Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyerkőcének későn jöttek kis a fogai? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam és még nincs egy darab foga sem és nem is néz ki úgy hogy jönni akarna. Mi lehet ennek az oka? Vitaminhiány vagy genetika? Eszik mindent,dvitamint is kap,nem értem miért nem jönnek már kifele :) Volt másnál is ilyen? Anyám rémisztget hogy nekem is későn jöttek ki és hogy azok mind rosszak voltak, fekete elszuvasodott. Nem akarom elhinni hogy van ilyen, ő amúgy is szeret ijesztgetni. Sajna kiskori fotóm nincs amin megtudnám nézni, de azt tudom hogy állandóan cukros teával itatott, szerintem utana romlottak le a tejfogaim csak nem akarja bevallani.
2016. jan. 23. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt nem egy olyat olvastam hogy 14 hónapos kor körül jött ki az első fogacska. Igen genetika, látod, neked is később jöttek. Ettől nem lesznek rosszak a fogai, neked inkább a cukros tea volt valószínű meg lehet volt ebben egy kis túlzás is.
2016. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt mikor az első fogai kibujtak. De akkor már sorra egymás után. Most 4 éves. Nagyon szép fogai vannak. Egyébként már 5-6 hónaposan szenvedett velük,de nem bújtak ki. Én azt olvastam,hogy minél később jön ki annál szebbek lesznek. Párom fogai is későn,1 éves kora után jöttek ki és még 1db lyukas foga sem volt,35 éves de nem tudja milyen érzès a fogfájás (ellentètben velem). Nem mondom,hogy ez a 100%-os összefüggés,de 25 év múlva megmondom,hogy igaz-e hogy minél később jön ki,annál egészségesebbek lesznek :) egyébként ezt a dédim is mondta annó!
2016. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Tényleg csak az idegesít hogy ne legyen rossz a foga.
2016. jan. 23. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy 1 eves kor utan is johet az elso fog, de ilyenkor azert el kell vinni orvoshoz.
2016. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja tényleg még az jutott eszembe,hogy mi bár külföldön élünk de én felhívtam a figászatot,mert 1 éves kora előtt 2 héttel kaptunk egy időpontot,hogy menjünk kontrollra. Mondtam,hogy még nincs foga és aztmondták akkor küldenek új időpontot,így 16 hónaposan mentünk. Semmit nem mondtak. Adtak egy fogkefét meg fogkrémet és legközelebb 3 évesen mentünk. Akkor is ugyanez volt.


De ettől függetlenül otthon lehet,hogy másképp működik!

2016. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor vigyel el fogászatra? Megröntgenezik hogy vannak e fogcsírák? Mert alul középen már 2 hónapja mintha látszana a 2 kis foga de nem jön ki :/
2016. jan. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!