Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj a fütyijével?...

Mi lehet a baj a fütyijével? Történt mással is ilyen?

Figyelt kérdés

Megduzzadt a fütyije és piros lett. Elvittem az orvoshoz, adott rá tetrán kenőcsöt és borogatnom kellett kamillával. Azt mondta nem kell húzgálni még a fütyijét, elég két éves korától. Jó, azóta nem húzgálom. Három nap alatt elmúlt a gond. Most azonban megint megjelentek ugyanazok a tünetek. Mi lehet a baj?

Amúgy hétfőn viszem orvoshoz megint.


2010. márc. 27. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős a baba? Mennyire lehet a bőrt felhúzni?

Sztem vmi baci lehet az oka. Nekünk is volt, szépen felgyült a genny alatta. A doki kinyomta belőle, majd kamilláznuk kellett, elmúlt. A fiamnak egyáltalán nem jött fel a bőr a kukiján (nem azért, mert nem huzogattuk!, genetikailag ilyen), neki műteni kellett, mert ez bármikor ismét előfordulhatott volna. Sztem urológusnak mutasd meg, a gyerekorvosok nagyon megosztottak ebben a dologban.

2010. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

10 hónapos.

Mióta nem húzgálom neki, kb. 1 hónapja, teljesen visszatapadt.

2010. márc. 27. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fiam van, eléggé utána jártam a dolognak. Általában azt javasolják, hogy 1 éves kor után a fürivízben kell a felpuhult bőrt tornáztatni. Valószínű mivel visszatapadt nem tud a váladék távozni, ezért gyullad be a kuki. A kamillázást mindenféleképpen folytasd. A tetrán gondolom gyulladás csökkentő gyanánt adta a doki. Valószínű, hogy nem tisztult ki teljesen és újra termelődik a váladék. Próbáld meg óvatosan tornáztatni a bőrt, talán távozik a váladék, legalábbis amíg orvos nem látja. Valószínüleg több napig kell kamillázni és kenni a krémmel, hogy elmúljon. A kamillázás nagyon jó rá. Remélem segítettem.
2010. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem nagyon engedi, hogy hozzányúljak, gondolom fáj neki.

2010. márc. 27. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!