Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik havi szinten viszonylag...

Akik havi szinten viszonylag kis összegből hozzák ki a babát, tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Szándékosan tettem fel így a kérdést, mivel tudom, határ sokszor a csillagos ég.

Bajban vagyok, mivel terhes lettem, viszont 28 vagyok, így semmiképp nem szeretném elvetetni. Jó anyagi körülmények között élünk ugyan, de egy munkahelyváltás miatt nekem sajnos csak a GYES járna. Ettől függetlenül nem esek kétségbe, van félretett pénzem, párom se keres rosszul. Viszont ilyen esetben ugye be kell tudni osztani... A babaholmik valószínűleg meglennének, így az nem problémás. Inkább majd a havi szintű dolgok. Tudom, sok mindentől függ, ezzel tisztában vagyok. Viszont ruhákból se feltétlen ragaszkodok majd mindig az újhoz, rengeteg bababörze szokott lenni a környéken. Szóval segítenétek egy kis számolgatással?


2016. jan. 16. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

olyan nincs, hogy munkahely váltás miatt nem jár a gyed, csed. ha dolgoztál, akkor jár. írd le konkrétan, segítek! :)

még mindig jobb mint gyesből kuporgatni ;)

2016. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

egy munkahelyváltás miatt nekem sajnos csak a GYES járna


Van egy olyan érzésem, hogy hiba van a gépezetben... Ennyi idő kimaradt két melóhely közt, hogy két éven belül nem voltál biztosított összesen 365 napot?

2016. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Próbaidő alatt lettem terhes, egyáltalán nem volt tervezve. Nagy valószínűséggel amint elmondom, jöhetek el onnan. Így kicsit gáz a helyzet. Megfordult a fejemben az abortusz, de ennyire azért nem tartom tragikusnak a dolgot.
2016. jan. 16. 11:04
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Több kérdés is van:


Egyedül lennél a gyerekkel, vagy az apa melletted áll?

Mennyi jövedelemre számolsz/számoltok szülés után?

Mennyi havi fix kiadásod/kiadásotok van?

Hol laksz: saját lakás, albérlet, szülök?

2016. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, most nézem, a párodat említed - így kedvezöbb.
2016. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

első vagyok. így azért kapni fogsz gyedet. ha nem rúgnak ki, akkor a béred lesz az alapja. ígérj fűt fát, mond, hogy felmondasz csed alatt, stb, hátha..

ha mégse sikerülne, akkor meg szülés előtt menj el munkanélkülire. igaz így csak minimálbér után kapnál gyedet, de az még mindig több mint duplája a gysnek

2016. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
6os vagyok. még annyit, hogy a próbaidő ugye 3 hónap. ezalatt lettél terhes, akkor nagyon max 12. hétig kell titkolni, addig meg azért bőven lehet. nincsen semmi olyan ami miatt hiányozni kéne, egy labor van, védőnő rugalmas, nőgyógyászok hétvégén is dolgoznak ha magánhoz jársz, a 12. heti uh meg ráér a 14. héten is.
2016. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Saját ház, kiadásaink jóformán csak a rezsi. Párom nem keres rosszul. Rezsink se sok, általában ő is fizeti be, nagyobb bevásárlásokat is ő állja. Soha nem voltam eltartva, félre ne értésétek! A én reszortom általában a konyha, de ugye fizetés alapján oszlanak meg ezek a kiadásaink... Egyszerűen csak a számolgatáshoz kellene egy havi tervezet, hogy tisztán lássak.
2016. jan. 16. 11:18
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy csinálom, hogy a Rossmanóval meg a Dm Bababónusszal mindig figyelem a nagy akciókat, van, hogy 25% kedvezmény van pelusokra és törlőkendőkre pl. Van CSED, GYED, de ettől még nem szórom a pénzt, ha nem muszáj.:) Ugyanez a terhesség alatt is megvolt, volt egy projekt az utolsó hónapokban, hogy ami akciós volt és kellett, azt megvettük, így drágán már csak a kimaradó dolgokat kellett megvennünk.:)


A "babaholmik meglennének" dolgon nem tudom, mit értesz, azt, hogy megkapjátok valakitől, vagy hogy megveszitek, de pl. bababútort lehet olcsón venni használtan, de mi pl. az IKEA-ban jártunk nagyon-nagyon jól velük.


Babaruhákat tudsz jó áron venni Kikben, C&A-ban, H&M-ben, mindig vannak akciók. Tesco-t, ilyesmit nem ismerem, messze lakunk a nagy áruházaktól. De vannak baba-mama csoportok a fb-on, ahol szintén jó árban vannak jó ruhák, használati cikkek.

2016. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
A próbaidő alatt ne mondd el a terhességet, utána meg automatikusan védve vagy!
2016. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!