Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki terhessége alatt dm-es...

Aki terhessége alatt dm-es A-Z mama kismama vitamint szedett, mekkora súllyal született a babája?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
3490 gr-al született. De nem kell végig szedni a vitamint, kb a 24-26 héttől felesleges. Nekem ezt mondta a doki.
2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én majdnem a terhességem elejétől szedtem, az utolsó hétig. A fiam 4320 g-mal született. Igaz, 30 kg-t híztam. :-(
2016. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én a terhességem alatt 10 kilót fogytam, igaz a mérleg alattam nem nagyon mutatott mást, végig ugyanannyi voltam, mint a legelején, szülés után jött ki a -10.


Az orvosom pedig azt mondta, azért nem érdemes a terhesség második felétől szedni a vitaminokat, mert akkor a baba már gyakorlatilag teljesen ki van fejlődve, vagyis, onnantól kezdve már a súlygyarapodásra használja fel a vitaminokat, nem pedig a szervezet/test felépítésére. Ezért van az, hogy onnantól van esélye egy koraszülöttnek az életben maradásra. Ezért fölösleges a plusz vitamin, hiszen nem óriásbabákat akarunk. Ezt mondta.

Remélem érthetően fogalmaztam.


Persze a kalcium+magnézium+vas elhagyhatatlan.

2016. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!