogy jól alakuljanak a dolgai,bárhogy is döntessz!

2012. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben, de szerencsére rendbe jöttek a dolgok.Ehhez kellett egy elhidegülés-nem beszélés egy egész hétig-szakítás-elköltözés gyerekestül.Aztán rájöttünk, hogy mégsem tudunk egymás nélkül élni.A hullámvölgy a terhességem 7. hónapjában jött és a lányom egy éves korában tűnt el.Most boldogok vagyunk így hárman, tervezzük az esküvőt.(7,5 éve vagyunk együtt).Nem sokat tudok mondani arról, hogy mi ment végbe kettőnkben, mind érzelmi, mind szexuális téren kiegyensúlyozottabbak lettünk de ehhez jó pár beszélgetés kellett, na meg az is, hogy meg tudjam bocsájtani, hogy megcsalt, amikor terhes voltam.Ehhez több mint egy év kellett, de sokszor a szemére hányom mikor veszekszünk(havonta egyszer kb).Megbocsájtani nem olyan könnyű, ezért a félrelépésről a következő a véleményem:

Több embernek fáj és ebben nem csak a férjeddel cseszel ki, valamint nem fog előrejutni a kapcsolatotok sem tőle.Gondolj bele a volt párod jelenlegi párjának a helyzetébe is, aki egy 4 hós kisbaba anyukája.Vajon mit érez majd amikor megtudja?Mert egyszer megtudja és azt az érzést senkinek nem kívánom, még a halálos ellenségemnek se!Itt csak magamból indulok ki.

Tekintve, hogy a te szüleidnél laktok, beszélgess el a férjeddel, hogy vagy megváltozik, vagy menjen az anyjához és ennyi.Lehet, hogy csak pár hét és majd rájön, hogy ti vagytok a fontosak neki és nem a sör meg a számítógép.

16 hós kislány anyuja

2012. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Anyuka kavart be valamit. A másik, ami eszembe jutott, hogy a Párod csak a kedvedben akart járni, amikor azt mondta, hogy nincs jó kapcsolata az anyjával. (Persze az egész hátterét nem ismerem a dolgoknak.) Nekem elég világosnak látszik, hogy ezen a területen nem stimmel valami. Lehet úgy érzi, hogy választania kellett, ennek ellenére mégis csak az anyja, vagy valami hasonló járhat a fejében. Remélem érted, mire gondolok. Ha nem ez a verzió, akkor az, hogy Anyuka telebeszéli a fejét/uszítja a háttérben ellenetek. (Nem tudom mennyit beszélnek) Különben miért pont akkor jött volna a elhidegülés, miután elköltöztetek?

A megcsalás egy ocsmány dolog. Nem hinném, hogy van valakije (leszámítva Anyukát, aki jelen helyzetben épp elég). Gondolj arra, ahogy előttem is írták, hogy a férjeden kívül kitolsz az ex jelenlegi Párjával és egy NÉGY HÓNAPOS babával. Mindezt azért, hogy Neked kicsit jobb legyen a lelked... Hát nem tudom.. :(

Arról nem is beszélve, hogy jó nagy s.ggfej az exed, még ha szeretők is lennétek, netán utána több is lenne, én akkor sem érezném magam biztonságban. Ha azzal a Nővel, aki a gyermeke anyja ezt meg tudja csinálni, akkor ez a p@raszt nem ismer sem embert, sem istent. Annyit még hozzátennék, hogy inkább próbálnám helyrehozni a kapcsolatom, minthogy csak egy rángatható második legyek valakinél.

Bocsi, de ez a véleményem!

2012. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is hasonló helyzetben vagyunk csak ő nem gépezik hanem focizik,és 11 hónapos a fiúnk.Sex az havonta 1szer van és már ott tartunk hogy tegnap már külön aludtunk.Bizonyítékom nincs hogy megcsal csak érzem.Éjszaka más nőnek a nevét mondogatta és még a ........állt.Úgyhogy nem tudom mi legyen.Anyósékkal lakunk és egyelőre itt is kell maradnunk mert sokban van az albérlet venni meg nem tudunk házat.Elköltözni nem tudok a picivel mert nem őt nem engednék én meg nem tudok hova menni mert családom az hiába van de még sincs!A megcsalás gondolata nálam is megfordult de csak tönkretenném jobban az életemet!Én sajna nem tudok lépni!Remélem nálatok helyrejönnek a dolgok.
2012. ápr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mara Acoma ***** válasza:
58%
Szerintem nem rögtön a válásra meg megcsalásra kell gondolni... Kezdjük ott, hogy mivel a kedves férjurad szerint az a normális, hogy mikor hazaér kaját kap, megvan a cigi-kóla-számítógép... Nálunk is ez volt. Aztán jött a taktika:)) Nem volt kaja, cigi, kóla. Ugyanis hát mi történt? Egész nap sírt a kicsi, meghúztam a derekam,nem tudtam semmit csinálni. (ez persze kamu volt, de jó színésznő vagyok):) Szóltam a kedvesnek, hogy bocs de nem tudtam semmit csinálni. Aztán nyálas-kedves hangon, gügyögve kértem ezt-azt az ágyba. Kaját, inni, hozd ide a kicsit, ringasd a kicsit stb. Légyszi akkor most teregess ki... 3 napig voltam ,,beteg,, addig a párom csinált mindent :D Utána mintha kicserélték volna, már segített mindenben. Te vagy a nő, ne várj a sült galambra, tegyél valamit. Taktika a legnagyobb fegyvered, csak kicsit furmányosnak kell lenni. A lényeg, hogy ne duzzogj, hanem kedveskedj. Ha ő nem is akar téged és tényleg válni szeretne, akkor azt úgy is megtudod a reakcióból. De az is lehet, hogy csak féltékeny a gyerkőcre, depis kicsit. Bele kell vonnia nevelésbe meg a házimunkába is. A pasik köztudottan hisztisebbek, sértődősebbek mint akármelyik csajszi. A számítógépet meg ki kell iktatni:))) lenyitod a burkolatot és a leg eldugotabb helyen széthuzol valami bisz-basz zsinórt, amit nehezen vesz észre. Így hacsak nem fog hozzá rötön szerelgetni, (majd fizukor persze) hívsz egy szerelőt. (de ugye előtte való nap vissza is dugod amit szétszedtél és csodák-csodája nem kell szerelő) :D Szóval lehet csinálni sok mindent, a lényeg hogy ne durcizz,te legyél a kedveske, érezze szarul magát nyugodtan. Ha kell még ötlet, szólj:)) Ezeket játszottam én is itthon, mikor kicsik voltak a manócskák.
2012. ápr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most nagyon nehéz, de ne lépj félre (semmit sem oldasz meg vele, ráadásul a exed a családját nem hagyná el, csupán egy kis szórakozásra vágyik) és ne válj el rögtön (a másik sem lesz különb!) Az utolsó válaszolónak nagyon tetszenek az ötletei! Taktikázz!
2012. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ASOT ***** válasza:

a következők voltak a legnagyobb problémák!


- elkapkodtad a házasságot

- elkapkodtátok a gyereket

- rögtön belementél egy olyan házasságba amiben azt hitted a párod szuper és szeret mint emberek a sót.


Sajnos ez a helyzet sz@r! változtatni pedig nehéz, főleg gyerekkel!


mik lehetnek a megoldások?

- 1. megbeszélni elmondani mindezt neki is (persze gondolom próbáltál már beszélni vele

- 2. otthagyni, elköltözni anyudékhoz

- 3. szex az exel. --> hát ha már itt tartasz akkor a kapcsolatodnak már semmi értelme.


És a párod nincs otthon alilg van otthon, talán mert unja a gyereknevelést h vele minden nap törődni foglalkozni kell így minél később ér haza, amikor remélhetőleg már alszik.

Szex nincs mert nem kíván, vagy nem is igényli, vagy van neki más, vagy csak impotencia zavara van...


Az én meglátásom, hogy ennek nincs valami szép jövője. és a gyerek fogja a legjobban megsínyleni mert látni fogja érezni az anyukáján, hogy szenved.

2012. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
23%

Kefélj félre, ne beszéld meg vele, ne menj el edzeni, legyél gusztustalan, rendetlen és igénytelen, hisz te ANYA vagy. Neked ez jár.


"valamint azért mert venni akarok anyagot, hogy varrjak a picúrnak egy babaágyneműt" Te egész egyszerűen unatkozol. A gyerek is valószínű azért is hisztis, mert nem foglalkozol vele eleget. Ha rendesen foglalkoznál a kölyköddel, nem lenne ennyi felesleges időd, és nem picsognál azon hogy a férjed mivel tölti a szabadidejét.

2012. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!