Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az evés vagy az alvás a...

Az evés vagy az alvás a fontosabb?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem volna felétek, hogy szerintetek melyik a fontosabb? hogy legkésőbb 4 óránként egyen a baba, vagy hogy aludjon, amíg fel nem ébreszti a pocakja?

Nálunk eddig nem volt ezzel gond, mert megetettem, 10 perc büfizés, tisztába tétel és már aludt is. Most viszont az evés, büfi, pelenkázás, játék, nézegetés, beszélgetés kitart 2 órát. Szóval következő etetésig 2 óra marad.

Egyik nap kipróbáltam, hogy hagyom aludni amíg akar, és az lett belőle, hogy háromszor evett aznap, összesen 510 ml-t, ami a fele az ő adagjának. Szóval ha úgy vesszük, egész nap aludt és összesen 5 órát volt ébren.

Megfogadtam korábban, hogy nem keltem fel, ha nem muszáj, na de 3szor enni egy nap, azt nem lehet csinálni.

Tudom, hogy az ő igényeit kell figyelembe venni és annak mentén lavírozni, hogy neki jó legyen, de valamilyen szinten tartani kellene az "előírást" is. Ez így hülyén hangzik, de ha a doki is azt mondja, hogy 5ször azért egyen, mindenhol ezt olvasni, akkor csak lehet rá adni, nem?

Túlgondolom és egyszerűen keltsem fel? Nem kevés a 2 óra alvás? Egyébként az éjszakákat is átalussza 8 hetes kora óta, és ha reggel nem ébresztjük, akkor 10 óráig alszik.

Ti mit gondoltok, mit tudtok tanácsolni?


2016. jan. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egyéb oka (koraszülés, túl kicsi súly), akkor alvó babát nem ébresztünk fel, szerintem ez alapvető :-)
2016. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, én is így gondolom. A kiírt napon született, 3266 grammal, a 6 hetes vizsgálaton 5360 gramm volt, a 10 hetesen 6350 gramm. Nagyon dicsérte a doki, fizikailag és szellemileg is nagyszerűen fejlődik.

Ha hagyom az ő ritmusát, akkor éjfél körül eszik negyedszer, és reggel 8 és 10 óra között kel. Anyám szerint már itt elveszik 1 étkezés, és ha teljesen nyugi van a házban, nem ébreszti fel zaj, akkor legközelebb délután 4kor kel. Minimum 4 órát alszik az evés és játék után.

2016. jan. 4. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom, már nem is újszülött a babád. Én biztosan nem keltegetném.
2016. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A héten tölti a 12. hetet, január 17-én lesz 3hónapos. Igaz nekem ez fura, mert akkor már 14 hetes lesz. Január 9.-ére jön ki a 12. hét. Most már csecsemőnek mondják, nálunk vagy Säugling, vagy Neugeborene, utána már csak Baby-t mondunk.
2016. jan. 4. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 hétben (vagy ha koraszülött/besárgult, akkor akár hosszabb ideig) fontos.

Utána az alvás fontosabb. Ha éhes, fel fog ébredni.


A lányom 8 hetes kora óta 10-12 órát alszik éjjel megszakítás nélkül, már máfél éves elmúlt.


Szóval azt tanácsolom, hogy ne ébreszgesd, ha éhes, magától kelni fog. Régi igazság, hogy gyerek étel mellett még nem halt éhen.

2016. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Akkor az nem olyan nagy baj, hogy nem eszik annyit? A fele az "előírtnak" azért elég kevés, nem?
2016. jan. 4. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha nem keltettem fel enni, az orvos mondta még ott a szülészeten,hogy ha a baba alszik nm kell felkelteni,ha éhes lesz úgyis felkel. Van olyan nap,hogy többet eszik van,hogy kevesebbet. ha szépen gyarapszik és nincs egyéb gond akkor n keltegesd.
2016. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát meglátjuk, hogy most a gyarapodás miként alakul, nem szoktam mérni, de most kénytelen leszek. Lehetséges, hogy így jön ki rajta a növekedési ugrás? Az inkább több evéssel jár, nem több alvással, vagy tévedek?
2016. jan. 4. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!