Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babám nem akar aludni,...

4 hetes babám nem akar aludni, nyöszörög álmában, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Eddig szépen aludt, kezembe elringattam és le tudtam tenni. Nagyjából 1 hete kezdődött, hogy a kezembe nem marad meg, a mellkasomon nagy nehezen megnyugszik, de ott se mindig, a vállunkon elalszik, de ha megmozdulunk akkor rögtön felkel. Letenni a kiságyba képtelenség mostanában anélkül, hogy fel ne kelne. Ha el is alszik, 5 perc múlva felkel, nyöszörög, sírdogál, van amikor nem megyek vissza és visszaalszik, de pl. pár napja reggel 6-9ig szinte folyamatosan nyöszörög, nyűglődik, tekergőzik.


1 hetes korában hasfájós kezdett lenni, Infacol-lal próbálkoztunk, de csak jobban görcsölt tőle, aztán azóta azt csinálom, hogy lefejek előre 20 ml-t kb, hogy ne spricceljen annyira, mert nagyon sok levegőt nyelt, és pár perc szopi után is megbüfiztetem, úgy eszik tovább. Így nem fáj annyit a hasa, de előfordul még néha. Gondolom ez 3 hónapos kora körül megszűnik majd.


De most nagyon felületesen, rosszul alszik, semmit nem tudunk mellette csinálni, mert rögtön felkel. :( Mi lehet a gond? Valakinek ötlet, tapasztalat? El vagyok keseredve :(


2016. jan. 4. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem túl hamar teszed le? Előre én is így voltam, elaludt s hamar tettem le, és mindig felébredt. Aztán olvastam h minimum 15-20 percig meg tartsam, ne tegyem le amíg elalszik. És ez bevállt, látom h elaludt de még tartom legalább 15-20 percet amí mélyen elalszik s nagyon lassan teszem le. 5 hetes az enyém amúgy. Szoktam tornéztatni, persze csak úgy a pici lábacskáját picit megemelgetem , és espumisant használok, nekem az bevált.
2016. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Nálatok is ez a megoldás: az én kisfiam akkor audt így, ha büfi bántotta. Pedig szoktam büfiztetni szopi után, de mindig maradt szinte levegő a pocakjában. Alvás közben ülő helyzetbe emeltem a felsőtestét, megpaskoltam a hátát, könnyen kijött. Fel sem ébredt rá. Mire teljesen elkeseredtem volna, hogy rosszul büfiztetek, és azért marad benn a levegő, elmúlt ez az időszak, most már kijön a büfi elsőre.
2016. jan. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tényleg az volt, hogy korán tettem le, tegnap ahogy olvastam a választ, utána rögtön kipróbáltam, és így nyugodtabban alszik sokkal, és nem is kel fel utána. Ha fel is kel és nyöszörög, magától visszaalszik. Remélem megszűnnek ezek a problémák ezentúl.

Volt, hogy nekünk is maradt bent büfi, olyankor amikor megemeltem, rögtön kijött neki, és utána könnyen el tudtam altatni. :)

2016. jan. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!