Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki már...

Van itt olyan anyuka aki már 3 hónaposan hozzátáplál? érdekelne nagyon mivel kezdte, humana almam pépet adhatok e már esetleg a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
tudom hogy 4 hótol ajálják,meg 6 hónapos kortól de én szeretnék neki adni.ártani nem ártok vele ugye??légyszi irjon aki tud segiteni,elöre is köszönöm!ill válthat e allergiás reakciót ki??ez nagyon fontos!
2010. márc. 26. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Neke mkevéske volt a tejem, ezért 3 hósan már adtam neki őszibarackot, majd friss almapürét. A 4 hónapos üveges kajákat kipróbálhatod, első nap csak egy-két kanál, és ha smmi gond, akkor folytathatod. Nálunk semmi gond nem volt. Már 7 hós és 10 kiló, pedig főleg zöldséget, husit eszik már. Meg reggeli-vacsi tápzser.Szóval óvatosan, de kezdheted gyümivel.

2010. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Igazából ha elég a tejed, akkor azt mondják, érdemes 6 hós koráig kizárólag anyatejjel táplálni. Persze ez a te dolgod, de szerintem ha van rá lehetőséged, várj még vele. Nem vagyok benne biztos, hogy egy háromhónaposnak a gyomra erre van berendezkedve.
2010. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

szerimtem ne adj, csak tejet vagy tápszert

én a fimat korán elkezdtem hozzátáplálni, hogy attól-e vgy nem, de ekcémás lett

10 éves és még nagyon szenved tőle

a kicsinél, aki 1 éves, megvártam a 6 hónapot, semmiről nem maradt le és nagyon jó evő

2010. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha anyatejes, akkor még legalább 1 hónapot várj, szerintem.

Én is nagyon kíváncsi voltam, hogy hogy fog enni, mennyire fog neki ízleni, de azért még nem adtam neki.

Ha tápszeres, akkor megpróbálhatod, de ha nem kell neki, ne erőltesd, hiszen ő még nagyon kicsike, nem tudja, hogy mit akarsz tőle.

Az én fiam jól szopott, 4,5 hónaposan győzött a kíváncsiság és megkóstoltattam vele az almát. Öklendezett, fuldoklott, nem kellett neki. Másnap megint próbálkoztam, eredmény ugyanaz. Vártam még 2 hetet, akkor már elfogadta, majd lassan a többi gyümit is megkóstoltattam. Sajnos ez a szopizás rovására ment, mert ma már csak hajnalban hajlandó szopizni (napközben fejek), reggelire, ebédre, vacsorára tápszert kap, tízóraira gyümit vagy főzit, uzsira tejpépet. Kicsit hiányzik, hogy nem szopizik, emellett örülök, hogy megeszik mindent, nem válogatós.


6 hónapos fiúcska anyukája

2010. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
3 hónaposan, puszta kíváncsiságból nem kellene még hozzátáplálni! Csak anyatej, vagy tápszer! 4 hós kortól lehet reszelt alma levével, majd reszelt almával, fokozatosan.
2010. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
de én ezt komolyan nem értem...írod hogy UGYE nem ártasz vele, meg ugye nem lesz allergiás..ha valóban ENNYIRE aggódsz akkor minek kísérletezni a megengedettnél korábban?? Tényleg nem vágom...egy hónap olyan gyorsan elszáll, bőven ráérsz még akkor etetni meg majd egész további életében.
2010. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj,főleg tejpépet,az nagyon megterhelő egy ilyen pici gyomornak,ebben a korban még az anyatej vagy a tápszer van a listán,ne erőltesd,meg fogod még késöbb becsülni ezt hogy még nem maszatol,csak szopizik. :)

Egy védőnő!

2010. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat ,akkor kicsit várunk még.sajnos a tejem napi 2 étkezésre elegendö a többi tápszer.és arra gondoltam régen nem volt igy,aminden könyv szerint megy,bélholyhok??azok nem változnak tán,engem akkor látott orvos amikor megszüéettem 26 évvel ezlött szinte,és anyukámnak semmi teje nem volt velem,hamar ettem grizt meg teába kekszet ilyenek.na de mindenki másképp csinálja.6 hónapig nem várnék szerintem akár mennyi tejem is lenne.

köszi mégegyszer mindenkinek

2010. márc. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!