Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás a 2 hónapos kisfiam....

Ekcémás a 2 hónapos kisfiam. Melyik kórházba/klinikára vigyem?

Figyelt kérdés
Már kétszer voltunk a Heim Pál kórházba, de nem vagyok vele megelégedve. Futószalagon vizsgálják a bőrgyógyászaton a gyereket, és a vizsgálat kb 2-3 percig tart. Szerintem nem alapos. Emellett csak ugyanazt a szteroidos krémet tudják adni mint legelőször, ami csak akkor használ ha folyamatosan azzal kenem a gyereket, ami biztosan nem jó hosszú távon. Pedig betartok minden előírást, mégsem múlik az ekcéma. A Beteshda Kórházat nagyon dicsérik de ott nincs bőrgyógyászati osztály. Ha valakinek van más kórházzal kapcsolatban pozitív tapasztalata, örülnék ha megosztaná velem. :)
2014. márc. 24. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

felesleges kórházba rohangálni vele, vidd sztk-ba.


2 hónapos, semmit nem tudnak vele csinálni, max totozni és tanácsot adni.

az ekcéma ugye allergia, akkor fog elmúlni ha kiiktatod azt amire allergiás ami bármi lehet.

lehet, hogy attól van amit te eszel-ha szoptatsz, lehet a tápszertől, de külső ingerektől is lehet, pl. mosószer, öblítő (öblítőt egyébként se jó használni baba ruháknál, ha használod akkor cseréld le ecetre).

de akár a víztől is lehet, ha kemény a víz. próbáld ki, hogy 2 naponta fürdeted csak le nagyon gyorsan.

de millió cikk van a neten, szerintem hasznosabb ha ezeket olvasod a felesleges kórházba rohangálás helyett és ha találsz valamit ami nálatok van akkor azt kiiktatod és 2 hetet vársz. 2 hét alatt ürül ki a szervezetéből egyes anyagok, de külső ingerekhez is kell 1-2 hét, hogy javulást láss.

de pl. az öblítőnél ez még több idő mert nem lehet kimosni a ruhákból, védőréteget képez rajtuk, így majd akkor látszik ha kinövi ezt a méretet.


allergia vizsgálatot meg majd 2 éves kora körül fognak csinálni ha addig nincs változás

2014. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben gyerekorvoshoz vinném nem bőrgyógyászatra mert ott tényleg csak bombázzák a szteroidos krémmel. Az ekcéma kiváltó okát kell megtalálni. Lehet tápszer probléma ha azt eszik de ha anyatejes akkor akár a túl sok tejfogyasztásod is okozhatja . Gond lehet még az öblítő, mosószer vagy a fürdető is( nálunk ezt kellett lecserélni ). Ki kell ügyeskedni, hogy mi a probléma és akkor meg fog oldódni a dolog és nem kell folyamatosan kenni.
2014. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat is. Leírom a hátteret, hátha így tudtok saját tapasztalatból még tanácsokat adni. Kezdem azzal, h az én bőröm is ekcémás, tehát lehet örökletes. Nálam nem jöttek rá mi lenne rá a jó, tehát együtt élek a problémával. Reggel szoktam inni egy tejeskávét (koffeinmentes), ill hogyha tejfölös/tejszínes alapú levest főzök akkor ezek a napi tejtermék beviteleim. A kisruháira mosódiót használok, a fehérekhez rakok mosószódát is, öblítőt viszont eddig a Dm-es minden mentes ultra sensitive-t használom, de látom sokan írtátok az ecetet. Az ecetből milyen márkájút, hány százalékost, és milyen adagban kell a ruhához adni? Aki ilyet használ, kérem segítsen. Viszont hogyha a kisruhája kaki foltos, az nem jön ki nekem mással, mint a Caola mosószapannal, de ha erre is tudtok valami természetes dolgot ajánlani, annak ö rülnék. Ha csak simán mosódióval mosom a ruháit, az nem hozza ki a foltokat. Fürdetni a Heim Pál-os fürdetővel fürdetjük, utána a tüneteket a Heim Pál-os szteroidos krémmel kenem, ahol nincs ilyen, ott pedig a C bázisú zsírozót használom, ami sztem nem jó, mert nem érzem puhának a babám bőrét. Ezután a hajlatokat Nivea babaolajjal kenem be. Libero pelust használunk. A fejbőrére azt mondják koszmó, de szerintem az is ekcéma, ott ugyancsak fürdés előtt beolajozom, hagyom hatni, majd babakefével fellazítom és Babé koszmó elleni samponnal lemosom.


Ha ezek közül valamit élből zárjak ki, kérlek írjátok meg. Megpróbálok tejmentes diétát tartani, hátha....


Sokan írtátok a sanatopic-ot. Nem hallottam még róla. Ez testápoló, vagy fürdető is? Hol lehet megvásárolni? Akinek használt ezen márka melyik fajtáját használta (ha több van)? Előre is köszi a segítséget.

2014. márc. 24. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, kezd azzal, hogy kizárod az öblítőt.

írtam, hogy erre igazán akkor fogsz rájönni, ha ruhatárat cseréltek mert nagyon sok mosás után jön csak ki az öblítő.

ecet mindegy milyen, egy picit tegyél bele az öblítő tartályába, nem lesz szaga tőle a ruhának :)


testápoó. megmondom őszintén, nekem az jött be ha semmivel nem kenem. se az olaj, se a testápoló. valahogy hozzászokoik a bőr és ezek nélkül száraz lesz. de persze ez is bőr típustól függ gondolom, de az biztos, hogy a túlzott használat nem jó.

szteroid helyett kipróbálhatsz vény nélküli krémeket is, pl. az exxema nekünk nagyon bejött.

és igen, próbálj ki tejmentes diétát is. ez 2 hét mire a te szervezetedből kiürül, így 3-4 hét kell mire rajta is látod a változást. tehát mondjuk tartsd 1 hónapi9g, ha ettől elmúlik akkor megvan a kiválto ok, ha nem, akkor visszatérhetsz rá.


viszont arra figyelj, hogy egyszerre csak 1-2 dolgot zárj ki, mert ha ennél többet akkor újra vissza kell vezetned és újra el kell hagynod, hogy tudd, mi is volt a gond.

egyébként rengeteg étel okozhatja még a tejen kívül, pl. a citrusfélék, aprómagvas gyümölcsök, csoki és reggelig sorolhatnám.

szóval szépen sorba vond meg magadtól a dolgokat 2-3 hétre, majd visszaállíthatod ha nincs nála változás.


arra, hogy bőre puhább legyen nagyon tudom ajánlani a hidegpárásítást és sokan ellenzik mondjuk anyatejes babáknál, de a plusz folyadék csak jó lehet, szóval ha nem ellenzed akkor kínálgasd meg anyatej mellé forralt hűtött vízzel

2014. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
manna szappan ekcéma stop csomag!3 hét alatt megszünt minden bajunk,2,5 hónaos most a babám
2014. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia 2 vagyok. A fürdetőtökben nem tudom milyen hatóanyagok vannak van de mi a gyógyszertári hidrofiles mosdókenőcsöt használjuk mióta ekcémás volt a bőre és nincs gond. A többit az előttem szóló teljesen jól leírta én még annyit tennék hozzá, hogy nekem is évekig tartó és egyre nehezebben kezelhető ekcémám volt amire a maszek bőrgyógyászok azt mondták, hogy nem lehet meggyógyítani csak javítani valamennyire mert ez krónikus ekcéma és a végén mindenhol tiszta kiütés leszek. Aztán kiderült, hogy tejfehérje érzékeny vagyok és mióta diétázom sehol egy kiütés. Soha nem voltam nagy tej és tejtermék imádó csak a napi tejeskávémba tettem tejet és az is elég volt.
2014. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az idosebbik fiamnak is volt kiskori ekcemaja, mi sem jottunk ra mitol, szoval szep-szep az elmelet, hogy csak meg kell talalni az okot, aztan kizarni es kesz-pasz problema megoldva. Egy csomo esetben NEM lehet tudni miert van, ha te is ekcemas vagy es ki sem notted, akkor sajnos benne van a pakliban, hogy neki sem lesz pikk-pakk megoldva a problema.

En a kovetkezoket csinaltam: bip hypoallergen mososzerrel mostam, ecettel oblitettem (marka, sav % sztem tok mindegy), kb 1 evokanalnyi az oblitoadagoloba. Csak anyatejes volt, igy semmi tejtermeket nem ettem (meg nem vizes alapu zsomlet sem, allandoan a cimkeket neztem), semmi citrus es magfele, semmi savas. Sanatopiccal kentem (gyogyszertarban kaphato, nezzed meg az oldalukat is: sanatopic.hu talan), sima vizzel vagy gyogyszertari furdetovel furdettem. Bevalt meg a koromviragkrem is, az is jol puhitotta. Illetve egy olajos cucc is volt, annak nem emlekszem a nevere, majd megnezem, azzal is furdettem egy idoben.

Hozzataplalasnal nem szabad sietni, en pl sargarepaval kezdtem, nem almaval (mert az alma tul savas sokszor es az is lehet az oka). 1 eves koraig abszolut semmi tejtermeket nem kapott, tojast is az eloirtnal kesobb kezdtem. 2 eves elmult, amire eloszor tejet kapott. Nalunk nem volt durva az ekcema, inkabb csak az arcan voltak foltok, egyszer ketszer a combjan, a hajlataiban nem is.

Iden telen elo sem jott mar, most 2,5 eves, remelem nem is fog mar.

Nem ertek egyet azzal, hogy egyszerre csak egy dolgot iktass ki es 2-3 het mulva ujabbat, ha nem valt be, mert ezzel a modszerrel amennyi allergen lehet 100 eves koraig szorakozhatsz ezzel.

En is ugy csinaltam, hogy mindent (enni konkretan az elejen csak rizst, krumplit es hust ettem - de pl husbol sem ettem csirket) egyszerre: eves, furdes, mosas (a mi cuccainkat is csak azzal mostam), kremek.

A kremeket varialtam csak, sztem mi tenyleg mindent kiprobaltunk, ami csak kaphato. De mindenkinel mas valik be, nalunk ezek voltak a nyerok.

Aztan jott a nyar, tok jo lett a bore, es akkor a kajaban en is lazultam es figyeltem.

Sok sikert, tudom milyen orjito ez, de a lehtobb gyerek tenyleg kinovi!

Nalunk meg annyit mondott a borgyogyasz, hogy megha ki is novi, egy eletre meg kell jegyezni, hogy erzekenyebb a bore, ezert sima bolti termek felejtos, csak gyogyszertarban kaphato cuccot kenjunk ra. Mivel fiu ezert ez max a napkrem lesz a furdeto mellett.

2014. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom őket! Indul a kísérletezés! :)
2014. márc. 25. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!