Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogyha keveset...

Igaz az, hogyha keveset beszélsz a babához később kezd el beszélni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Hát, ha nem hallja, akkor hogy tanulja meg? Szerintem igaz.
2010. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a beszédnek és hogy te magad keveset beszélsz hozzá nem függ össze. De ha egyáltalán nincs beszéd a környezetében igen.


A beszéd megtanulása egy agyi kapacítás ami nem mindenkinek egyforma.

3 éves koromra tudtam csak beszélni normálisan. szüleim szerint mindent megértettem és próbáltam beszélni de csak gügyögtem érthetelenül. Aztán az iskolában állandó problémám volt a nyelvtnulással(énekóráról ne is beszéljünk) aztán hogy több országban is éltem nagy nehezen két nyelvet is megtanultam nagyon jól de nehézségeim vannak, hallom a szót értem a szót de nem tudom vissza mondani, nehezn ejtem ki még beszéd után is. Van hogy a páromnak mondom hogy imsételje meg vagy 5x a szót de még ezek után sem tudom jól vissza mondani. Hiába fogja fel az agyam nem tudom vissza mondani. Bizots hogy ez miatt tanultam meg nehezen is beszélni.

2010. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy a beszédfejlődés nem intelligencia függvénye (Nyilván átlagos esetben).

A köv. tényezők befolyásolhatják:

- a meleg, (nem búza :DDDD), szerető, konfliktusmentes család, környezet,

- hogy mennyit és főleg hogyan beszélsz Neki/hozzá(dallamos mondókák, hangsúlyozás, stb...)

- ill. hogy milyen gyakran hall emberi beszédet, mennyire vonod be a mindennapi életbe. (Pl. ha mész vhova "lefátyolozod"-e a babakocsiban, vagy látja-hallja, hogy mással beszélsz, esetleg még ki is veheted, vagy hogy mennyire

*L*

2010. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
... (lemaradt): megy-e hozzátok más családtag / ismerős, vagy csak a 2 szülővel van egyfolytában.
2010. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi sokat-egész nap beszélünk a fiunkhoz, mondóka, dalok, stb, de még értelmes szót nem mond, 17 hós, nagyon sokat vagyunk társaságban is.

(mindent kicsit később kezd, nagyon kényelmes gyerek)

Barátnőnk, 15-6 hós kora óta rendesen, érthetően beszél.

Nem aggódom, minden gyermek máshogy fejlődik!

2010. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az a fajta vagyok akinek egész nap be nem áll a szája, a 18 hónapos fiam mégse mond még egyetlen szót se. :(
2010. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!