Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vesznek egy 10 hónapos...

Hogyan vesznek egy 10 hónapos pici babától vizeletet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte hogy az öccsétől vizeletmintát vettek a kórházban.

Hogy vehettek mintát szegénykétől? Hasfalon keresztül egyenest a húgyhólyagból? Mert máshogy nem tudom elképzelni, hiszen pelusba pisil :S :(

És ha igen, a fenti módszer nem fájdalmas túlságosan? :S


2016. jan. 15. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
van egy vizeletgyűjtő zacsi amit a kukira kell feltenni (lányoknál nem tudom hova, nekem lányom van és még sose kellett ilyen de múltkor a rendelőbe egy kisfiúnál láttam hogy csinálják). a házi gyermekorvos adja...bemész délután, odaadja, felteszitek, vártok ott egy órát, azt beviszed neki..nyilván ugyanez az eljárás ha reggeli pisi kell csak akkor előző nem kérsz hozzá gyűjtő zacskót.
2016. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó ég! Egyáltalán nem! A fiuknak is meg a kislányoknak is ugyan olyan tasakot használnak, felrakják a nemi szerve, arra pelus, nehogy félre menjen aztán annyi.
2016. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hű, de jó, megkönnyebbültem ... Úgy sajnáltam az a picit, meg hát nekem nincs gyerekem, se pici baba a környéken, de örülök hogy ezt meg lehet oldani máshogy is. A kislányoknál biztos nehezebb egy kicsit.


Köszönöm a válaszokat! :)

2016. jan. 15. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a zacskót használják mindkét nemnél. Lányoknál nehezebb felrakni és könnyebben elmozdul, mert "nincs mire rátenni".
2016. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zacskó de igen amikor steril vizelet kell (ez nagyon nagyon ritka, visszatérő húgyúti fertőzés esetén) akkor lehet választani: 3 egymást követő nap zacskóba a vizelet vagy csak egyszer, a pontos menetét nem tudom de valami kellemetlen így az az anyuka is aki ezt mondta a nephrológián inkább a 3 naposat választotta. Szóval nem képzeled rosszul, de szerencsére erre nem kerül sor. Elvileg egyébként kellemetlen de nem fájdalmas.
2016. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányomtól kb 14 hónaposan vettek így vizeletet a kórházban. Neki nem volt semmi extra, én akadtam ki azon, hogy a nővér a kezembe nyomta a zacsit, amit életemben először láttam, hogy tegyem fel.

Én meg visszaadtam, hogy kettőnk közül ő eü végzettésgű és ő dolgozik itt, nem én, úgyhogy tegye fel.


Van egy ragasztócsík a szélén, elvileg az rátapad a nagyajkakra a lányoknál. Fiúknál egyszerűbb, mert maga a pénisz és a herezacskó is a helyén tartja.

Lányoknál könnyebben elmozdul, pláne, ha odamatat a gyerek. Ha lehuppan fenékre, az meg kinyomhatja az összegyűlt vizeletet, úgyhogy elég macerás volt, gyakran kellett ellenőrizni. Amint pár ml volt benne, azonnal levették és elvitték, nehogy kifolyjon és újra kelljen kezdeni.


Szóval ez inkább annak macerás, aki felteszi, a gyereknek nem vészes.

2016. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én inkább ráültetném a bilire, sanszos, hogy pont elcsípsz egy pisit, főleg evés-alvás után.
2016. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vizeletgyűjtő zacsival próbálkoztam, de vagy elmozdult és kifolyt, vagy valami miatt nem lett steril a vizelet... így bevallom, levettem a kisfiamról a pelust, leültem vele az ágyra, a fütyijéhez raktam egy előtte fertőtlenített, kiszuperált mérőpoharat, és megvártam, amíg pisil. :D Több, mint egy órát ücsörögtem vele, de végül meglett. :D
2016. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!