Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereket adnátok...

1 éves gyereket adnátok bölcsibe ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem éhezünk vagy hasonló, alap dolgok megvannak, de ennyi. Hónapról hónapra élünk, elfogyott a tartalék, nyaralni vagy nagyobb kiadást önerőből fedezni nem tudnánk. Engem várnak vissza dolgozni, 250 000el több lenne a bevételünk, sokkal jobban élnénk, de olyan kicsi és anyás még a babánk, szívem szakadna meg. Mit tennétek?
2016. jan. 17. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És ha apuka jönne el gyedre, te pedig visszamennél dolgozni? Mi így csináltuk, amikor 7,5 hónapos volt a fiúnk. Nekünk így sokkal több lett a bevételünk, és a férjem is itthon szeretett volna lenni.

Én nem adnám bölcsibe ilyen kicsi korban, ha csak nem a megélhetésünk múlna rajta. De ez én vagyok.

2016. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljes munkaidőben semmiképp. Ha 8 órát dolgozol,akkor a kicsi majdnem 10 órát van idegen helyen. Mert gondolom azt a 250ezret nem napi 4 órára adnák. Gyed-et amúgy nem kapsz? Ilyen fizetésből adódóan annyira az sem lehet kevés.
2016. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem vállalkozó, ha nem dolgozik, nincs bevétele, nem tudjuk felváltani egymást. Nem tudom mit tegyek. Olyan jó lenne megint anyagi biztonságban élni, de eddig még a nagyikra sem bíztam a kicsit soha.
2016. jan. 17. 19:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Max GYEDem van, de sok a kiadás, sajnos. Most épp kijövünk hónapról-hónapra.
2016. jan. 17. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
13 hónapos a fiam, még 4 órába talán, de teljes állásba nem mennék vissza. Részmunkaidő nem megoldható?
2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,h nem minden a pénz. És megbánod azt az időt,amit vele lehettél volna de nem tetted.. Főleg,hogy nem éheztek.


Az enyém elkezdte 1 évesen. Megbántam. Nagyon. Bár csak heti 20 órát volt oviban,épp elég vlt nélküle.

2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség,hogy nagymama vigyázzon rá,miért kell bölcsi? Részmunka+nagyszülők nem elfogadható számodra? Ha csak elfogadást vársz,hogy nem lesz hatással a gyerekre,ha idegenek nevelik,itt nem hiszem,hogy kapsz. Sokan adják a gyereket bölcsődébe nagyon pici korban,de szinte mindig nagyon erős kényszer hatására. Pénzed, lóvédobálós életed később még lehet,de a gyermeked csak egyszer lesz kicsi.
2016. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

férjed is kaphat gyedet, attól mert vállalkozó, neki is jár, ráadásul duplán jól jártok vele, mert a járulékait nem kell fizetni míg babázik. neked meg ugye ott a jó fizud.


de amúgy én se adnám bölcsibe az 1 évesemet ha nem muszáj, mi mondjuk inkább lemondtunk pár dologról, visszavettünk a költekezésből és így simán kijöttünk gyes mellett is az utolsó évben. de nyilván ha ti nem jöttök ki, akkor nem lesz más választásotok

2016. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyszülők nem tudnak segíteni? AZ megoldás lehetne, hogy visszamész 4 órába és addig a nagyszülők vigyáznak rá.

Ha ez nem megoldható akkor én nem adnám be bölcsibe 1 évesen még az biztos (hiszen ahogy írod azért kijöttök a havi pénzből)

2016. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem még 1-2 évig kibírható az,hogy hónapról-hónapra éltek,feltéve ha tényleg mindenre jut amire kell,és valóban szükséges.

Ha nélkülözés van akkor azt mondom,menj vissza,egyéb esetbe ne.És nem azért mert bölcsi ellenes vagyok,de én pl.hiába írattam be a gyereket,olyan beteg volt,hogy nem tudtam mellette dolgozni.3 évesen bár ugyanúgy meg kell erősödniük,azért már strapabíróbb az immunrendszerük.Meg hát még kicsi,ha nem muszáj még maradj vele.

2016. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!