Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy komoly kerdesem lenne....

Egy komoly kerdesem lenne. Kislanyom el van hizva?

Figyelt kérdés
Szerintetek mitol lehet az hogy a kislanyom 15 honaposan 16.9kg? Ez most nagyon aggaszt.1 evesen volt 13kg. de hogy 3 honap alatt 4 kilot hizzon hat az eleg durva szerintem. A doktorno nem mondott semmit hogy dietaztatnom kellene vagy hasonlok.89 cm ehez es most volt 15 hos.3840el szuletett. Eleg jo evo, mindent megeszik. Koszonom vallaszaitokat.
2016. jan. 19. 21:53
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

hogy elfogulatlanul? hat normalisan eszik de ha ugy van pl eszik a nagyneni is meg pl enis akkor igen van hogy o is bele csipeget holott elotte evett... meg ebben a 3 honapban eleg sokat volt az apjaval es o meg elegge el engedte nasi meg minden ilyesmi... lehet ezert hizott annyit?

igen mindenkepp fel keresek meg masik orvost is meg elviszem kivizsgaltatni de addigis erdekelne a velemenyetek. mert elegge aggaszt ez a dolog...

2016. jan. 19. 22:49
 12/31 A kérdező kommentje:
viz, tea, es gyumolcs levek. tea nem mindennapos...
2016. jan. 19. 22:51
 13/31 anonim ***** válasza:
32%

"o meg elegge el engedte nasi meg minden ilyesmi... lehet ezert hizott annyit?"


Ehh, es aztan megsertodsz amikor a szemet kajakat emlitem..


meg napi 2 liter tea meg gyumolcsle. Gondolom a teaban is cukor van, ahogy kell.


Egyszer szamold mar ossze legyszives hogy egy het alatt napi atlag hany kaloriat eszik meg a gyerek....

2016. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
nem, a teat mezzel issza, (gyogyszertari tearol beszelek) nem edesen es ahogy irtam nem mindennapos es nem azt iszik meg 2 litert hanem ugy osszesegeben... es a gyumolcslebol is a 100% ost ami gyerekeknek van kitalalva nem mindenfele cukrozott szart. es irtam vizet is iszik termeszetesen, plusz a tejital ami napi 2szer...
2016. jan. 19. 23:23
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

mez=cukor

gyumolcscukor=cukor


nezd, az atlagember egyszeruen nem tudja megsaccolni, hogy milyen baromi sok kaloria tud lenni abban a mennyisegu etelben-italban amit nap mint nap megesznek. Kulonosen igaz ez a hagyomanyos magyar kajara, ami gyakorlatilag szenhidrat zsirral. (nem veletlenul vannak a magyarok a vilag legelhizottabb nemzetei kozott).


Csak vizet adj neki, koretnek parolt zoldseg, keves barna rizs, sovany husok, halak es 0 azaz nulla edesseg, nasi, egyeb hulladek.


3 honap alatt 4 kilo az soknak tunik meg latatlanban is.

2016. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
44%

Az én kisfiam 4kgval született 1 évesen 14kg volt. Most 8 és 41 kg. Sosem volt kövér. Àltalàban nem kaptam rà nadràgot olyan kis dereka pocija volt,van.


Ha cukros löttyöket iszik meg nasit,akkor nem kell csodàlkozni,hogy hìzik. Kalória basszus,ràadàsul a felesleges fajtàból.

2016. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát kaptál hideget-meleget! Túlsúlyos? Igen, de ezt te is tudod, ezért írtad ki a kérdésedet. A kislányom 5 éves és 18 kg. Normál testalkatú,nem sovány a magasságához képest. A dokik nem tudom miért nem szólnak, de nem ez az első eset, hogy ilyennel találkozom: a gyerek egyértelműen túlsúlyos, a doki meg nem szól egy szót se. Ismerősnek a neurológus mondta, hogy diétáztatni kéne a gyereket: koraszülött, refluxos baba 4 hónaposan majdnem 7 kg volt. Azért vitték neurológushoz, mert el volt maradva mozgásfejlődésben. Nem a tápszertől volt túlsúlyos, 3 hónaposan hozzátáplálták és kapott minden szemetet. Diéta=étrend változtatás. Ezt csak az előttem szólóknak, akik szerint a diéta koplaltatást jelent. Nézz rá a Milumil oldalára, találsz mintaétrendet. Bár szerintem lehet, hogy csak lassabb az emésztése. Figyelj arra is melyik zödséget, gyümölcsöt adod neki. A répában pl sok a cukor. Nasit ne, két étkezés között nincs kaja! A banánban is sok a cukor, adj almát vagy körtét. A gyümölcslevet hígitsd, babáknak írtat ne vegyél, abban is sok hozzáádott cukor van. Vegyél frissen préselt gyümölcslevet, 10ml-hez adj 40ml vizet. Sok zöldség, sovány hús és rizs. Inkább zöldséget adj a gyümölcsben sok a cukor.
2016. jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom is mindig nagyobb a korabelieknél. 4520 grammal szüetett 27 hónapos 18 kg. Még kisbaba korában mondta a doki hogy fogyókúráztassam, ne adjak neki annyi tászert. Akkor még nem lehet ilyet mondani de 15 hónaposan már össze ehet neki állitani valami jó étrendet. Lányomnak kb 2 évesen állt meg a hízása. 99 cm. Fiam 8,5 hónapos 12 kg. Ő is nagy baba, 4100 grammal született. Azt mondanám majd leáll a hízásban viszont 3 hónap alatt 4kiló az rengeteg. Ezt valami nem normális dolog okozta
2016. jan. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Hát elég sok, de lehet hogy ilyen a testalkata. Ti milyen alkatok vagytok az apjával? Azért egy kivizsgálás nem árt, az én 2,5 évesem sincs ekkora, pedig nem sovány 13 kg 91 cm. Keress másik orvost ha a mostani nem veszi komolyan :)
2016. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tea gyümölcslé helyett csak vizet adj neki, semmi csoki, nasi napi 5 étkezés, tésztából durum tésztát vegyél, teljes kiörlésű kenyér, és sokat mozogjon, tudom hideg van, de felöltözteted és akkor nem fázik, 4 kg hízás sajnos még egy év alatt is sok.
2016. jan. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!