Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes babának kicsi a...

11 hetes babának kicsi a kutacsa? Ez mit jelent? Most voltunk a háziorvosnál és aztmondta hogy 1,1 és ez nem baj csak minden második nap adjak d vitamint. Pontosabban el tudná valaki magyarázni? Mert neki nem volt türelme

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túl gyorsan csontosodik, ha bezárul, akkor nem lesz lehetősége tovább nőni az agynak, mert nem lesz helye.


Régen angolkór néven ismerték a D-vitamin hiány miatti csontfejlődési zavarokat. Angliában, az ipari forradalom alatt akkora volt a légszennyezés, hogy nem jutottak elég napfényhez a gyerekek. Ott a meghajlott lábszárcsont volt a legfeltűnőbb tünet. A nevét is innen kapta, mármint a földrajzi észlelés miatt.


Ezért javasolt nagyobb mennyiségű D-vitamint az orvos. Jelenleg természetes napfényből nem tudja beépíteni, mert borult idő van és lesz is még egy darabig.

2016. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első. Olvasd vissza. Kicsit kevered a szezont a fazonnal :)

A több D vitamin akkor kell ha lassú a csontosodás. Mi esetünkben pl, amikor még mindig 4 centi a kutacsa, pedig elmúlt fél éves.

A kérdezőnek csökkentenie kell a D vitamint, mert gyorsabban csontosodik az átlagnál. Megjegyzem a nagyobb fiamnak 1 évesen már záródva volt, mégsem volt belőle gond. De gondolom az orvosa a kérdezőnek inkább óvatos.

Lassú csontosodásnál kell többlet D :)

2016. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na én is félre olvastam! Hetes és nem hónapos. akkor viszont tényleg nagyon kicsi a kutacs, kell az agy növekedéséhez. Én a helyedben felkeresnék egy másik orvost is, pl neurologust, ő azért több ilyet látott, ha kell ő tovább küld. De lehet ennek van más orvosa is, nem tudom, ez jutott eszembe.
2016. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 - Igen, pont fordítva írtam, valóban figyelmetlen voltam.

De az összefüggés a D-vitaminnal van, bár én is elvinném koponya UH-ra és szakorvoshoz, mert ha a megadott méret cm-ben értendő, az rettentő kicsi ennyi idős babának. Nagyjából egy éves kor körül szokott ekkora lenni.

2016. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Felkeresnék szakorvost. Mondjuk a mi orvosunk az első naptól a napi egy csepp d vitamint javasolta, amit adok is neki most is. 22 hós
2016. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is kb ekkora, 4 hónapos most, de a 3. hónapban a koponya uh-n már azt mondták, hogy nagyon kicsi, nem is nagyon tudják vizsgálni kutacson keresztül.

Nekünk nem mondtak semmit ezzel szemben, hogy bármi gond lenne belőle, hogy gyorsabban zárul a kutacs.

A Dvitamint én gyakran el is felejtem beadni, mondjuk nem esek kétségbe, mert tápszeres és abból is hozzájut, de gyakran csak 2-3 cseppet kap egy héten és így is alig tapintható már a kutacsa:/

Csütörtökön megyek dokihoz, majd rákérdezek azért.


(A bátyjának nagyobb volt az biztos, de 1 évesen már neki sem volt kutacsa.

2016. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mikor hazajottünk a szülészetről akkor vizsgálta csak meg a babámat , akkor azt mondta hogy minden nap 1cseppet adjak . Most látta másodjára , mert voltunk oltáson és azt mondta hogy csökkentsük a d vitamint , azaz minden második nap adjuk csak. Most nem értem hogy ha túl gyorsan zárodik akkor nem többet kéne adni? Amugy aztmondta hogy a korához képest nagyon fejlett látszik hogy sokat van foglalkozva vele. Ez ha gyorsan zárulna nem erre lenne káros? Vagy milyen hátrányai lennének?
2016. jan. 5. 12:03
 8/11 anonim ***** válasza:

-akkor kell többet adni, ha túl lassan záródik, vagy extrém nagy már születéskor is a kutacs (nálunk pl a fél feje nyitva volt szó szerint)


-én azért is keresnék fel más orvost, mert oké, hogy csökkenti a D vitamint, de az kell az egyéb csontfejlődéshez, nem vagyok benne, hogy pl a test csontozatának jót tesz, főleg télen


-elsődlegesen azért szokták figyelni a gyorsan záródó kutacsot, hogy tud-e az agy rendesen fejlődni


-most ezt nem értem a "látszik sokat van foglalkozva vele"...egy icipici 11 hetesről beszélünk, aki barátkozik az élettel. természetes , hogy az ember foglalkozik a csemetéjével...


-summa summárum mindenképp megmutatnám vagy egy neurológusnak vagy egy gyereksebésznek, mindenképpen valaki szakinak

2016. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy én nem értettem jól a cmt hogy hány centi mert ha nagy baj lenne biztos tovább küldött volna más orvoshoz
2016. jan. 5. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
engem aggasztana , hogy csökkentsem télen a D vitamint. Nem fogadnám el az ő válaszát, mindenképpen kellene másik megerősítés. D vitamin nem csak a kutacshoz kell.
2016. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!