Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babáknál a láz vagy a...

A babáknál a láz vagy a betegség tünetei jelentkeznek először? 37,7 (a fél fokot levonva) -nél már adjak neki kúpot?

Figyelt kérdés
Ma reggel éreztem a fiamon hogy olyan kis meleg a teste és megmértem a hőjét. Vagy csak a fogzástól lehet? Ha igen akkor meddig tart?
2010. márc. 25. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem a nagynál mindig lázzal kezdődik a betegség! mondjuk ő már 4,5 éves. A fogzástól sosem volt lázas, ha ment fölfelé a hője, beteg lett

a kicsinél még semmi ilyen tapasztalat szerencsére. ő 4 hós

2010. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Mért meg neki 20 percenként. Ha a 2. alkalommal sem megy le akkor mehet a hűtőfürdő, ezt követően mérd neki 20 percenként, ha nem megy le akkor hívd ki az ügyeletet, de csak akkor csináld ezeket ha mint mondtad nem a fogzástól van. Ha a fogzástól van hőemelkedése akkor mehet neki nuropfen vagy cataflam.

2010. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 37,7 nem láz, csak hőemelkedés, 38 fok fölött csillapítsd, addig ne, kifejezetten hasznos a hőemelkedés, így harcol a szervezet a kórokozó ellen. Hűtőfürdős csillapítást is csak 38 felett! (38 már levonva.)
2010. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és hőemelkedés lehet a fogzástól, 37,7-re ne hívj ügyeletet! Ha tartósan 38 felett van és se gyógyszer, se hűtőfürdő nem viszi le, akkor kell az ügyelet.
2010. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nekem is ezt mondta az orvosunk. 38,5 alatt (popsiban mérve, tehát ez 38,0 hónaljban) nem kell csillapítani, mert csak segít leküzdeni a betegséget, már ha van.
2010. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mérem én 15 percenként is, és most úgy néz ki elkezdett lefele menni, de ha rám "ütött" akkor ez még fölfele fog menni. Most úgy néz ki elaludt, hát remélem semmi gond nem lesz mert egyedül vagyok itthon egész nap.
2010. márc. 25. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!