Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy komoly kerdesem lenne....

Egy komoly kerdesem lenne. Kislanyom el van hizva?

Figyelt kérdés
Szerintetek mitol lehet az hogy a kislanyom 15 honaposan 16.9kg? Ez most nagyon aggaszt.1 evesen volt 13kg. de hogy 3 honap alatt 4 kilot hizzon hat az eleg durva szerintem. A doktorno nem mondott semmit hogy dietaztatnom kellene vagy hasonlok.89 cm ehez es most volt 15 hos.3840el szuletett. Eleg jo evo, mindent megeszik. Koszonom vallaszaitokat.
2016. jan. 19. 21:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

4 kg még egy kisebb termetű felnőttnek is rengeteg ennyi idő alatt. GYakorlatilag a testsúlya 25%-át hízta 4 hónap alatt.

Ilyen gyors mértékű hízás nagyon könnyen kialakíthat 2. típusú cukorbetegséget. Én sürgősen elvinném szakorvoshoz (első körben endokrinológus), mert a gyors ütemű hízás szétborítja a hormonrendszert és emiatt alakul ki a cukorbetegség is - meg mellé érrendszeri, keringési problémák is. Ha most nem lépsz közbe, akkor komoly károsodás is érheti a szervezetét, én ezt nem várnám meg.

2016. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak viszonyitási alapom van, mondjuk az én kislányom vékonyka, 16 hónaposan 10,1 kiló és 80 cm.

A lányod egyébként magas is mondjuk, de a 17 kilós az szerintem is durva. Nálunk másfél hónap alatt hizott fél kilót.

Szerintem is a kajákkal van a baj, barátnőm lánya is óriásbébi, de mondjuk náluk az egész nap csak a kaja körül forog.

Mozog eleget? Az én lányom is elég sokat eszik, de mellette megy mint a golyó egész nap, szinte meg sem áll.

Mindenképpen vidd el egy kivizsgálásra, valami nem stimmel. A doktornőtöket sem értem, hogy erre nem mondott semmit...

2016. jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
*mondjuk, mondjuk, mondjuk - bocs a szóismétlésért
2016. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sok. A fiam 3,5 éves múlt, 19 kg és 110 cm. Ő is a nagy gyerekek közé tartozik, de csak 2 kilóval nehezebb, mint a lányod viszont 20 centivel magasabb. Vizsgáltasd ki, itt valami nem stimmel és nem hiszem, hogy ezt rá lehet fogni csak a teára vagy gyümölcslére.
2016. jan. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Bár a fiam vékony nagyon, de 3,5 évesen 110cm és 16kg. Ő évente 1 kg hízott. Szerintem is vidd el orvoshoz.nálunk is vizet isznak a gyerekek, ritkán nasiznak akkor is inkább banán meg mandarin, de ennyi hízásnak szerintem nem a nasi áll a hátterében.
2016. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

15 honapos, nem nagyon kellene neki nasikat adni, se teát, se gyumolcsleveket. teli vannak cukorral. én napi egyszer adnék neki valami keksz féleséget, és csak vizet. a gyumoclsokben is, amit megeszik már rengeteg cukor van.


azért az se semmi, hogy 8 éves és 41 kg a gyerek :) milyen magas ehhez?

2016. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
a miket eszikre, pedig arra gondoltam, hogy pl. ird le egy napját.
2016. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kislányod valóban túlsúlyos, a kisfiam 4 kilóval született, 20 hónaposan volt 14 kg. Elég dundi ő is.


A helyedben mindenképpen utánajárnék az okoknak, lehet, hogy az étrendjével van baj (azóta hízott 4 kilót, hogy apukával van többet), de akár lehet valami egészségügyi oka is.


Előttem írták már, hogy a gyümölcslében cukor van, a méz is színtiszta szénhidrát, ahogy a nasi is. Mint írtad az apjától kapott eleget az elmúlt időszakban.


Szerintem keress fel egy diatetikust, aki babákkal is foglalkozik, és állítsatok össze egy komplex étrendet a kislányodhoz igazodva, és kövesd pontosan.

Ha ezután is ilyen ütemben hízik, akkor érdemes volna alaposan kivizsgáltatni.

Az oviba járt egy kislány, de már ovis korában kb. 40 kiló volt ránézésre. Nemrég találkoztunk vele, most általános iskolásként van akkora feneke szegénynek, mint nekem felnőttként. Nem megijeszteni akarlak, de ne jussatok el idáig.

2016. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszaitokat. mindkepp kivizsgaltatom ot. sajnos egyedulallokent nevelem es sok segitsegem nincsen, hogy kerdezhessek igy ezert is tettem fel a kerdest de kaptam segito valaszokat. probalom neki viszabb venni az etrendjet es felkeresek egy masik doktornot is. remelem tobb hizas nem lesz neki mert ez karos lehet szamara az ilyen sulyos hizas...

a valasz arra hogy milyen testalkatuak vagyunk. en normal testalkatu 55 kg korul vagyok az apuka azert a normalnal husosabb szoval igen testalkatban biztos ra utott de ez nem normalis akkor sem ez a 3ho alatt 4 kilo.

a napi rendje egy nap pl. reggeli valami felvagott kenyer nelkul abbol is kb 4 5 vekonyabb szelet. tizoraira kis gyumolcsot szokott kapni ebedre levesek amiben mindig van valami zoldseg ebbol megeszik kb egy kisebb merokanalnyi levest, masodiknak meg fozeleket szokott vagy csirkehusit koretnek rizs vagy krumpli. utanna mar sak 4 ora korul eszik altalaban vagy azt amit ebedre vagy inkabb felvagottat. es vacsira csak felvagottat szokott, de ez melett viz meg a a gyumile altalaban de a gyumilet mindig kicsit higitom neki, meg a tejital de aztis mostmar higabban adom neki.... de elviszem mindenkepp ki vizsgaltatni es hat meglatom mit mond az orvos de nagyon szepen koszonom a tancsokat...

2016. jan. 20. 11:29
 30/31 anonim ***** válasza:
Szia! Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e. Írok. Lányom most 18 hós, 93 cm, és 13 kg. Hatalmas magasságra, de inkább cingár. Ehhez képest a lánykád alacsonyabb is, és jóval több a súlya. Az étrendre kíváncsi voltam. De megírtad. Én változatosabban etetném, de ezt te tudod. Nálunk sokkal többet eszik a lányom, és kap nasit is néha (babakeksz, Dörmi, napi 1 banán), de mégsem hízik ennyire. Lehet, hogy semmi baj nincs, de inkább kérdezd meg a dokidat. Én egy vérképpel kezdeném. Pillanatok alatt leveszik. Max. feleslegesen pörögtél rajta. Jó egészséget nektek!
2016. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!