Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan zavar vagy csak...

Jogosan zavar vagy csak eltúlzom az anyósom viselkedését? Egyfolytában puszilgatja a babánk arcát, kezét és engem ez zavar. Oké, hogy most már 2 hónapos a baba, de ezt csinálta már az elején is.

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jogos. Az én anyósom is ezt csinálta és én finoman megmagyaráztam neki, hogy ne nagyon fogdozza a gyerek kezét, mert folyton tömi a szájába. Anyósom meg előtte persze nem mosott kezet. Ne óvom még a széltől is a gyereket, de ő előtte a macskáit, a kutyáját símogatta, meg a tyukokat etette. Azért ez túlzás. Lehet kicsit megbántódott, de még most is rászólok, ha észre veszem.Pedig mi már 4 hónaposak vagyunk.

2008. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Hmm...Szerintem egy kicsit eltulzod,de ez mindenkinek egyéni paritásától függ.Engem nem zavar annyira,ha valaki puszigatja a csládból,de azért pl haragszom,ha idegenek akarják tapernyászni.
2008. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled, én sem tudnám elviselni. Főleg meg úgy,hogy tudom előtte nem mos kezet, és tényleg valami jószágot fogdosott. (csirkeőrült). Úgyhogy a szobába nem jöhet majd be a csirkés szerkójába, nemhogy a gyerek közelébe. Meg külömben is minek egy pici gyereket állandóan puszilgatni? Lehet szegényt jobban idegesíti, mintha békén hagyná. Ez az én véleményem, és szerintem nem túlzod el.

36 hetes pocis

2008. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Te is megpuszilod a babád, nem? És belehal? Nem!

Anyósod beteg? Nem? Akkor abba sem fog belehalni a baba, ha megpuszilja...

Nem tudom lehet én lakok fura környéken, de errefele szokás kezet mosni a baba előtt és meg is teszi mindenki. Idegenek meg kizárólag a lábát simizik meg, és mondják is, hogy a kezét nem fogom meg, mert a szájába veszi...

Szóval én nem féltem a gyerekem, nem mellesleg kell neki immunrendszer is!

Bár úgyis meg leszek kövezve..én így gondolom

2008. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy nem túlzod el, de a babád apukáját ő nevelte fel. Érted? :)
2008. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Mi öt hónaposak vagyunk, és anyósom nem lépheti át még a küszöbömet sem, de az ismerősök is állandóan ezt csinálták (volna) ha hagyom. Tök jogos a nem tetszésed és mivel ő a te babád így nyugodtan szóljál mindenkinek. Én mindíg kapásból úgy kezdem bárki is jöjjön hozzánk, hogy a gyerek fejét és kezét tilos tapogatni, vagy csókolgatni. Ha megsértődik tegye. Kit érdekel? Nekem a gyermekem egészsége a leges legfontosabb, úgyhogy aki ezt nem érti meg annak felis út le is út.... Amúgy jön a tél az influenza szezon, a takonykór idelye, és ma még jól van az a valki, holnap már fetreng a láuztól, nektek meg akaratlanul is oda viszi a bacikat. Úgyhogy én ma döntöttem el, hogy kiírom az előszobába a szabályokat. Mivel kisgyerek van cipő levétele kötelező (mert panelban lakunk és sajnos ez nem mindenkinek evidenica), kézmosás, ha beteg, akkor ne is jöjjön be majd jöjjön máskor, és a tapizásra vonatkozó dolgokat is. Mert már unom mondogatni. És van olyan aki elsőre megérti és betartja de van aki tizedszerre sem. Nekem a gyerekem mindenkinél előbbre való. Úgyhogy nyugodtan közölheted anyósoddal a "játékszabályokat". Mivel te vagy az édesanya ezért illik az elvárásaidat mindenkinek tiszteletben tartania.
2008. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!