Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az, amiből túl keveset...

Mi volt az, amiből túl keveset, vagy egyáltalán nem vettél a baba születése előtt, és a születése után be kellett szerezni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt bármilyen babakelengyére, vagy babaápoláshoz szükséges dologra.


Mit és mennyit kellett venni? Miért nem vettél korábban, vagy miért volt túl kevés?



2016. jan. 23. 22:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Bimbovedo!!! Mar a korhazban kellett, igy anyukamat kertem meg, hogy vegyen es hozza be! A 3. fele valt be!:D

Felesleges idaig a legzesfigyelo es a kisagy ugyanis nem marad meg benne 10 masodpercig sem!!! Viszont szepen mutat a szobaban...:)))

2016. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bimbóvédő (azt hittem nélküle is menni fog) és cumisüveg kellett, nem gondoltam volna, hogy nem lesz tejem vagyis alig valami. Textílpelenka és lepedő nem volt elég, ruha se. Bukós baba lett amire nem számítottam de nem tudom miért. Meg hálózsák. Azt hittem mivel csak fekszik eleinte elég lesz a takaró meglepetésemre már 1 hetesen is csak lerugdosta magától így azt is venni kellett.
2016. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Eldobható pelenkàzó alátét. Monsjuk simàn lehet enélkül élni, de jobb, hogy nem mosni kellett a textilpelusokat.
2016. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Cumisuveg...ugy voltam vele, hogy en biztosan fogok tudni szoptatni, ezert cumisuveg nem fog kelleni, de sajnos nem jott ossze :(
2016. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szoptatós melltartó (nem tudom milyen megfontolásból, de csak 1-et vettem és így nem volt az első napokban váltás) és melltartó betét (elég sok kellett). Talán egy mellszívó is jól jött volna, de sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni, lehet azzal még sikerült volna tovább húzni. Amúgy a legtöbb dologból túlvásároltuk magunkat sajnos.
2016. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Cumisüveg- nem vettem előre, hátha nem kell.

Textilpelus- 2 babának kevés lett

50-es ruhák - igaz gondoltam, hogy picik lesznek, de azt hittem kinövik hamar, kevés volt

2016. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ruhák - Előre csak 7 rugdalózót és 7 body-t vettem az 56-osból (ami egyébként jó lett a 3300/49-el született babánkra, nem veszett el benne), de annyit bukott, hogy naponta kellett mosnom, hogy másnapra megszáradjon és legyen elég. Gyorsan meg is dupláztuk az adagot, és így is 3 naponta mostam, pedig ahogy nőtt, már nem öltöztettem ha csak egy picit lett nedves.

Végül 15 rugi, 15 rövid ujjú, 15 ujjatlan lett a készlet.


Mérleg - Mindenki lebeszélt róla, hogy csak idegesíti az embert, és ez tény is, de még jobban idegeskedtünk amiatt, hogy a reflux miatt alig maradt benne valami és egyáltalán nem akart hízni, így az orvos, védőnő unszolására vettünk (nem volt bérelhető darab és sürgősen kellett).


Mosható pelenkázóalátét textilpelenkák helyett a bukós baba feje alá - 10 pelenkát is alátehettem, plusz törölközőt, mindent képes volt eláztatni. Úszott az ágya, a mi ágyunk, a kanapé... minden ahova egy percre is letettük. Képes volt még szoptatás közben is ereszteni. Aztán rátaláltam ezekre a neten (ali, ebay) és onnantól csökkent az áztatások száma (mondjuk attól ez se védett meg, amikor sugárban hányt).


Hinta - reflux + kólika együtt nem túl nyerő, szinte semmit se aludt se éjjel, se nappal. Miután megvettük, végre képes volt egyben 1 órát is (akkor ez nagy szó volt).


Cumisüveg - kellett pótlás.

2016. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
50-es ruha. 51 cm-rel született, de most kezdünk szépen áttérni az 56-os rucikra, holnap lesz 7 hetes. Én mindenből csak 56-ost vettem, párat kaptam ismerőstől 50-est, még szerencse. :) Aztán vettünk párat utána.
2016. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

-Kicsi ruhák, mindenki mondta, hogy ne vegyek 56-osokat, de szegényke majd'kiesett a nagyobbakból.:)

- Cumisüveg. Pár napig csak abból fogadta el a tejet.

- Aloe vera spray - nekem életmentő volt gátsebre.

- Mellszívó, ezt is mondták, hogy majd elválik kell-e. Hát kellett.

2017. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!