Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki az új állami...

Van olyan aki az új állami támogatás (10 millió Ft 3 gyerek után, + 10 millió kedv. Hitel) miatt újra átgondolná, hogy mégis akar 3 gyereket?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 10:24
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Azért most írtam ki a kérdést mert tegnap ismertette a kormány a támogatással kapcsolatos részleteket.

Persze azt gondoltam hogy csak emiatt senki nem fog 3 gyereket szülni, de a kérdésem inkább arra vonatkozott volna hogy akinek mondjuk már van 2 gyereke és eddig is kacérkodott a 3. gondolatával, ez esetleg ad-e egy plusz löketet? Mert a 10 millió Ft pont elég lenne arra hogy eggyel nagyobb lakásba/házba költözzön valaki, ahol már jobban elfér 3 gyerek. Persze az nehezíti a dolgot hogy csak újat lehet, de pl. falun ez a 10 millió óriási összeget jelent, ott megérné felvenni. A hitelt meg nem kötelező felvenni nem? Vagy csak együtt lehet?

Abban is igazatok van, hogy nem feltétlen így kéne a kormánynak ösztönözni a gyerekvállalást, hanem inkább a kisgyerekes anyukák munkába visszatérésének könnyítését, részmunkaidős állások teremtését kéne jobban forszírozni.

2015. dec. 30. 13:36
 12/37 anonim ***** válasza:
13%
5 válaszoló, nekünk állami támogatott hitelünk van , amit még ennél a kormánynál vettünk fel 2,5 % kamatra, nekünk most is anni.Az a lényeg a hitelnél hogy az állam garantálja ezt a kamatott,akár milyen kormány lesz ezt senki nem változtathatja meg.
2015. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Olvastad a törvényt? Tudod, hogy mik a feltételei az új csoknak, az új hitelnek? Tudod, hogy mi az, hogy 5 éves kamatperiódus? Neked olyan van, ami fix, ez meg nem olyan. Az én férjem 185 cm magas, kék szemű. Ebből következik, hogy mindenki férje az? Ez egy más fajta konstrukció, ez egy nagyon veszélyes konstrukció, de ezt még sokan nem látják, ahogy a devizahitelnél sem látták. De majd pár év múlva rájönnek az emberek.

2015. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy itt mindenki azt válaszolta hogy az új támogatás miatt nem vállalna 3 gyereket, de egy másik kérdésben pont most olvastam, hogy két gyereket terveztek mindig is, és most csak emiatt be fogják vállalni a harmadikat is.
2015. dec. 30. 17:12
 15/37 anonim ***** válasza:
77%

14

Biztos lesznek olyanok de azok egyszerűen hülyék. Akiknek most nincs pénzük egy harmadikat vállalni azok nem lesznek előrébb a támogatással sem mert beleüldözik egy elég kétes kimenetelű hitelbe.

2015. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egyrészt 40 folottieknek nem jr (nem tudom, miért e megszorítás), így ezt buktuk, másrészt gyanakvó vagyok. Harmadrészt nagyon örülnék, ha lenne 3, de az ettől független.
2015. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, 10 millából falun se építesz új házat.
2015. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Falun mondjuk max 1 millióért kapsz óriási telket, de lehet elég 500 ezer is rá, a munkák nagy részét megcsináltatod ismerősökkel/rokonokkal/magad, (míg ugye ezekért pl. Bp-en egy vagyont elkérnek), majdnem ki is jön 10 millióból ha szinte csak az anyagot kell fizetned. Így azért nagy a spórolás, vagy ha nem jön ki elég kevés hitel vagy önerő pluszban.

AZ is fura kikötés benne amúgy hogy csak házasoknak jár, nem is értem. Ahol már van 3 gyerek ott nem mindegy hogy házasok-e vagy sem? Sógoromék most csak emiatt akarnak összeházasodni 13 év együttlét és 2 gyerek után...

2015. dec. 30. 19:34
 19/37 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet építkezni kalákában, tehát nincs ismerős, rokon stb. E-napló van, számlák, fmv, ellenőrzések. 10 millióból nem lehet vidéken sem építkezni. Az anyagköltség több annál, és most emelkedni fog mindennek az ára, mert mindenki minél többet magának akar majd a 10 millióból. Egy kicsit rádob a tüzép, egy kicsit a tervező, egy kicsit a szakember, aztán a jelenlegi 200-250 ezer ft+áfa négyzetméter ár pillanatok alatt lesz 300-350+áfa (aztán akkor örülhetünk, hogy csak 5% az áfa, de ugye annak a visszaigénylése sem olyan egyszerű, mint elsőre tűnik, azt előre meg kell finanszírozni, mert a végén lehet majd csak egy összegben visszaigényelni). Ha valakinek van ingatlana, és eladja, akkor annak az árát bele kell forgatni az új ingatlanba. Nah de hol fog lakni, amíg a régiben már nem lakhat, az új meg még nem készült el? Ha meg nem adja el, akkor miből lesz pénze építkezni?
2015. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
38%

Én azt mondom, hogy szerintem sokan fognak ezzel élni, főleg azok, akik nem örökölnek v. nem kapnak semmi indulótőkét a szüleiktől. Mert ugye az könnyen beszél, akinek azt mondják a szülei, hogy tessék, itt van 6 millió. Elég sok ilyen van.

Nekem már van 3 gyerekem, 35 éves vagyok, párom 34 éves, tehát beleférünk. Csak a hitel miatt én is aggódok, 20 millióért is nehéz új építésű házat venni.

Ugyanakkor már valóban nincs az, hogy ismerősök, rokonok segítenek felépíteni a házat, vállalkozóval kell, mindenről számla kell. Világvége falura meg nem költöznék ki, hogy 1 millióért vegyek telket.

Apósom nevén van építési telek felesben a testvérével, apósom azt mondta, hogy az ő részét elengedi, csak a testvérét kell kifizetnem, ami 7 millió, a telek 14 millió. Erre a 7 millióra felvenném a 10 milliót.

2015. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!