Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van összefüggés aközött, hogy...

Van összefüggés aközött, hogy mennyit beszélsz a babádnak és milyen hamar tanul meg beszélni vagy ez képesség kérdése?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok? Az a baba beszél korábban akivel sokat foglalkoznak vagy ez szinte mindegy?
2010. máj. 22. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
szerintem ez mindegy. az első gyerekem 2 évesen már összefüggő mondatokban beszélt. míg a második, amikor az első mellett volt állandóan, és egyfolytában dumáltak neki, hol én, hol a tesó, sokkal később kezdett is el beszélni.
2010. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne, ha valakihez 10 éves koráig nem szólnak, az 10 évesen sem fog tudni beszélni :), de komoly, egyik haverom nem nagyon foglalkozott a gyerekével, meg az élettársa sem (2 fas*) és a kiscsaj akkor tanult meg beszélni, mikor kivitték 2 hétre a nagyszülőkhöz, azok meg egyfolytában nyomták a sódert neki.
2010. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A két dolog független egymástól. Amikor kicsi volt a lányom, valahol azt hallottam, hogy azok a gyerekek tanulnak meg hamar beszélni, akikkel sokat beszélnek. Én óvónő vagyok, ebből adódóan rengeteg mondókát, versikét, gyerekdalt ismerek. Gondolhatod, hogy a manómnak folyamatosan énekeltem , stb kicsi korában. 2 évesen még nem beszélt csak pár szót. Már logopédiai intézetbe is vittem kivizsgálásra...Ott mondták, hogy semmi gond. Azóta bepótolta, rengeteget beszél ;)
2010. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze én nem arra gondoltam, hogy hozzá sem szólnak. Akkor jóhogy nem tanul meg beszélni. Én arra lennék kíváncsi, hogy muszáj-e egész nap mindent kommentálni, énekelni, mondókázni, hogy hamarabb beszéljen. Sajna én nagyon nehezen szánom rá magam, hogy egész nap dumáljak. Nem szeretem feleslegesen kinyitni a számat :D
2010. máj. 22. 10:47
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg is is.kicsit érzék kérdése is,meg hajlam,de szerintem beszélgetni is kell vele,bár attól függ milyen idős a babád.mert van egy bizonyos korszak amikor nagyon fogékonyak a szavakra és gyakorlatilag ismétlik amit te mondasz.nekem 16 hónapos a babám,és magától is sokat beszél,de most ismétli is amit mondunk.ő igényli is,amikor beszélgetünk úgy figyeli a számat hogy még a szája is tátva van.de egész nap én sem jártatom a számat,de amikor játszunk vagy csinál valamit,akkor azt mindig mondom neki,mi micsoda,hova kell mire jó,mit szabad mit nem,dalokat énekeket,mondókákat.
2010. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha van összefüggés,akkor az én fiam nagyon hamar fog beszélni,mert én egész nap nyomom neki.Bárhol,bármikor,bármiről beszélek,beszélek,beszélek....mondjuk amúgy is nagy dumás vagyok.:-)))
2010. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs összefüggés, én ezt tanultam is. Persze fontos, hogy az ember sokat beszéljen a gyerekhez, de ez önmagában sajnos nem elég. Megfigyeltek gyerekeket, akikkel nagyon sokat mondókáztak, és akik leginkább csak a tévét nézték, tehát nem foglalkoztak velük annyit. Nem volt kimutatható összefüggés. Én is sokat beszélek a fiamnak, most 16 hós, és még csak pár szót mond. Nagyon jól megérteti magát, megért mindent, nem érez rá késztetést, hogy beszéljen. Én nem gondolom, hogy azok a gyerekek, akik később tanultak meg beszélni, azokkal otthon nem foglalkoztak eleget.
2010. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapban azt gondolom,hogy van összefüggés,de itt sokan másképp vélekednek..ezért azt mondom,hogy nézzük más szemszögből-nem csak a beszéddel kommunikálunk,s nem csak beszélni tanul az a baba,akivel foglalkoznak.Szóval ne hagyd lebeszélni magad a babával való beszélgetésről,mondókákról,énekekről.Ha később szólal is meg,lesz köztetek egy aktív,érzelmileg gazdag kapcsolat,legfeljebb kiderül milyen kreatív,ha valamit meg akar veled értetni(mert ő kommunikál!,csak te azt a nyelvet-lusta kölke!-még nem tanultad meg) :DD
2010. máj. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Játék közben természetesen én is beszélek hozzá és szoktam neki énekelni és mondókázni. Még csak 1 éves, de már alig várom, hogy beszéljen, olyan édes kis hangja van :D
2010. máj. 23. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!