Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire pesszimista a...

Miért ennyire pesszimista a legtöbb anyuka?

Figyelt kérdés

Sok olyat ismerek akik még a jóban is a rosszat keresik. (pl. ha nem sír állandóan a baba akkor baja van, meg ilyenekk) Nem értem, hogy miért nem örülnek inkább, mint minden hüyeségen aggódnak. Sokan minden olyan dologba amit a baba csinál beleképzelnek valamilyen betegséget. Ezt nem értem. Nekem is első gyerekeim(ikrek)minden segítség nélkül, én is sokat aggódtam, de azért tudom hol a határ. Például nem csinálok hülyét magamból ha valamelyik épp a nyelvét nyújtogatja.Ilyet is hallottam már, hogy azt mondták beteg mert állandóan kidugja a nyelvét...

Nem akarok megbántani senkit és mielőtt egyesek írnák, nem vagyok én sem tökéletes. Csak érdekel, hogy miért ennyire pesszimisták sokan.


2010. márc. 25. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem inkább aggódnak ahogy én is.A nyelvnyújtogatást mi is megkaptuk és bizony aggódtam!!!De ennek van előzménye...Csaknem 35 vagyok az afp-m rossz volt,a baba uh adatai sem voltak jók.Sok0Aztán megszületett és elkezdte nyújtogatni a nyelvét.Az előzőek tudatában és a védőnőm be paráztatásával elmentünk neurológiára.Szerencsére egészséges a kisfiam!!!
2010. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem tökéletes vagy :))

Azért, mert én is ilyen vagyok! Tudom, hogy mikor kell orvoshoz menni, tudom, hogy mikor elég az itthoni orcsepp, és az itthoni köptető, nem aggódom túl magam, és nem rohanok az ügyeletre minden köhintésre.

Nem aggódtam azon sem, amikor alig akart enni 1 évesen a kisfiam, 8 foga jött egyszerre. Az anyai ösztön nálam még soha nem csalt! Remélem nem is fog :)

Boldog vagyok, hogy 2 gyönyörű pasi anyukája lehetek, és élvezem mind a kettővel az együtt töltött időt :)


De még annyit hozzá tennék, hogy lehet, hogy akik ilyen aggódós anyukák, tudják, hogy nem jó, de ők ilyenek, és nem tudnak ellene mit tenni. Nem?

2010. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs nyomott egy ENTERT a babám:)

szóval én például nem alaptalanul féltem végig ott volt a bogár a fülemben ,hogy Downos a babám.De sosem pesszimizmusból és nem magamnak csináltam tüneteket!

Ez ami magyarázatunk :)

2010. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol minden anyuka ilyen, mert aggódik a gyerekéért és ez természetes. Főleg aki első babás annak minden új, még a nyelvnyújtást sem tudhatja egyből hogy miért van. Ja meg persze azért, mert minden betegségnek ezerféle tünete lehet és kitudja pont az amit a baba éppen produkál. Én is elkezdek aggódni mikor valami furcsát észlelek a babámon, de mielőtt mondjuk feltenném itt a kérdést századszorra előszőr elolvasom hátha már vki előttem megkérdezte és ha érkezett rá megnyugtató válasz akkor én is megnyugszom.
2010. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy tökéletes vagyok. Sokat aggódtam én is, de nem feleslegesen. Szerintem tökéletes ember nincs.

Megértem az aggódást, csak azt nem hogy sokan miért viszik ezt túlzásba. Van olyan ismerősöm aki burokban neveli a gyereket. Most 1éves a fia. Nem mászik, nem ül, semmit nem csinál, mert az anyja nem hagyja neki. Állandóan ölben van,mert a földön piszkos lesz...meg hasonló. Ilyen volt szegény gyerekkel születésétől kezdve. Sajnos sok hasonló anyukát ismerek. Alíg ad neki enni, holott a gyerek éhes. Aztán ráfogja hogy a fia nem akar enni és hívogatja a dokikat.

2010. márc. 25. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pesszimisták,inkább tulontul aggodnak mindenen,bizonytalanok főleg az első gyereknél.Midennek utánna olvasnak,mi mitől lehet,és igy magyarázzák meg maguknak a kétségeiket.Elsőnél én is igy voltam,tul sokat aggodalmaskodtam,nem volt kitől kérdezzek,a net maradt.Ott meg aztán sok hulyeséget is olvas az ember.Ikreknél szerintem azért lehet más,mert a két baba egyszerre olyan szinten lefoglalhat,hogy az embernek nincs ideje kétségekre,pörög az élet a maga kerékvágásába,és nem is mindenki születik rögtön édesanyává.Van aki alakul.Én is az utóbbiak táborát erősitem.Kisujjból megy a másodikkal minden,mert már anyává érettem.Magabiztos vagyok,nyugodtan végiggondolom a dolgokat,nem pánikolok.Legyen az betegség,fogzás,mozgásfejlődés,vagy hogy van e elég tejem stb...Ugyhogy szerintem nem pesszimisták,csak félnek a "kis emberrel "járó felelősségtől,és lehet hogy a hormonok is közrejátszanak.
2010. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hát nekem kicsi súllyal született a babám, leesett a vércukra születésekor, és nagyon besárgult, intenzíven volt 2 hétig. én aggódós vagyok bizony, nem tudhatod, ki miért aggódik, van -erá oka vagy nicns. első babánál meg pláne érthető, fogalma ninc az embernek, mi a normális és mi nem, hiányzik a tapasztalat.
2010. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én óvatos duhaj típusú anay vagyok. Néha akkorát esik a gyerek, (próbál menni és elveszti az egyensúlyát) hogy oda se merek nézni, de nem mutatom, hogy 150re felugrott a pulzusom, mert attól ijed meg. Egyébként meg felül és jót vigyorog. De ha tegyük fel belázasodna, vagy indokolatlanul sírna, akkor azért jobban odatenném magam a tmára. Amúgy a védőnők különösen szeretik ráhozni az emberre a frászt.
2010. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem teljes komolysággal írtam, hogy de tökéletes vagy! Ezt gondolom értetted, anélkül, hogy most ezt itt megmagyaráznám. Meg én sem!

A lényege az lenne, hogy nem vagyok aggódós anyuka!

És így van, tökéletes ember nincs, ebben egyet értünk!


2 válaszoló

2010. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! Magamra vettem, amit mondtál, hiszen én voltam az, aki a gyerek nyelvnyújtogatása miatt aggódott. És tettem mindezt ezért, mert volt egy öcsém, aki vízfejűségben halt meg másfél évesen. És mikor a neten rákerestem a vízfejűségre, többek között a nyelvnyújtogatást is megtaláltam. Nem vagyok pesszimista, a gyermekemmel minden percet élvezek, alapvetően oprimista alkat vagyok. De akinek nem volt ilyen problémája a családban, az nem törhet pálcát az aggódósabb anyukák felett, mint amilyen én is vagyok. Kicsi voltam, nem nagyon emlékszem, de anyu sokat mesélt, főleg mostanában arról, hogy mi történt, hogy történt, hogyan zajlott az egész folyamat. Belehalnék, ha velem is megtörténne. Adja az Isten, hogy soha ne történjen a családodban hasonló. De hogy miért aggódok és „csinálok hülyét magamból”, azt csak én tudhatom, aki már átélte ezt. A temetésről készült képek még megvannak valahol.

Még csak annyit fűznék hozzá, hogy itt, ahol én lakom, sem Down-szűrést, sem AFP-vizsgálatot nem csinálnak. Nem tudhatom, hogy a gyermekemnek nincs-e valamilyen szellemi fogyatékossága, melyről nem tudok, de talán lelkiekben felkészülhetek rá, ha mégis kiderül. Úgy kisebb a trauma. Bizony, ezért olvasok minden betegségről, amiről hallok és ezért figyelem a gyermekem minden reakcióját. Örülök, hogy te nem vagy ilyen, de azért az, aki ilyesmit kérdez (mint én), valszeg nem alaptalanul kérdezi, és reméli, hogy van itt olyan anyuka, aki esetleg gyermekorvosától hallott hasonlóról.

(A), aki „hülyét csinált magából”

2010. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!