Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy néz ki, hogy a 8 hónapos...

Úgy néz ki, hogy a 8 hónapos babám ekcémás. Mennyire kell tartani ettől? Lennének további kérdéseim.

Figyelt kérdés
Egy hete láttam h a kezén és a hátán vannak pirosas száraz foltok. Először azt gondoltam h száraz a bőre, elkezdtem kenni neki testápolóval és zsíros krémmel. Szebb lett egy fokkal, de nem tűnt el. Majd 2 napja Sudokremet kentem rá. Sokkal szebb lett, de érezhető h ott van és estére mindig bepirosodott neki. Reggelekre halvány. Féltem h ekcéma.. Ma megnézte a dokink és beigazolódott a félelmem. Akinek a babája ekcémás, neki a dokija mit mondott? Mitől alakulhat ki? Kinőheti? Vagy a későbbiekben lehetnek további problémái? Sajnos ezt elfelejtettem megkérdezni. :(
2016. jan. 18. 11:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Az a legfurcsább h a két és fél éves lányomnak is ekcémája lett, soha nem volt problémás a bőre. A popsija lett csunya és a hasán lett egy piros száraz folt. Furcsa h egyszerre mind a két gyermekemnek. A nagyobbik most van leszokóban a pelusról, nappal nem kell neki, csak éjjelre. Először arra gondoltam h a pelenka ütötte ki, de akkor a hasán nem lenne folt... :(
2016. jan. 18. 11:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Mosópor, öblítő, fürdető....
2016. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Korábban váltottam mosószert és öblítőt, mert amiket használtam, azok megszűntek. De ez 2 hónapja volt. Akkor nem jelentkezett semmi rajtuk. Fürdetőre gondoltam már a picinél, 3 napja csak sima vízben fürdetem.
2016. jan. 18. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisebbik lányom bőre születése óta nagyon érzékeny, de télen kisfiamnál is elő szokott néha jönni. Én télen zuhanyoztatom őket, bár a 8 hónaposnál ez még valószínűleg nem működik. Gyógyszertári fürdetővel fürdetheted nyugodtan mindkettőjüket. Nekem annak idején még a kórházban azt javasolták, hogy folyékony mosószert használjak, öblítőt pedig nem használok, de sokan ecetet tesznek öblítő helyett.

Alapból gyógyszertári testápolóval szoktam őket kenni, de előfordult hogy nagyon csúnya volt egy-egy folt, akkor az orvos szteroidos krémet írt. Most télen ezt eddig megúsztuk, most shea vajjal kenem, ha nagyon csúnya, és eddig bevált. Nyáron nem szokott probléma lenni, viszont télen, minél hidegebb van, annál jobban előjön. Lányom most 4 éves, talán évről évre kicsit jobb.

2016. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Én is folyékony mosószert használok, Sensitive az öblítőm is. Próbáljam meg öblítő nélkül? :O Ha ecetet teszek öblítő helyett az miért jó? Van vmi utóillata/szaga? Shea vajat is megpróbálom majd, igaz most írt fel a dokink krémet, azt ma kiváltja a férjem és először azzal próbálkozok. Remélem kinövik! :(

2016. jan. 18. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Azert ez a hideg ido is okozhatja.
2016. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remelem igy van kedves utolso!
2016. jan. 18. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!