Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen az oldalon miért azt...

Ezen az oldalon miért azt sulykolják az emberekbe, hogy 24-25 évesen korai szülni?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a témában, nagy többséggel le vannak szólva azok a nők, akik 24-25 évesen terveznének családot, terhesek. Nagyon megszólják őket, hogy mire szülnek, fiatalok még, mire a gyerek, nagyon fiatalok?

Azokra gondolok, akik tervezik a babát, készülnek rá, mert adott minden, és nem becsúszik. Miért állítják be "fiatal anyukának" őket, akik biztosan éretlenek? Mire kellene várniuk? Miért azt tartják az emberek normálisnak, hogy 30 évesen kell szülni?



2013. nov. 12. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem ezt észre. Sőt, inkább a 16-17 éves lánykákba szokták ezt sulykolni, akik a szüleik nyakára akarják megszülni a gyereket.
2013. nov. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a kérdésemet az egyik tegnapi kérdés ihlette, ahol egy 24 éves nő leírta, hogy jövőre tervezik a babát. Többséggel negatív kommenteket kapott, hogy nem normális, el fogja hagyni a párja, és akkor mit csinál 25 évesen a nyakán 1 gyerekkel egyedül? Holott nem azt kérdezte, hogy vállaljon-e gyereket, a kérdés másról szólt. Aztán elkezdtem keresgetni a témában, és több ilyet is találtam.
2013. nov. 12. 08:40
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok ilyen sulykolást...De mindenki maga érzi, hogy mikor jött el az idő, mikor vannak meg a megfelelő körülmények. Viszont sokan vannak, akik ilyen korban az anyósnál lakva, munkaviszony nélkül akarnak gyereket vállalni és ott nyilván inkább a várakozást tanácsolják az emberek. De ez nem korfüggő, hanem inkább körülmény-függő. De téged ez személyesen miért zavar?
2013. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Személyesen nem zavar, általánosságban kérdeztem. Mert én azon a véleményen vagyok, hogy ha minden adott, nem a szülők nyakán élnek, nem a pasi tartja el a nőt, akkor miért szólják meg? Ha nem ebbe kötnek bele, akkor abba, hogy biztosan nem élt még eleget, tehát mire fel a gyerek? stb.
2013. nov. 12. 08:43
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg pont az az ideális kor szülni. Már felnőtt éretten gondolkozó egyén.
2013. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én sem nagyon láttam ilyet,hogy 24-25 éveseknek azt mondanák!

DE! Az sem tartom normálatlannak,hogy 30 évesen szülnek!

Azért a mai világban a legtöbb ember továbbtanul. Na már most mire elvégez legalább egy 4 éves főiskolát, ugye 22 éves, akkor még az jó,ha próbál dolgozni legalább 2 évet. Sem a 24 évet nem tartom korainak, de a 30 évet sem tartom későinek!

A lényeg,hogy az alapok meglegyenek!

2013. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban van ilyen, akinek ez a véleménye, de nagyon nem ez a jellemző ezen az oldalon sem. Sőt, ahogy észrevettem, ide főleg olyan írnak, akik a huszonéveik elején vállaltak gyereket. Múltkor is volt egy kérdés, hogy hány évesen szültél, és megdöbbentem, mert a 25 évemmel szinte már idősnek számítottam köztük, a válaszolók kb 80 százaléka 19-23 év között szülte az első gyerekét.
2013. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Orvosilag is a legideálisabb az, ha 25 előtt megszületik az első baba.. /Szomorú, hogy a gyk-n azok vannak többségben, akik szerint ki kell élni magukat (a nőknek is) és majd 30 évesen leállni. Ez egy téveszme, több okból: egyrészt a "kiélés egy kiégést eredményez, sokszor visszafordíthatatlanul, nagyon negatív dolog volt mindig is, másrészt nem lehet a testet 15-20 évig becsapni (hiszen 17 évesen a test kész és várakozik havonta arra, amire felkészült), vegyszerezni (fog.gátl) megbosszulja magát. A ffiak meg hanyatt-homlok menekülnek a kiált, de 30 évesen pánikszerűen családot akaróktól, úgyhogy ez a lélektelenül számító magatartás nem jön be. Szülni, családot alapítani fiatalon kellene,20-30 közt.. az összes többi várhat és később is megvalósítható.
2013. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt a kérdést én is láttam, 2 válaszadó aki nagyon ellene volt írt mindig új kommentet ezért tűnt úgy mintha mindenki ellene lett volna.


Baromságokat beszéltek. Szerencsétlen lány remélem nem emiatt nem fog gyermeket vállalni. Elkeseríti az anyja viselkedése, bizonytalanságában kiír egy kérdést, és erre ilyen barmok leszólják. Az kell ide neki!


Úgy helyre tennék itt pár embert 1-2 pofonnal.

68%-os válaszadó volt az egyik, már más kérdésnél is láttam vehemensen tiltakozni a házasság gyerekek ellen. Azt nem értem mi a fenének szól hozzá ilyen témához? Ő dolga ha neki nem kell gyerek, miért kell beleszólnia abba ha valaki akar?

2013. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
ezek inkább a család oldalon jellemzőek és elvált, kiélt, megkeseredett emberek írják - 9 amiről írsz azt láttem, és a 8-ashoz hasonló hozzászólásomat egyszerűen töröltették.
2013. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!