Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve! Mással...

Kétségbe vagyok esve! Mással is történt már ilyen?

Figyelt kérdés

Kislányom tegnap éjjel többször is felriadt, mert nem kapott rendesen levegőt.Kiszívtam az orrát nagy ellenkezés árán,de csak nem javult a helyzet.Reggel addig a tápit sem tudta meginni, amíg ki nem szívtam az orrát.Aludt délelőtt 20 percet, aztán ebédelt jóízűen, nem volt gond.Aztán megint orrszívás és akkor történt:nagyon megijedtem.Úgy szívtam az orrát, hogy terpeszben leültünk a földre, mert így nem tud annyira elforogni.Az orra tiszta lett ugyan, de a lányom annyira belelovallta magát az üvöltésbe, hogy keze-lába remegett, utána pedig hüppögve vette a levegőt, de nagyon nagy szünetekkel.Már lilult a szája és vörösödött a feje!Épp azon voltam, hogy szólok az apjának, hogy hívjon mentőt, kifutottam vele az udvarra, közben fújtam az arcát.Nagy nehezen kint megnyugodott, mikor meglátta az apját, de én halálra rémültem!

Lehet ettől maradandó baja?

Ti hogy csináljátok az orrszívást, hogy ne pánikoljon be a gyerek teljesen?

Tippeket várok, kinek mi a technikája?

9 hós a lányom, még sosem volt beteg


2011. okt. 12. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy kedveltettem meg vele,hogy odaadtam neki.Bekapcsoltam a porszit,ő játszott vele egy darabig,majd apránként,játékosan kiszívtuk közösen.Ma már teljesen egyedül csinálja magának.Előtte ő is ordított,mint akit nyúznak.
2011. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is, mint az első. Még mindig meg szokta kapni játszani, nézegeti, érdekes neki.

Én az etetőszékbe (míg nem ült, pihenőszékbe) bekötöttem, és úgy szívtam, néha az egyik kezemmel a fejecskéjét tartanom kellett kicsit állnál, hogy ne húzza el mindig. Ha sírásra áll a szája már, akkor abbahagyom, énekelek, bohóckodok, elterelem a figyelmét, és újra kezdem.


Ilyen remegős sírásunk neki is volt sajnos, de nekünk fogzáskor, mikor az első kettő jött. Hála a jóégnek nem lilult a szája, de amúgy pontosan ugyanaz, mint neked, nagyon ijesztő, én is teljesen kivoltam.

2011. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is üvöltött mindig, nagyon gyakran hányt is, annyira belehergelte magát. Utána meg azt mondta, amikor már tudott beszélni, hogy azért fél az orrszívástól, mert hány tőle. Hiába mondtam, hogy nem az orrszívástól hány, hanem attól, hogy ordít.


Nálunk két dolog vált be, az egyik, hogy apa közben szórakoztatta, nevettette. Grimaszokat vágott, meg kukucskált szék mögül, vagy ugrált, bohóckodott....ilyenkor a lányom nevetett, és észre se vette, hogy két pillanat alatt végeztünk.


A másik, mikor kicsit nagyobbacska lett, hogy odaadtam a kezébe a szippantót, hogy csinálja ő magának. Érdekes, azt egészen jól viselte. Persze ezt akkor, amikor még nem hergeli be magát. És én is fogtam a tövét, irányítottam, de mivel ő is fogta, jobban elviselte.


A kisfiam az orrszívás ellen egyáltalán nem tiltakozik, ő a tengersó fújástól retteg nagyon. Ha csak szippantjuk, akkor magától odajön, megáll, odatartja az orrát. De ha be akarom fújni a Sterimárt, akkor üvölt ő is. :-(

2011. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is gyűlöli, már 2,5 éves és inkább megtanulta kifújni az orrát csak azt ne. Én azt javasolnám, hogy ha nem nagy beruházás akkor vegyetek elemes orrszívót hátha az beválik mert azt a nagy félelmetes hangot utálják a gyerekek ami nem is csoda. Vagy létezik csapra szerelhető orrszívó is és azt nagyon dicsérik, hogy legalább olyan szívóereje van mint a porszívónak. Nem tudom sajnos, hogy hol lehet kapni talán bababoltban és azt sem, hogy mennyibe kerül. Mindenképpen meg kéne próbálni valami más módszert mert így semmit sem érsz el az ossszívással, hogy közben sír meg üvölt mert ugyanúgy (ha nem jobban) tele lesz az orra a sírástól.
2011. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Találtam neked egy cikket.

[link]

2011. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13 hónaposan lett először beteg, szívni kellett az orrát, mi úgy csináltuk, hogy bekapcsoltuk a porszívót, odaadtam a kezébe és először a macikája orrát szívtuk ki. Aztán mondtam neki, hogy látod, nem fáj ez, most már kap levegőt macika is, stb..:) És utána már nem volt olyan nagy ordítás. Azóta is viszi a macikát a porszívóhoz orrot szívni, pedig az övét már rég nem kell, mert meggyógyult.:)
2011. okt. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sok okos ötletet kaptam.

Amúgy elektromos orrszívónk van, nem porszívós, mert nem akartam, hogy rettegjen a géptől.

Mostmár rájött, hogy ha nem kap levegőt akkor orrszívás jön és kevésbé tiltakozik, bár még mindig nem viseli túl jól, de hamarabb megnyugszik utána, főleg, hogy kap levegőt:)

Mégegyszer köszi!

2011. okt. 16. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!